Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezik gyakorlati mágia,...

Létezik gyakorlati mágia, okkultizmus vallás nélkül?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, aki teljesen racionális és logikus gondolkodású, de egy darabig foglalkozott okkult dolgokkal. Nekem azt mondta, hogy túlságosan jól működött a dolog ahhoz, hogy véletlen legyen. Azonban elkezdtem olvasgatni a témakörben, és mindenhol csak a vallás, a vallás, a vallás... kereszténység, sátánizmus, buddhizmus, hindu vallás, pogány vallások... Sehol nem találtam egy arra vonatkozó irományt, hogy mitől lesz valaki boszorkány, mi a mikéntje, mi a napi gyakorlat, honnan veszi a varázslatokat, recepteket, átkokat stb. Mindenhol elméleti, vallási jellegű dolgokba botlottam. Fel tudna valaki objektíven világosítani?
2011. aug. 1. 18:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az ismerősöd többet tudna mondani mint mi
2011. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zimu ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is. Nem kell feltétlen egy csoporthoz vagy valláshoz tartozni, de a hit mindenképpen lényeges tényező!

Próbálj más tipusu, hasonló témáju köny vet keresni. A sok közül biztos megtalálod ha hozzád közel állót! :D

2011. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Egyedül mindenféle védelem és segítség nélkül az asztrális világban nem fogsz egyről a kettőre jutni.
2011. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
A mágis és az okkultizmus üti a vallást. Előbbitől a pokolra jutsz utóbbival a mennybe. Te döntesz, iszol vagy vezetsz:D
2011. aug. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
iszok, de csak azért mert nincs jogsim
2011. aug. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Zimu, egyelőre csak tájékozódom. Hinni csak akkor tudnék, ha valamit a saját bőrömön tapasztalnék félreérthetetlenül.


Fisz, ezt értem, de még nem is tudom, merre indulhatok. Inkább tűnik zsákutcának az egész érdeklődésem, mint járható útnak... :)


00:15

Épp ez az, hogy nem így van... általában minden okkult iromány istenek, istennők, Isten/Sátán létét feltételezi és elvárja, hogy ezekhez imádkozni, fohászkodni kell, de legalább is bele van építve a varázslatokba. Démonidézés, angyalidézés, szellemidézés... én nem ilyenekre gondolok, hanem konkrétabb dolgokra.

2011. aug. 2. 02:41
 7/18 Zimu ***** válasza:

Ezen a "hiszem ha látom" alapon nem nagyon fogsz tudni eliduln i komolyabb írányba.

de amihez semmi "vallás" nem kell az az : agykontroll (ajánlom), Meg a hipnóziss tanfolyam( Keress rá jutubon hipnózis videokra pl.: http://www.youtube.com/watch?v=Q683PbadyAg nézd végig , ha ezt megcsinálják veled már hiini fogsz? szerintem ennyi elég. ez szerintem elég "gyakorlati")

2011. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz semmilyen istenségben hinned, hogy mozgósítsd a benned szunnyadó erőket (melyet mágiának hívsz)
2011. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Fisz, Zimu, köszi.


20.12

Hogyan?

2011. aug. 2. 21:12
 10/18 anonim ***** válasza:
meditáció, agykontroll, gyakorlati mágia (ahogy te is írtad...elvégezhetsz gyakorlatokat/varázslatokat úgy is, hogy nem pl az anyaistennőre koncentrálsz közben, hanem a saját akaratodra)
2011. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!