Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy a spiritualitás és az Istenben való hit kizárja egymást?

Figyelt kérdés
Isten nélkül hogyan lehetne bármit, akár spirituális művet is, létrehozni?
2011. szept. 2. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
-.- kicsit olvass és talán rájösz 1-2dologra.
2011. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Te hol olvastad, hogy a kettő kizárja egymást?
2011. szept. 2. 12:51
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
nem arra mondtam.
2011. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de szerintem a spirituális témakörök között vannak olyanok, ahol valamilyen felsőbb hatalom erejét hívjuk segítségül, vagy ahhoz csinálunk rituálékat, ami Istentagadás ill. pogány hitvilág. De a meditációval, meg ilyenekkel lehet, hogy nincs gond.
2011. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az általad megnevezett "felsőbb htalom" és Isten között?
2011. szept. 2. 13:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nyugati kultúrákban isten=a keresztények istenével, pedig ez nem feltétlenül van így! A keresztény egyházak szerint a spirituális dolgok Isten ellen valók. De annak, hogy valaki hisz valamilyen istenségben semmi köze a kereszténységhez. Ha a te saját istenképedbe belefér a spiritualitás is, akkor abban hiszel és kész. Butaság erre mindenféle "szabályokat" hozni, hogy miben lehet hinni és miben nem.
2011. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyes egyházak képviselői, vagy nagyon a dogmáikhoz ragaszkodó híveik esetleg ezt gondolják. De nagyon sokan egyáltalán nem.
2011. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
89%
Azért, mert a katolikus egyház ezt az ördögtől eredezteti.
2011. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: na, ez az! De én nem vallási ágat kérdezek, hanem Isten-hitet! A katolikusok szerint már a reformátusok is pogánynak számítanak.
2011. szept. 2. 13:59
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"De én nem vallási ágat kérdezek, hanem Isten-hitet"

Ha hivatalos keresztény vagy más vallási véleményektől független Isten-hitről van szó, akkor az a te személyes megítélésed kérdése. Viszont akkor más is a saját meggyőződését követi, és akkor nem értem a kérdést. Van akinél kizárják egymást, van akinél nem. Saját meggyőződésről nehéz vitázni, ezt mindenki magában rendezi le. :))

2011. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!