Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hatásosak a fekete és fehér...

Hatásosak a fekete és fehér mágiák?

Figyelt kérdés

Mert egyre többen foglalkoznak vele, mindenki kis boszi vagy mágus akar lenni. Mondjuk én szerintem egyáltalán nincsenek mágiák, tudományos alapjuk nincs, szerintem egy hatalmas kamu az egész. (Sajnos vannak a környezetemben olyanok (főleg csajok), akik ezt betegesen űzik, pedig már diplomája is van néhányuknak. Feketébe járnak, csakis okkultizmusos könyveket bújnak, nagyon visszahúzódóak, mindegyiknek már van pentagrammája, kecskekoponya ...stb, egyéb kellékje. De az a legdurvább hogy ha megkérdezem őket, hogy miért csinálják ezt, akkor órákig tudnak róla beszélni és komolyan is gondolják. Mert hogy én csak kinevetem őket, pedig ez nagyon komoly dolog így-úgy.... Már betegesek.)

Szóval ezt a mágia használatos, hogy így-úgy, ezért-azért megátkozlak dolgot űzni divat?

Vagy van azért valami kis valóság alapja a dolognak?


2010. dec. 7. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

"Mert egyre többen foglalkoznak vele, mindenki kis boszi vagy mágus akar lenni."


így múlik el a világ dicsősége...

2010. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
pasz, de rám nem hatásos. Vagy eddig csak lámák próbálkoztam megátkozni :D
2010. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha hisz benne az ember, mindenfélét be tud képzelni magának.
2010. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezd meg Boborjánt, a fekete mókust.
2010. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A mágia gyűjtő fogalom, nem helyes ha ilyen módon többes számban használod.

Helyesen: varázslatok.

2010. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
nem, de sokan ezzel fecsérlik a szabadidejüket
2010. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Neménvagyokaz ***** válasza:
100%

Attól hogy valaki feketében jár és van pentagrammája attól még nem fog mindenfélét varázsolni. Ezek akiket leírtál csak divat"izék"(jobb megfogalmazás nem jutott eszembe), akik fel akarják magukra hívni a figyelmet ép azért mert visszahúzódóak. A mágiának max. lelki hatása lehet, ez egy módja a feszültség kiengedésének.


Ui.: Szívesen elbeszélgetnék ezekkel a "bosziikal" :D

2010. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezek az ismerőseid amolyan agymegjátszók. Akik kifelé mutatnak valamit, de valójában nem olyanok. Én szívesen eltársalognék velük, mert úgy vélem, rengeteg dologgal nincsenek tisztában, amolyan divatmágusok. A mágia valóban gyűjtőfogalom, olyan, hogy "mágiák" nincs. A mágia annak hatásos, aki hisz benne. És például mik azok az "okkultizmusos", helyesen okkultista könyvek, amikbe belemélyednek? A pentagramm sem mindegy, mert lehet, hogy csupán pentaculum, ami még csak nem is ugyanaz. Viszont, ha nem akarsz magadnak rosszat, akkor nem véleményezed hangosan, hogy minden mágia kamu, mert vannak emberek, lehet, hogy az ismerőseid között - nem azok, akiket annak nézel -, akik ezt sérelmezik. A kérdésre, mágia létezik, és hatásos - nem úgy, mint a filmekben, ez egy teljesen más eredetű és törvényű dolog.
2010. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

a baj az,hogy sokan a mágiát úgy képzelik el,mint a harry potter-t.

de nem olyan.

2010. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem, de igazából az emberek többsége nem is akarja megérteni, sokszor csak a másik lenézése a cél - meg az, hogy a válaszolók együttérezzenek vele.
2010. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!