Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az életben egy konfliktusban...

Az életben egy konfliktusban a nagyobb rangú sátánistát támogatja Sáétán?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a spirituális sátánizmus oldalát, hogy megértsem az újfajta sátáni gondolkodásmód logikáját. Egy alapvető dilemmába ütköztem és mivel nem volt benne leírva a feloldása ezért jobb híján itt kérdezném.


A vallás elmondja, hogy Sátán sosem hagyja el hívét, aki neki fogad esküt azt mindíg minden körülmények közt segíteni fogja. Ez eddig egyezést mutat a kereszténységgel és semmilyen ellentmondást nem szülne a logika, ha nem engedné meg a rossz dolgok elkövetését. A Sátánizmus szerint azt tehetsz amit csak akarsz. Nem vonatkoznak rád a társadalmi szabályok, semmilyen jó vagy rosszként kikiáltott társadalom által kreált szabályrendszer. A Sátánizmus az egyén teljes szabadságát, annak mindenek feletti valóját hirdeti.


Alapvető logikai bukfencet látok ebben. Ugyanis a társadalmi törvények a rossz cselekvést a bűnt tiltják és büntetik, sőt magát a segítő gondoskodáskodást is letiltják. Pl az állampolgári szabadságjogokat, amik alapvetőek korlátozzák, ha bűntényt követsz el. Ugyanígy a kereszténységben. Isten elfordul tőled az egyház kiátkoz. Viszont a Sátánizmusban azt tehetsz amit csak akarsz. Te van a középpont, csak egy szabályt kell tiszteletben tartani urad a Sátánt szolgálni kell.


Mivel az anyagi javakban a materiális világ értékeinek élvezetére helyezi a hangsúlyt ez a vallás, így evidens, hogy minden Sátánista abban kiélve egymással előbb vagy utóbb szembekerül. Arra a térre amiben mindenki tag jelen akar lenni nyilvánvaló, hogy találkozni fognak. Minden Sátánista az anyagi világ legjavát akarja megszerezni : legjobb nő, legjobb pozíció stb. Kikerülhetetlen hogy szembekerülnek Sátánisták egymással.


A társadalmi szinten ennek a párharcnak érthető az eredménye. Európai emberek által képviselt keresztény eszmerendszeren keresztül is. Ha rosszat teszel mások ellen Isten/törvény /állam ellened fordul. A Sátánizmusban viszont a másik ember akarata nem számít. A Sátánistát segíti Sátán mindenek felett. Így két Sátánista párharcában elvileg mindkettőnek segít. Mindkettő Sátán segítségét kéri és evidens lenne, hogy annak tesz többet sátán aki jobban imádja őt, többet tett neki, több akár lelki áldozatot vállalt érte. Ekkor a küzdelem nettó hozadéka a következő : Sátán az egyik híve ellen tesz, azt megfosztja anyagi céljától az erősebb Sátánista javára. Így ellentmondáshoz jutunk.


Ez az ellentmondás fenntartható vagy feloldható ?


2018. jan. 11. 19:53
 11/99 anonim ***** válasza:
52%

Annak az "egybecenév" nevű pszichopatának üzenem, aki 4 db, -darabonként legalább - A4 terjedelmű üzenetet küldött nekem, hogy köszönöm a véleményét, ám nem tartok igényt arra a véleményre, ami a Bíblián alapul.


Nem érdekel az sem, hogy a pokollal fenyeget, mert a Sátánizmusnak nem része a félelem.

Engem nem tud megijeszteni, és a saját maga által, önnön magának kreált vallási hazugságai, csak önnek ártanak.


Ön írja nekem, hogy olvassam a Bíbliát ? Jobban ismerem én azt magánál. Csak én meg is értettem, maga meg mást sem csinál, mint szavalja a kiragadott részeket, gondolkodás nélkül.

Csinálja ha akarja, de én nem vagyok kíváncsi a maga szerencsétlen agyának, vajjúdására.


Az üzeneteit az első 5 mondat kivételével el sem olvastam, azonnal ment oda ahová való. A szemétbe.


A személyét letiltom ha nem hagy fel, az agyament vallási pszichózissal irányomban.

2018. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
54%

Aki pár mondatban nem tudja összefoglalni a mondanivalóját az csak papol de nem érti miről beszél....


Főleg ha idézget....

