Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az életben egy konfliktusban...

Az életben egy konfliktusban a nagyobb rangú sátánistát támogatja Sáétán?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a spirituális sátánizmus oldalát, hogy megértsem az újfajta sátáni gondolkodásmód logikáját. Egy alapvető dilemmába ütköztem és mivel nem volt benne leírva a feloldása ezért jobb híján itt kérdezném.


A vallás elmondja, hogy Sátán sosem hagyja el hívét, aki neki fogad esküt azt mindíg minden körülmények közt segíteni fogja. Ez eddig egyezést mutat a kereszténységgel és semmilyen ellentmondást nem szülne a logika, ha nem engedné meg a rossz dolgok elkövetését. A Sátánizmus szerint azt tehetsz amit csak akarsz. Nem vonatkoznak rád a társadalmi szabályok, semmilyen jó vagy rosszként kikiáltott társadalom által kreált szabályrendszer. A Sátánizmus az egyén teljes szabadságát, annak mindenek feletti valóját hirdeti.


Alapvető logikai bukfencet látok ebben. Ugyanis a társadalmi törvények a rossz cselekvést a bűnt tiltják és büntetik, sőt magát a segítő gondoskodáskodást is letiltják. Pl az állampolgári szabadságjogokat, amik alapvetőek korlátozzák, ha bűntényt követsz el. Ugyanígy a kereszténységben. Isten elfordul tőled az egyház kiátkoz. Viszont a Sátánizmusban azt tehetsz amit csak akarsz. Te van a középpont, csak egy szabályt kell tiszteletben tartani urad a Sátánt szolgálni kell.


Mivel az anyagi javakban a materiális világ értékeinek élvezetére helyezi a hangsúlyt ez a vallás, így evidens, hogy minden Sátánista abban kiélve egymással előbb vagy utóbb szembekerül. Arra a térre amiben mindenki tag jelen akar lenni nyilvánvaló, hogy találkozni fognak. Minden Sátánista az anyagi világ legjavát akarja megszerezni : legjobb nő, legjobb pozíció stb. Kikerülhetetlen hogy szembekerülnek Sátánisták egymással.


A társadalmi szinten ennek a párharcnak érthető az eredménye. Európai emberek által képviselt keresztény eszmerendszeren keresztül is. Ha rosszat teszel mások ellen Isten/törvény /állam ellened fordul. A Sátánizmusban viszont a másik ember akarata nem számít. A Sátánistát segíti Sátán mindenek felett. Így két Sátánista párharcában elvileg mindkettőnek segít. Mindkettő Sátán segítségét kéri és evidens lenne, hogy annak tesz többet sátán aki jobban imádja őt, többet tett neki, több akár lelki áldozatot vállalt érte. Ekkor a küzdelem nettó hozadéka a következő : Sátán az egyik híve ellen tesz, azt megfosztja anyagi céljától az erősebb Sátánista javára. Így ellentmondáshoz jutunk.


Ez az ellentmondás fenntartható vagy feloldható ?


2018. jan. 11. 19:53
 31/99 anonim ***** válasza:
Hát komolyan, én nem tudlak hova tenni vaszil. Eddig úgy hittem , hogy te vallásos ember vagy. Tegyéé már rendet a fejemben. Hívö ember vagy, de nem keresztény??? Akkor mégis micsoda?
2018. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
0%

31 #


Most én is, csak pillogtam egy kicsit.


Ha megmutatod, hogy melyek azok a kommentek, amiből " keresztényi hívőségemet " levezetted magadban, akkor én komolyan megmondom neked, hogy miben hiszek.


Nem kenyerem a könyörgés, de tiszteletből hozzáteszem, hogy...légyszives.


azép napot

2018. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
22%

vaszil44

na te elmebeteg vagy ,

nem értem mit keresel itt az interneten ha elmebeteg vagy


nem kellene kezeljenek?

szivesen segitek hogy beutaljanak minél hamarabb


ott majd remélem kikezelnek és nem leszel sátánista

mint a többi ember is


ki kell benneteket kezelni ez az igazság


hanem a pokol vár rátok sajnos és nem más

ne gondoljátok hogy ott jó lesz

mert ott nagyon rossz sajnos


a legrosszabb , és örökké tart

2018. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:

ő is leirta , ez az illető is

Ilyen hely a pokol, erre varjál gombot. https://www.youtube.com/watch?v=WuHRfUGDZCM


olvasd el , nézd meg , nagyon fontos


figyelj vaszil44


te amúgy román vagy? csak kérdem

mert láttam a vasile , vaszile román név


és csak megjegyzés


nos Vasile bácsi figyeld


" Ilyen hely a pokol, erre varjál gombot. https://www.youtube.com/watch?v=WuHRfUGDZCM "

2018. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
18%

Hiszem,

hogy a jó erősebb a gonosznál,

a szeretet hatalmasabb a gyűlöletnél,

a megbocsátás erősebb a bosszúnál.

