Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség a diabolizmus,...

Mi a különbség a diabolizmus, és a sátánizmus között?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Remélem megvetted már a Necromancer Packet. Nemsokára kezdődik a Season 11!
2017. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
az egy okbe le is szopod luciferót a másikba nem, hogy mejikbe igen?? az titok
2017. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi a különbség az evangélizmus & a kereszténység között ? Semmi, ugyanazt egy picit másképp értelmezik. A diablóizmus és a sátánizmus vagy az ördögimádat dettó ugyanaz.
2017. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Lényegi külömbségek vannak. Annyira lényegi,hogy semmiképpen nem mosható össze a kettő.


1.


A sátánizmus, semmilyen formában nem kapcsolódik az ábrahámita vallásokhoz, így a kereszténységhez sem. Bár ők, ezt nagyon szeretnék.


Az álltalad említett diabolizmus - azaz ördögimádat - viszont kapcsolódik a kereszténységhez.

Ebbe most nem mennék bele. Kifejtős.


2.


Míg a sátánizmus - és "személy szerint" Sátán - a fejlődésről, az élet tiszteletéről, lelki és spirituális fejlődésről szól, addig a diabolizmus - a kereszténység ördögéhez kapcsolódva -, az esztelen pusztításról.


Egyszóval, Sátán konstruktív lélek.


Diaboló kitalált, destruktív archetipus.


Hangsúlyozom, hogy ezt tévedésből,vagy tudatosan,de sokan keverik,szeretnék keverni.


Ám ez olyan, mintha vizből akarnék tüzkarikát csinálni.


Meg lehet próbálni, de borítékolható a sikertelenség.


szép napot

2017. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

# akarom mondani különbségek.


szép napot

2017. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sok külömbség van a két vallás között
2017. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Mint már előttem említették a kèt vallás közt nagyib sok külömbség van!

Szóval térjünk rá a lényegre:

Sátánizmusnak (nem diabolizmusnak) több 'fajtája'is van. Mindegyi fajta egy külön vallás.

1.: (Anton Szander) LaVey-féle sátánizmus

Én is ebben hiszek, talán erről tudok a legtöbbet írni. A LaVey- féle sátánizmusnak sokak szerint semmi köze a Sátánhoz (ezt általában keresztények állítják, és itt az élet iróniája, hogy a keresztények nevezték el így). A vallás alapelve leegyszerűsítve az hogy semmilyen isten nem segìt neked elérni a céljaid, vágyaid csak te magad teheted ezt. Nos itt jön a csavar mert normális ember azt mondaná ,,Dehát ez ateizmus! Minek kellett máshogy elnevezni?"

Azért nem ateizmus mert TE vagy az ISTEN! Ezért teizmus. Mint sok más vallásnak ennek is vannak alapelvei. Lényegében olyan mint a 10 parancsolat csak sokkal értelmesebb szempontokkal. Sokan hiszik a LaVey sátánistákat gonosznak, de ők másoknak sosem ártanak (csak indokolz helyzetben de ez a Satanic Bible-ben le van írva)

Nem szaporítanám tovább a szót erről ennyi bőven elég volt.


2.: Spirituális Sátánizmus

Korábban kutakodtam e vallás felől de nem győzött meg a dolog viszont sokat tudok róla. Ők hisznek Sátánban, de nem egy gonosz valamibem hanem a jóságos Sátán Atyában aki elhozza a lélek megtisztulását. Szóval ez egy ilyen spirituális cucc, hisznek a mágia létezésében, lehetséges démonokkal kapcsolatot és szex

2017. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

*szexuális kapcsolatot létesíteni bizonyos feltételek mellett, szóval lényegében ez egy ősi vallás állìtólag a magyarok igaz ősi vallása. Sajna oda kell adnod a lelked az Igaz Sátán Atyánknak.


3.:És végül a diabolizmus

2017. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

** ez egy öldöklő vallás, az istenük a keresztény Sátán. Mindent megtesznek amit at istenük parancsol nekik csak hogy gonoszabb legyen a világ és a Sátan nyerjen. Továbbiakhoz a Google a barátod:)


Bocsánat hogy három részben küldtem el csak megbolondult a wifi.

Remélem tudtam valamit segíteni; 13/L

(Privátban írhatsz több infóért)

2017. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

7,8,9 #


Már majdnem indulatba jöttem.

Még nem hevertem ki, a reggeli vallás kategóriában tett látogatásom eredményeként kapott elmesokkot.☺


Aztán megláttam,hogy 13 éves vagy.

Ok. Nincs probléma.


Egy kicsit helyesbítenék az álltalad leírtakon.


7#


Nem a keresztények,hanem a sátánisták állítják,hogy semmi köze Sátánnak a kereszténységhez. Ezzel együtt az ábrahámita vallásokhoz sincs köze.


8 #


A lélek nem adható el. Sátánnak nem kell a lelked, mert köszöni szépen van neki sajátja.


9#


" istenük" az ördög nem pedig Sátán !

A nevében is benne van. Ők kapcsolódnak a kereszténységhez-ezen archetípus álltal- a sátánizmushoz viszont nem.


Nem piszka - mert én, a fiatalokat is " embernek" tartom, és tisztelem amig nem adnak okot az ellenkezőjére - de mielőtt "infót" adhatsz valakinek azelőtt sok megismerni való van még.


De! Amivel sokkal előrébb vagy mint én,az az, hogy van időd bőven!☺☺☺☺


szép napot

2017. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!