Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van valamiféle értelmesebb...

Van valamiféle értelmesebb magyar fórum, ahol az okkultizmussal foglalkozó, mágiát gyakorló emberek megosztják egymással tapasztalataikat?

Figyelt kérdés

Mivel valószínűleg nem létezik túl sok ilyen magyar nyelvű oldal, ezért írhattok mindenfélét, ahol megközelítőleg ilyen érdeklődésű emberek vannak, de elsősorban azok érdekelnek, ahol nem vakhitű emberek vannak, hanem olyanok, akik a tapasztalataikra hagyatkoznak főként.


A keress barátokat, párt, munkát, "valós" értelmet az életednek bigott materialisták válaszai kérem kíméljenek! Én is nevetni szoktam azon, amiket írtok ironikusan, de én úgy vélem, hogy aki igazán intelligens, az semmilyen véglet mellett sem elkötelezett, legyen az spiritualitás, tudományos-, politikai nézet vagy bármi más.



2015. dec. 13. 22:49
1 2
 1/14 JLCS ***** válasza:
Sajnos nem tudok,csak azért írok,mert engem is érdekelne hasonló fórum,ahol értelmes emberek próbálnak közölni Valami szokatlant,az életükből,gondolataikból. Csak"támogatom az indítványt--
2015. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát ha valóban nincs ilyen és még vannak egy páran, akik úgy vannak, mint mi, akkor csinálhatnánk valami ilyesmit. Bár én még kezdő vagyok a témában, szívesen gyűjtenék össze és beszélgetnék olyan emberekkel, akik például Aleister Crowley munkásságában járatosak (lehet, hogy nem a legjobb példa, de pont ezért lenne szükségem útmutatásra).
2015. dec. 14. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok se materialista, se végletekben gondolkozó, de ebben a témában nem fogsz értelmes fórumot találni. Ez nem egy olyan téma amivel érdemben lehetne foglalkozni.
2015. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 JLCS ***** válasza:
95%
Nekem-valamilyen értelemben,nem szó szerint-Gustav Meyrink a mesterem. A írásai,és az élete nagyon összekapcsolt. Van,aki a Nyugati ablak angyala c.regényét a modern beavatási út leírásának tekinti.Tőlem sem áll távol ez a vélemény. Ami Crowley-t illeti,magyarul nem sok minden található tőle. Rengeteg sötét legenda kering körülötte,nem nagyon tudni,hogy kicsoda.Szerintem óvatosan kell felé közelíteni-enyhén életveszélyes. De érdekelne engem is,hogy ki is volt valójában. A mágiában,okkult dolgokban,fokozott figyelem kell,tisztázni,hogy mit is akarok,és miért. És sok keserves fájdalmas tapasztalat. Lásd Faust--
2015. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 4. válaszoló leírta, hogy milyen veszélyes téma ez, pont ezért nem fogtok értelmes netes fórumot találni erről. Aki tényleg magas szinten űzi az okkultizmust az úgysem adja ki a tudását fűnek fának. Nem azért mert irigy hanem tisztában van a veszélyeivel. A könyvekben is rengeteg szándékos hiba van, pont azért, hogy aki nincs beavatva annak ne tűnjön fel és emiatt ne tanuljon meg olyan dolgokat amikhez még nem érett meg.
2015. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Értelmes és okkultizmus? Ez egy oximoron.
2015. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Utolsó: a te vagy az oximoron. :)
2015. dec. 14. 23:22
 8/14 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy azt tudjátok, hogy varázslás meg mágia nem létezik?
2015. dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy azt tudtad, hogy illik elolvasni a kérdés alatti részt is, amiben történetesen megkértem mindenkit, hogy az ilyen kommentektől kíméljen? Szóval nem csak a tájékozatlanságodról adtál tanúbizonyságot, hanem a bunkóságodról is, ha elolvastad, ha nem.
2015. dec. 15. 00:20
 10/14 JLCS ***** válasza:
100%
Ajánlom e témában mindőtöknek C.G.Jung Emlékek álmok gondolatok c.önéletrajzát. Kérdés,hogy ki és miért sodródik a rejtélyes "okkult"tudattalan tartománya felé-kíváncsiságból? Vagy nőt és pénzt akar? (nők természetesen pasit)Vagy valami másért? És hogy mi tudományos?
2015. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!