Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért "sátáni" szám a 666?...

Miért "sátáni" szám a 666? Lehet valami köze a hármasság szimbolikájához?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 23:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit oda lehetne figyelni és nem csak a mendemondákban hinni! Jelenések könyvét méltóztasson elolvasni, ha nem megy az egész, akkor csak a 13.fejezetet!

"Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."

1: emberi szám, és nem sátáni

2: a bibliában a fenevad nem egyenlő a sátánnal

3: számlálni kell, nem szimbolizálni"


Csak hogy segítsen a jelenések könyve, hogy hol is kell keresni, még egy idézet néhány fejezettel arrább:

"A fenevad, a melyet láttál, volt és nincs; és a mélységből jő fel és megy a veszedelemre. És a föld lakosai csodálkoznak (a kiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe e világ alapítása óta) látván a fenevadat, a mely vala és nincs, noha van.

Itt az elme, a melyben van bölcseség. A hét fő a hét hegy, a melyen az asszony ül;..."


akinek van füle a hallásra, hallja...

2011. febr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

ha már "sátáni" szám akkor már inkább a kilenc.

Nagyon agyafúrt szám ugyan is a számok összegéből mindig újra 9.

2011. febr. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%
ja a 999 a sátáni a 666 elvileg a szent énis így tudom
2011. febr. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

Történelmi háttere van.

Nero császár miatt.

2011. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Néróra, és még biztos nagyon sok névre kijön, de nem vonatkozhat mindenkire, akire kijön, nem?

1, A fenevadat kell összeszámlálni, melynek összege 666.

2, A hét hegyen van, melynek hátán van a parázna asszony. A próféciákban az asszony egyházat jelent, a parázna asszony elvileg egy nem túl jó egyházat takar finoman szólva.

3, A fenevad Dániel könyve szerint véli, hogy megváltoztatja az időket és a törvényt.

Olvassátok el figyelmessen az írásokat, már erről a három "tény" ismeretében sem kell sok gondolkodás, hogy mi lehet ez...na elég valószínű, hogy ez nem igazán lehet néró császár. Ne egy fél mondat alapján fifikázzunk, mert ez csak kesze-kuszasághoz vezet, és bele lehet magyarázni sok mindent.

2011. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Londoni tűzvész 1666.
2011. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
A nagy teljesség száma a zsidóknál a 7. (kisteljesség 3) Ez szimbolizálja az abszolút tökéletességet. Ha ebből elveszünk egyet és nyomatékosítjuk azzal, hogy megháromszorozzuk, elérjük az abszolút tökéletlenséget.
2011. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Dinye ***** válasza:

Hát az én véleményem szerint nem kéne annyira leereszkedően választ adni mint László tette de ha már igy esett vegyük sorba amiket irt

Nem sátáni szám hanem emberi - hát ez valóban igaz de a kérdező nem ilyen formán kérdezte ami viszont utal a kettes pontra is a bibliában nem egyenlő a fenevad a sátánnal ami szintén igaz de ha jobban megnézzük

jelennések könyve 13:2

És e fenevad, a melyet láték, hasonló vala a párduczhoz, és az ő lábai, mint a medvéé, és az ő szája, mint az oroszlán szája; és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat.

Látjuk hogy a sátán összes hatalmát és még a királyi székét is megkapta mivel hogy a sárkány egyenlő az ördöggel ill a sátánnal jelenések könyve 12:9

És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.

a szimbolomuknak is nagy jelentősége van e versben ami szintén mint azt már az elöttem szoló kiemelte

4 es pont ként hogy az asszony egy egyházat jelentene azt nem tudhatom de ugy tettem mint Lásló tanácsolta és olvastam tovább:)

jelenések könyve 17:18

És az asszony, a melyet láttál, ama nagy város, a melynek királysága van a földnek királyain.

Lehet hogy rosszul látom de a válasz röviden ennyi lett volna azért sátáni szám mert akinek ez lesz a neve " a latin héber görög betük számokat is jelölnek egyben"

aki sátántól kapott hatalom által a világ hatalomra tőr

számi és van köze a hármasság szimbolikájához

persze csak röviden persze lehet hogy hibásan látom és Önnek van igaza László

2011. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Dinye ***** válasza:
a végén már siettem bocs a hibás szövegért de remélem igy is érthető szimbolikához van köze és aki e nevet viseli világuralomra tör a gonosz nevében
2011. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Dinye! Ezúton kérek Tőled és mindenkitől elnézést, ha sértő, fennhéjázó lettem volna; nem ez a szándékom, csak tárgyilagos szerettem volna lenni. Mivel magam nem vagyok a szavak embere, így a fogalmazásom félrevezethető lehetett!

Sok időm most írni nincs, csak egy gyors reagálás.

Bepróbálnék egy rossz példát: ha neked a vitaminok adják az erődet, akkor te még nem a vitamin vagy. Ha a sárkány adja az erejét, attól az még nem a sárkány, kvázi sátán!

2011. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!