Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogy készül a bölcsek köve?...

Hogy készül a bölcsek köve? Valaki tud egy jó alkimia tanárt muszáj kitanulnom az alkimiát a kemény módján nagyon fontos?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Heló!


Sehogy, ez csak egy "legenda".


És az muszáj, nem muszály...

2013. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el Nicolas Flamel leírását. :)
2013. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint az epekő. Csak bölcsekben.
2013. júl. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A bölcsek köve nem kő, hanem egy metaforába oltott tanítást, amire az kíváncsi, aki végre elfelejti azt a nyüves aranyat. Sajnos én se értem, miről szól, de valami azt súgja, egyszerűen csak arra hivatott, hogy a lélek földre születésének egyes lépéseit külön-külön megőrizze az emlékezetünkben, és kb a legelső alapismeret abban a tananyagban, amihez ha tudnám, hogy jussunk hozzá, már rég szétkürtöltem volna (vagy megtudva az igazat mindannyiunk érdekében pont nem).
2013. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tanítást helyett tanítás, ezer bocs
2013. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Aranyszami válasza:
Csatlakozva a 4. válaszhoz: az alkímia leginkább nem a - populáris - ólomból aranyat készítés titkáról szól, hanem az ólomemberből aranyemberré változásról, ami a mohóknak nehezebb és majdnem hogy lehetetlen is, mert az anyagtól el kell szakadni. Nagyon leegyszerűsítve: erről szól minden vallás és ezoterika, csak közben a lényeg ugye eltorzult. Kitanulni nem fogod, mert ma már nem működnek beavatási, misztériumi iskolák, bár van olyan, ami ezek örököse, és az úton el lehet indulni, a tanulást és a változást el lehet kezdeni, az alapokba előadások keretében bele lehet kóstolni.
2013. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Kérdezd Prof. Dumbledort! Én csak a Gyűrűk ura (azEgy gyűrű)elkészítésében tudok tanácsot adni.

Frigyláda ácsolásában sem vagyok rossz, jó pénzért megcsinálom neked azt is, ha kell.

Rendelést privátban, pénzt előre, csak utána dolgozom.

2013. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rob7 válasza:
A bolcsek kove ugy keszul hogy nem kerdezed meg hogy keszul. Olvasd el Szepes Maria - Voros oroszlan c konyvet. Aztan rajossz, az egyetlen ember aki ebben tud segiteni az te magad vagy...
2013. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 saveme ***** válasza:
72%
Ha nagyon erőlteted ezt, akkor ki fogsz kötni valami okkult vallásban. Az nagyon izginek mutatkozik az elején, sokat ígér, de mikor már meg van a szövetség a mögöttes szellemi hatalmakkal (akik gonoszok), akkor már egy fogság lesz, átkokkal teli élet. Az padig tévedés, hogy minden vallás, ha komolyan csinálja az ember, akkor megvilágosodást, lelki békét, nirvánát, vagy mennyországot eredményez. Azt ember nem érheti el saját erőlködésből, csak Isten adhatja, mert ajándék és kegyelemből van, nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjen. Jézus által...
2013. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!