Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges, hogy el vagyok...

Lehetséges, hogy el vagyok átkozva a munkával, illetve a pénzkereséssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy kicsit lehet hosszú lesz, de nem tudom rövidebben leírni ezt.


Ez előtt kb. 11 éve kezdődött, akkor jó tanuló voltam az iskolában. A tanár összeveszett egy osztálytársammal azon, hogy milyen a tanulmányi eredménye hozzám képest. Erre azt válaszolta az osztálytársam, hogy az iskolában lehet jobb vagyok nála, de ő biztosan hamarabb fog munkát találni, mint én. Nem tartotta valószínűnek, hogy valaha is lesz normális állásom.


Ez után 1-2 évvel elmentem egy vas-műszaki eladói szakmára, ott volt bolti gyakorlat. Ebben a boltban azzal szembesültem már egy hét után, hogy nem tudok megfelelni az ottani elvárásoknak. Néhány hónap után ki akartak rúgni, de a papa szó szerint kikönyörögte, hogy az év végéig maradhassak.

Második évre viszont nem sikerült olyan boltot találni, ahol alkalmaztak volna, mint tanulót, így hiába volt jó a tanulmányi eredményem (a csoportban az első), nem tudtam folytatni.


A jó tanulmányi eredményem alapján vigaszképp felvettek az érettségi osztályba. Ott sikeresen leérettségiztem. Az iskolából legalább nem rúgtak ki. A tanulmányokkal kapcsolatban egyébként nem is voltak ilyen gondjaim, ott mindig megfeleltem az elvárásoknak.


Ez után a kereskeskedelmi technikus szakmát választottam. Ott volt egy háromhetes bolti nyári gyakorlat. Ez a gyakorlat alatt megint csak azzal szembesültem, hogy nem tudok megfelelni az elvárásoknak. De mivel ez csak három hetes volt, ott maradhattam. Mondták is, hogy rossz szakmát választottam, számítógépes munka lenne nekem való. 2008 nyarán sikerült letennem a kereskedelmi technikus vizsgát. Azóta sem kaptam benne munkát, de kétszer már nem feleltem meg az elvárásoknak ebben a munkakörben, így nem tudom, mire számítsak. Számítógépes munkát szeretnék inkább, az lenne nekem való. 2008 decemberében szereztem is egy számítógépes vizsgát, amit nem volt nehéz azt letenni, életem legkönnyebb vizsgája volt.


2009-ben találtam egy olyan lehetőséget, amiben azt láttam (még a mai napig látom), hogy hosszú távon abból jövedelmem lehet. Szerencsés véletlenen múlt, hogy a legelején sikerült csatlakoznom hozzá. Mivel ez itt nem a reklám helye, ezért nem említenék nevet, mára egy népszerű linkkatalógus és magazin lett abból, amihez akkor csatlakoztam. Rengeteg témám és látogatóm van náluk. Ugyanakkor kevesebb, mint egy hete itt is azzal kellet találkoznom, hogy nem felelek meg az elvárásoknak. Nem sikerült egy olyan dolgot megcsinálnom, amiről azt hittem, menni fog. Elég nagy csalódás ért akkor, hogy még ott sem feleltem meg az elvárásoknak, amiről azt hittem, hogy tudom, és szívesen csinálom.


Viszont elég nagy látogatottságot sikerült elérni az évek során, illetve elég sok munkát fektettem bele. Csakhogy jövedelmet nem sikerült kihoznom belőle, többszöri próbálkozás ellenére sem.

Pedig lehetséges a dolog, ezért még nem adtam fel a dolgot. Pontosabban a mai napig elég sok időt szánok rá minden nap.


Közben tavaly volt egy üzletkötői munkám, természetesen az elvárásoknak ott sem sikerült megfelelnem. Egy hétig sem tartott az a munka, de ez már csak hab a tortán.


Gyakorlatilag újra és újra azzal találkozom a munkával kapcsolatban, hogy az elvárásoknak nem tudok megfelelni. Vagy ha mégis (részben), akkor abból képtelen vagyok jövedelemhez jutni.


Jelenleg semmi jövedelmem nincs, azt a kevéske segélyemet is elvették, mert nem volt meg a 30 nap munkaviszonyom. Bár a felajánlott közmunkára egészségügyi okok miatt voltam alkalmatlan, erről orvosi igazolásom van, még is elvették. Gyermekkoromban rákos voltam, hat éves koromban maximum 3 hónapot jósoltak nekem, de ez nem tartozik szorosan ide. Egy 1992-ben még kísérleti kezelésnek köszönhetően túléltem, csak a betegségből kifolyólag korlátozottak a lehetőségeim. De a gond, hogy amire alkalmas vagyok, és szívesen csinálnám, az sem jött össze semmi.


Lehetséges, hogy átok van rajtam? Ezen a 11 évvel ezelőtti tanórán megátkozhattak azzal, hogy ne legyen munkám és jövedelmem?

Ha átok van rajtam, miképp lehet azt levenni? Egyáltalán le lehet venni?

Ha sikerülne levenni, akkor mennyi esélyem lenne arra, hogy abból legyen jövedelmem, amibe 2009-ben bele fogtam, és a mai napig napi rendszerességgel szívesen csinálom?


Nem abban kételkedem, hogy sikerül-e munkát kapnom, hanem abban, hogy sikerül-e azt megtartanom, sikerül-e megfelelnem az elvárásoknak.



2012. aug. 3. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem ez hozzáállási problémának tűnik, abból amit írtál azt szűrtem le, hogy túl hamar feladod. Ennek majdnem 100%, hogy semmi köze nincs akármilyen mágiához.
2012. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

De amihez pozitívan, szívvel-lélekkel álltam hozzá, az sem jött össze eddig semmi.

Szívesen kezdtem el eddig minden munkahelyet, úgy, hogy most ez tényleg sikerülni fog, mégsem sikerült.

2012. aug. 3. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!