Hiszek

az ember jóságában mely minden hamisságon,

minden álnokságon, rosszindulaton és gonoszságon,

minden emberi durvaságon és önzésen túl létezik.

Mert hiszem, hogy az ember eredendően jó.

Jobb annál, mint amit tesz,

igazabb annál, mint amit mond,

és finomabb annál, mint amilyennek látszik.


Schäffer Erzsébet – Hiszem


---------- de ez semmi mert világi leirás

tehát embertől van

a Bibliát kell olvasni


a jó a rosszal is fel van cserélve leirja a Biblia is

aki tudja irja le a Bibliában hol lehet megtalálni

én is sokmindent leirtam

és leirok


na látjátok?


az álnokság nagy mestere a sátán maga a gonosz , a rossz


a jó meg az Istentől van


ez amit ti sátánisták felcseréltek


és gondoljátok hogy az Isten rossz


na nem az Isten a legjobb

a sátán a legrosszabb


és a sátán dumál meg benneteket hogy őt kövessétek

és mindent elhitet

majd a pokolban landoltok

pont mint más a repülővel , egyik fővárosból a másikba

ti pedig a pokolba igy kerültők


ez egy példa hogy megtudjátok érteni

nagyon veszélyes hely a pokol ha örökké tart és nem tudtok már kijönni


senki nem tud kijönni onnan már

nem lehetséges

ezért figyeljetek oda és térjetek meg , térjen meg mindenki


ti is erre gondoljatok fogadjátok be Jézust

Jézuskát , ahogy tetszik


Ő is ezért született meg , hogy mindenkit megváltson


és ne a pokolra kerüljön az egész ember

hanem a Mennyországba

oda az kerül aki nagyon hisz és Isten amit elvár

, és parancsolt azokat betartva hitben él

és nemcsak hisz , hanem azt cselekszi valamint Jézus amit tanitott úgy él


és kell várni amig újra eljön Jézus másodszor is


az a jele hogy a Béke és Biztonság meglesz

erre törekednek, az egész Ensz ben

az Ensz- ben is minden állam majd kikiáltja

egységesen hogy eljött a Béke meg a Biztonság

akkor jön el a világ vége


itt van a Bibliában is leirva


1. Thesszalonika 5:1 Az időkről és időszakokról pedig, atyámfiai, nem szükség, hogy írjak néktek;


" . Thesszalonika 5:2 Mert igen jól tudjátok ti magatok, hogy az Úrnak napja úgy jő el, mint a tolvaj éjjel.

Thesszalonika 5:3 Mert a mikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképen meg nem menekednek.

"

2018. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
18%

és Jézus nem árt és nem ártott senkinek


de ti igen

és mindenki neki árt

ha nem fogadja el megváltonak

és még akkor is ha nem ismeri el hogy létezett

és létezik még most is pont a Mennyországban


Ő már ott él

mert befejezte az itteni életét

újra él mert feltámadt


még akkor épp olvastam a Bibliában

amikor megjelent

a tanitványoknak

megmutatta hogy tényleg Ő az

megmutatta a sebhelyeket

és megevett egy halat


tehát ez az igazság hogy tényleg Ő volt

és nem más szellem

mert testben volt

pont az a test és az Ő Jézus volt igazán

megint aki megjelent

és képes volt enni

ezt bizonyitotta hogy megevett hamar egy halat

itt a hit

ez a bizonyiték is hogy enni is tudott


-''


Erre ők is elbeszélték, ami az úton történt, és azt, hogy hogyan ismerték fel őt a kenyértöréskor. Amíg ezekről beszéltek, Jézus maga állt meg közöttük, és azt mondta nekik: ,,Békesség nektek!’’ Megrémültek és féltek, mert azt hitték, hogy szellemet látnak.



A Kishomoród mente Homorodújfaluból a templom dombjáról.


De ő megkérdezte tőlük: ,,Miért rémültetek meg, és miért támad kétely szívetekben? Nézzétek meg a kezemet és lábamat, hogy valóban én vagyok! Tapintsatok meg, és lássátok, mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van.’’


Ezt mondta, azután megmutatta nekik a kezét és a lábát. Mivel örömükben még mindig nem hittek, és csak csodálkoztak, azt mondta nekik: ,,Van itt valami ennivalótok?’’ Erre adtak neki egy darab sült halat. Elvette, és a szemük láttára evett belőle.


Azután így szólt hozzájuk: ,,Ezek azok az igék, amelyeket elmondtam nektek, amikor még veletek voltam, hogy be kell teljesedni mindannak, ami meg van írva rólam Mózes törvényében, a prófétákban és a zsoltárokban.’’ Akkor megnyitotta értelmüket, hogy megértsék az Írásokat.


Azt mondta nekik: ,,Úgy van megírva, hogy a Krisztusnak szenvednie kell, és harmadnapon feltámadni halottaiból. A nevében megtérést kell hirdetni a bűnök bocsánatára Jeruzsálemtől kezdve minden népnek. Ti tanúi vagytok ezeknek. ''

2018. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
18%

'' Erre ők is elbeszélték, ami az úton történt, és azt, hogy hogyan ismerték fel őt a kenyértöréskor. Amíg ezekről beszéltek, Jézus maga állt meg közöttük, és azt mondta nekik: ,,Békesség nektek!’’ Megrémültek és féltek, mert azt hitték, hogy szellemet látnak.


