Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A bölcsek köve (a kő, ami nem...

A bölcsek köve (a kő, ami nem kő) valójában a Föld (és más olyan bolygó, ahol kialakulhat az élet)?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Melyik film zavarta össze a hatalmas tudásod,a Harry Potter?
2023. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
hoppá most nézem a kulcsszavaid,ma már ne tévézz többet..
2023. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eredetileg csak bölcsek kövét írtam, de az oldal átárja magától a film címére.


Egyébként Szathmáry László: Magyar alkémisták c. könyvét olvasom. Abban szerepel Fónagy Iván bevezetője az alkémiáról általánosságban.


A kérdésre tudsz válaszolni vagy csak a személyeskedés megy?

Ha a válasz nem, akkor kocc és pá.

2023. jan. 31. 15:53
 4/10 A kérdező kommentje:
*átírja
2023. jan. 31. 15:56
 5/10 Grimfox ***** válasza:
72%
A bölcsek köve ugyanúgy szimbolikus, mint minden más az alkímiában. Akár a Földre is értelmezhető, mint a Nagy Mű. Általában inkább a szellemi tökéletességet elért embert tekintik a Nagy Műnek, de a te értelmezésed sem helytelen. Jelenleg az élet a bolygón tökéletlen, viszont van egy értelmes faj(értelmes?), ami tisztában van az alkímia fogalmával. A lehetőség adott a Nagy Mű létrehozására.
2023. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Grimfox most először téved, legalábbis én sok válaszát láttam, máskor egyet szoktam érteni vele, de amit most mondott, az anakronizmus.

Az alkimisták nem szimbolikus dologként tekintettek a bölcsek kövére, sem a magnum opusra, ez egy jungista értelmezése az alkímiának amit Grimfox leírt.

2023. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az alkímia elég ősi dolog. Nem hiszem, hogy mindig és mindenki ugyanúgy gondolkodott róla.

Amúgy vicces, mert én pont most értek egyet Grimfox válaszával, pedig általában nem szoktam.

2023. jan. 31. 21:14
 8/10 Grimfox ***** válasza:
100%

Az alkimisták, akik nem szimbolikusan értelmezték a magnum opust, és a bölcsek kövét sosem értek el eredményt, azon kívül, hogy sok elemet felfedeztek, és tőlük ered a modern kémia. A nagy művet sosem érték el. Akik mágikus analógia formájában értelmezték, azok alkották meg a nagy művet.

Nem állítom, hogy nem voltak alkimisták, akik nem szó szerint értelmezték az alkímiai módszereket. Azt mondom csak, hogy nem ők érték el a célt.

2023. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

#8 Csakhogy maga koncepció egy modern találmány. Az alkímia mágikus analógia formájában való értelmezése egy 19. századi találmány, és vissza eredeztetni ezt a történelmi alkímiára továbbra is anakronizmus.

Az alkímiai teória alapvetően helytelen volt, egy helytelen képük volt a természet törvényeiről, emiatt abban a korban lehetlen volt számukra létre hozni a bölcsék kövét vagy bármilyen alkímikus transzmutációt előidézni.

2023. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezzel nem tudok vitatkozni. A késő középkori, és reneszánsz alkimisták műveiben nagy eséllyel tényleg csak a materiális követ keresték. A kínai alkimistáktól maradt fent szellemi alkímiai írás, és az európai írásokat is lehet értelmezni szellemi szinten. De azt nem tudom bizonyítani, hogy európában tényleg foglalkoztak e ilyennel.
2023. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!