Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Sámánizmus, rituálék, tudások?

Sámánizmus, rituálék, tudások?

Figyelt kérdés
Van olyan magyar nyelvű oldal, ahol le írják a sámánok gondolom inkább a kultúráját de engem inkább a rituáléjuk, gyógyfüveik, gyógymódjuk, ún. orvos tudományuk, és szertatásokhoz, szellemekkel való beszélgetéseknél miket használtak, tárgyakat, milyen növényeket, van olyan oldal ami erről ír?

2013. szept. 24. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Gombákkal téptek be és betépve láttak minden félét...:D Ezt én nem nevezném "tudásnak" a hülye is tud egy gombát tépni a földről, ami hallucinogén anyagokat tartalmaz.
2013. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

erről a témáról írt kb 10 könyvet carlos castaneda, a sámánhagyományok varázslás, tudatmódosító szerek hatása az egyénre.

majdnem mind fenn van a neten, le tudod tölteni, v online elolvasni...

2013. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Nos angolul olvastam régebben egy Core Shamanism nevű mozgalomról ami kutatta a kontinenseken átívelő sámánok kultúráját (dobolás, stb, stb).


Egy nekem nagyon tetsző 2 pontos listába foglalták össze hogy mi a sámán kultúra:


1-es pont: a sámán az aki önerejéből "tudati utazásra" képes célok elérése érdekében.


2-es pont: lásd 1-es pont.


Ennyi és semmennyivel sem több, de egy hajszálnyival sem kevesebb a sámánok kultúrája.


Nem tudom magyarul már van-e róla olvasnivaló a neten. Erre még régen akadtam böngészés közben és nagyon megtetszett az egyszerűsége és nagyszerűsége.


Minden jót.

2013. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

sánta őz a sziú indián sámán című könyvet ajánlom

sok könyvtárban meg van.

2013. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
én varázsgombát ettem...és most itt szaladgálnak a hupikék törpikék *.*
2013. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Diószegi Vilmos és Hoppál Mihály munkáit érdemes elolvasni, a nemzetközi tudományos életben is elismert néprajztudósok mindketten, terepmunkákon voltak. Diószegi könyvei ingyen megvannak a neten:


[link]

2013. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább külön-külön idézem a könyvlinkeket, mert a teljes keresést nem lehet linkelni:


Diószegi Vilmos: Samanizmus

[link]


Diószegi Vilmos: Sámánok nyomában Szibéria földjén

[link]

2013. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!