2018. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
5%

viharlovas ne fáraszd magad mert nem irok privit neked


ott a Biblia emberek azt olvassátok és térjetek meg


amig nem késő

2018. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 A kérdező kommentje:

# 3/ Igen, a teljesen kereszténységen alapuló, biblikus sátánizmus tényleg hasonlóról szól, de a valódi kicsit eltér ettő. Először is, azt tehetsz, amit akarsz, de te vállalod érte a felelősséget. Nincs kire áthárítani a felelősséget. "


Kedves Árnyfarkas ! Amit leírtam nem mond ellent annak, hogy a sátánizmus szerint azt tehetsz amit akarsz. Pont ezt írtam le. Azt teszel amit akarsz, nem kell vele elszámolnod senkinek, hisz a Sátán elfoadja a bűnöket is. Ennek következménye a konfliktushelyzet sátánista kontra sátánista közt. Kérdés ezt a konfliktust, hogy kezeli a Sátán ?


# 3/ Árnyfarkas : Kettő, mi nem szolgái, hanem harcosai vagyunk Sátánnak. A szolgák mindössze üresfejű bábuk, akik vakon ugranak a szóra.

Három, a Sátánizmus messze megelőzi a kereszténységet, és erősen kötődik a spiritualitáshoz. "


A keresztények eszmerendszere ugyanaz Jézus tanításaiéval, azért teszik azt amit tanított. Ti is sátánistaként azonosan gondolkodtok a Sátánnal és azt teszitek, amit kinyilatkoztatott. Ti is bábok vagytok a saját gondolatmenetedben. A "harcos" szó pedig mással való negatív kommunikációt jelent, ti másoknak ártotok, rosszat tesztek, ez a Sátánnak jó, nem is tíltja a keresztényeknél pedig bűn. Szerinted ti mégis jobbak lennétek náluk ?


Gondolj bele a példába : Egy sebesült fekszik az elhagyatott úton. Nem tudja vezetni a Ferrariját. Odahajt egy Sátánista. A sátánizmus szerint azt teszel amit akarsz, nem követsz el bűnt Sátán ellen, ha másoknak rosszat teszel. Mi az ami eszedbe jut először ilyen ezsmerendszerrel ?

Milyen jó lenne Ferrarit vezetni, hisz a Sátánizmus szerint csak a saját igényed kielégítésével foglalkozz, mással tegyél amit csak akarsz !


Te mint Sátánista fogod, kirángatod a Ferrariból a sérültet és elhajtasz a kocsival. A keresztény illetve a normális állampolgár legyen az ateista is, ezt nem teheti meg, mert a vallása tíltja. Az állam büntetné, ahogyan Isten is. Nem is erre van huzalozva az agya, hanem mások segítésére és a törvények beavatására. Azaz a keresztény fogja és kihívja a mentőket.


Kedves Árnyfarkas ! Gondolj bele, ha te lennél a Ferrariban levő sérült, melyik ember cselekedetét tartod helyesnek ? Mit gondolnál, ha a másik sátánista tenné ezt veled?

2018. jan. 13. 13:11
 15/99 A kérdező kommentje:

# 4/18 "Kérdező sajnos nem tudja nem olvasta a Bibliát biztos


nem , a sátánnak az a terve

hogy mindenkit átverjen és a pokolba kerül

na ezt kell tudni

ő csak mindenkit átvág , nem segit senkinek


a Biblia ember gyilkosnak , ember gyülőlőnek nevezi az ördögöt a sátánt...."


Olvastam a Bibliát, de a tapasztalatom nem teljesen támasztja alá amit abban olvastam.


Rengeteg ember adta el a lelkét Sátánnak az emberi történelem során [link] pl Katí Perry vagy Lady Gaga is egy hétköznapi ember volt, miután viszont eladták a lelküket a sátánnak és megszállta őket egy démon világkarrierre tettek szert, melynek hozadéka a luxusélet.


Kevesen tudják, hogy maga John Lennon is eladta a lelkét az ördögnek, aki maga a sátán volt vagy valamilyen mezei démon [link] Nem kell ecsetelni milyen gigászi sikereket ért el és mennyi pénzt keresett vele. Míg szegény papok, hittanoktatók, akik a papság szolgái milyen nélkülözésben vegetálnak igaz ?

Láttál már paplakot? Szerinted ugyanolyan komfortos, mint Kate Perry villája?


Általánosságban akik sátánnak adják el a lelküket és teszik ezt úgy, hogy valami nagy dolgot kérnek, azok ezt meg is kapják : siker, karrier, világhírnév, emberek imádata, luxusélet, sok nő, ikonná válás, halhatatlanság = Hoolywood bulváron kap egy díszkövet.

őK jól gazdálkodtak az erőforrásaikkal=lelkükkel, mert sokat kaptak érte. Viszont egy hagyományos sátánista semmit sem kap


Szerinted?