De ő megkérdezte tőlük: ,,Miért rémültetek meg, és miért támad kétely szívetekben? Nézzétek meg a kezemet és lábamat, hogy valóban én vagyok! Tapintsatok meg, és lássátok, mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van.’’


Ezt mondta, azután megmutatta nekik a kezét és a lábát. Mivel örömükben még mindig nem hittek, és csak csodálkoztak, azt mondta nekik: ,,Van itt valami ennivalótok?’’ Erre adtak neki egy darab sült halat. Elvette, és a szemük láttára evett belőle.


Azután így szólt hozzájuk: ,,Ezek azok az igék, amelyeket elmondtam nektek, amikor még veletek voltam, hogy be kell teljesedni mindannak, ami meg van írva rólam Mózes törvényében, a prófétákban és a zsoltárokban.’’ Akkor megnyitotta értelmüket, hogy megértsék az Írásokat.


Azt mondta nekik: ,,Úgy van megírva, hogy a Krisztusnak szenvednie kell, és harmadnapon feltámadni halottaiból. A nevében megtérést kell hirdetni a bűnök bocsánatára Jeruzsálemtől kezdve minden népnek. Ti tanúi vagytok ezeknek. ''

2018. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
18%

Lukács Evangéliuma 24,35-48


Az emmauszi úton történt találkozás után a tanítványok nagy lelkesedéssel mesélték el a tizenegynek, hogyan jelent meg nekik a feltámadt Krisztus. Lukács fontosnak tartotta kihangsúlyozni, hogy Jézus valóságos emberi testben jelent meg a feltámadás után. Ezt támasztják alá a Feltámadottról szóló híradások.


Emmauszban megtörte a kenyeret, Jeruzsálemben halat evett, Jánosnál pedig Ő várta sült hallal az apostolokat. Ezekről szándékosan számolnak be az evangéliumok. A görög vallásfilozófiában a halál után a test átszellemül, és már semmilyen szerepe sincs. Ehhez a felfogáshoz csatlakoztak a dokéták, akik azt hirdették, hogy Jézusnak csak látszatteste volt.


Az apostolok kezdettől fogva arról a tapasztalatukról számoltak be, hogy Jézus valóságos emberi személy volt. Együtt járt-kelt velük, együtt étkezett velük, a betegeket gyakran érintéssel gyógyította, éhezett és szomjazott. Ők valóban tisztában voltak Jézus testének emberi vonásaival.


A feltámadt testnek azonban más tulajdonságai voltak a közönséges emberi testhez viszonyítva. Jézus hirtelen tűnt el és jelent meg ott, ahol akart, sőt egyszerre két helyen is jelen tudott lenni. Gond nélkül ment át a zárt ajtókon, megmutatta ismerőseinek a keresztre feszítés sebeit.


Az apostolok első látásra azt gondolták, hogy szellemet látnak. Lelkükben még élt a húsvéti események tragédiája. Éppen ezért kérte meg őket Jézus, hogy tapintsák meg, talasztalják meg, valóban emberi testben jelent meg köztük.


Az apostolok látásában a fordulópont akkor következett be, amikor egy darab sült halat evett meg. Utána pedig az ószövetségi Messiás-jövendölésekről beszélt nekik. Mindaz, amit Mózes Törvényében le van írva, a próféták és a zsoltárok jövendései, Jézus szenvedése, halála és feltámadása által teljesedtek be.


Jézus nem az emberi elképzelés szülte Isten álarca, hanem valóságos Isten és ember. Isten Igéje által érthetjük meg jobban Jézus eljövetelének célját. Isten Szentlelke van jelen az ószövetségi jövendölésekben, “ő szólt a próféták szavával”. A köztünk élő és működő Szentlélek köt össze minket Istennel és Jézussal. Isten Igéje és a kenyér asztalközössége szorosan kapcsolódnak egymáshoz.


Magán úton nem lehet kereszténynek lenni, csakis az Egyház közösségével együtt. Nem elég az Ige megértése, hanem közösségben kell lenni Jézussal. Az apostolok miközben hirdették Jézus feltámadását, vasárnaponként együtt voltak a kenyértörés közösségében. Nekünk is feladatunk eggyé válni Jézussal, a kenyér és a bor színe alatt.

2018. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
18%

tehát a sátánisták

az ördöggel tartanak, a sátánnal


és nem Jézussal igaz?

ezért kerülnek a pokolra sajnos

2018. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
18%

valami problémád van?


olvasd a Bibliát és térj meg

higyj Jézusban , és a Jó Istenben


és térj meg

mert hanem akkor késő lesz

a pokolból nincs lehetőség kijönni és örökké ott marad aki oda kerül


az maga a kárhozat

2018. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!