2018. jan. 13. 13:20
 16/99 A kérdező kommentje:

# 5/18 A vallások másból sem állnak, mint logikai bukfencekből, így ez nem meglepő. Ez elég sok mindent elmond azokról az ostobákról, akik hisznek bennük"


Ez nem igaz. Ha elmész egy paphoz, akivel én beszéltem régebben. Ugyanúgy a saját eszmerendszerében fel tudott oldani egy csomó paradoxxak tűnő dolgot, amit persze a közember, akinek kompetenciája annyiból áll, hogy átfutotta a Bibliát nem lát át. Ezért kell beszélgetni. Én is ezt teszem most pl..

2018. jan. 13. 13:22
 17/99 A kérdező kommentje:

# 11/21 Nem érdekel az sem, hogy a pokollal fenyeget, mert a Sátánizmusnak nem része a félelem.

Engem nem tud megijeszteni, és a saját maga által, önnön magának kreált vallási hazugságai, csak önnek ártanak"


Azért mert a Sátánizmusnak nem része a pokol, még létezhet. A sátánizmusnak nem része a fegyház sem, mégis ha követed a Sátán tanait oda kerülsz. Na, akkor erre mit mondasz ?


"Ön írja nekem, hogy olvassam a Bíbliát ? Jobban ismerem én azt magánál. Csak én meg is értettem, maga meg mást sem csinál, mint szavalja a kiragadott részeket, gondolkodás nélkül. "


Az hogy elolvastad, nem jelenti hogy fel is fogtad. Javaslom pl menj el az elsőéves BME-s előadásra. Beszélgess hallgatókkal, akik még nem vizsgáztak. Hatalmas ökörségeket fognak mondani, javarészüket meg is húzzák az első félévben és nem is végzik el. Pedig ők nem csak olvassák + hallgatják is azt, de nem értik.


Te vizsgáztál már Bibliatudósnál? Érted az abban rejlő logikai analógiákat, párhuzamokat ? :XD


Aztért mert pl a sátánizmusban nem létezik a bűn hozadéka a pokol például, nem jelenti azt hogy a valóságban sem kapsz lelki büntetést. Itt az anyagi világban, ha teljesíted a sátán kinyilatkozásait ugyanúgy fizikai büntetést a börtönt kapod büntetésképpen, ahol fizikálisan szenvedsz. Ennel analógiájára járhat halálod után egy lelki büntetés is,melynek következtében lelkileg fogsz börtönbe kerülni a pokolba pl...

2018. jan. 13. 13:31
 18/99 A kérdező kommentje:
# 6/22 vaszil44. ebben a válaszban annyi logikai bukfencet, ellentmondást és még sületlenséget hordtál össze hogy az egy következő, terjedelmesebb hozzászólásban lesz megválaszolva. Itt teljesen széoffolnám a kérdésem, ha ezt mind megválaszolnám. Olvasd el mégegyszer a kérdésem, mert nem értetted meg. Köszi
2018. jan. 13. 13:34
 19/99 anonim ***** válasza:
20%

mind lehet irni


a pokolban a helyetek az azért van elkészitve


Igy irja le a Biblia keressétek meg


mindenki oda kerül


minden sátánista és bűnős ember

2018. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 anonim ***** válasza:
11%

vaszil44 te is a pokolra kerülsz


és ne irj nekem privit ezekután


mert nem is érdekelsz és el sem olvasom amilyen baromságokat irhat egy pszihopata mind te


nagyon vigyázz mert aki visszajött elmesélte


hogy a pokolban akik vannak ki akartak jönni

de nem tudtak abból a hatalmas tűzből , az a kárhozat


tehát gondold meg , gondoljátok meg mit tesztek


és minden sátánistának ez az üzenet

térjetek meg , vagy majd tudjátok ti már mi vár rátok?

nem nagyon hiszem


mert megtérnétek remegve mint az a szegény ateista ember

35 évesen retteget amikor ott volt

1973 Junius 29 én , Szent Péter és Szent Pál napján

itt van

https://www.youtube.com/watch?v=SovfwPUJoyc

A mennyország igazságai


Szabad Gondolat

------------------------------------


Az Isten megengedte neki hogy elhozza ezt a hirt


vendég testet kapott a Mennyországba is belépett


tehát ti vagytok ezek a tudatlanok

és nem mi akik hiszünk


mert leirja a Biblia titeket már az ördög ,a sátán ural sajnos


neki szolgáltok

és nem a Jó Istennek


ezért lesz a jutalmatok a pokol , ez le van irva

nem másitja meg az Isten

2018. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!