Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az életben egy konfliktusban...

Az életben egy konfliktusban a nagyobb rangú sátánistát támogatja Sáétán?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a spirituális sátánizmus oldalát, hogy megértsem az újfajta sátáni gondolkodásmód logikáját. Egy alapvető dilemmába ütköztem és mivel nem volt benne leírva a feloldása ezért jobb híján itt kérdezném.


A vallás elmondja, hogy Sátán sosem hagyja el hívét, aki neki fogad esküt azt mindíg minden körülmények közt segíteni fogja. Ez eddig egyezést mutat a kereszténységgel és semmilyen ellentmondást nem szülne a logika, ha nem engedné meg a rossz dolgok elkövetését. A Sátánizmus szerint azt tehetsz amit csak akarsz. Nem vonatkoznak rád a társadalmi szabályok, semmilyen jó vagy rosszként kikiáltott társadalom által kreált szabályrendszer. A Sátánizmus az egyén teljes szabadságát, annak mindenek feletti valóját hirdeti.


Alapvető logikai bukfencet látok ebben. Ugyanis a társadalmi törvények a rossz cselekvést a bűnt tiltják és büntetik, sőt magát a segítő gondoskodáskodást is letiltják. Pl az állampolgári szabadságjogokat, amik alapvetőek korlátozzák, ha bűntényt követsz el. Ugyanígy a kereszténységben. Isten elfordul tőled az egyház kiátkoz. Viszont a Sátánizmusban azt tehetsz amit csak akarsz. Te van a középpont, csak egy szabályt kell tiszteletben tartani urad a Sátánt szolgálni kell.


Mivel az anyagi javakban a materiális világ értékeinek élvezetére helyezi a hangsúlyt ez a vallás, így evidens, hogy minden Sátánista abban kiélve egymással előbb vagy utóbb szembekerül. Arra a térre amiben mindenki tag jelen akar lenni nyilvánvaló, hogy találkozni fognak. Minden Sátánista az anyagi világ legjavát akarja megszerezni : legjobb nő, legjobb pozíció stb. Kikerülhetetlen hogy szembekerülnek Sátánisták egymással.


A társadalmi szinten ennek a párharcnak érthető az eredménye. Európai emberek által képviselt keresztény eszmerendszeren keresztül is. Ha rosszat teszel mások ellen Isten/törvény /állam ellened fordul. A Sátánizmusban viszont a másik ember akarata nem számít. A Sátánistát segíti Sátán mindenek felett. Így két Sátánista párharcában elvileg mindkettőnek segít. Mindkettő Sátán segítségét kéri és evidens lenne, hogy annak tesz többet sátán aki jobban imádja őt, többet tett neki, több akár lelki áldozatot vállalt érte. Ekkor a küzdelem nettó hozadéka a következő : Sátán az egyik híve ellen tesz, azt megfosztja anyagi céljától az erősebb Sátánista javára. Így ellentmondáshoz jutunk.


Ez az ellentmondás fenntartható vagy feloldható ?


2018. jan. 11. 19:53
 71/99 anonim ***** válasza:
25%

hm más irhatja hogy valaki troll

én meg nem?


még azért is minden sátánista troll


a Biblia irja

hogy a pokolba kerülnek , el lehet olvasni ott


nem hazugság

2018. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 anonim ***** válasza:

A 39%-os elárúlta ő is sátánista, csak így akarja lejáratni a keresztényeket.

Nem sikerült barátom :).

2018. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/99 anonim ***** válasza:
21%

nekem és az irásaimnak hagyj békén mert legalább igazat irok


nem mint a sátánisták akik a Biblia szerint is

a sőtétségben járnak

és az ördögnek a sátánnak a démonjai az ilyen emberek

és a pokolra jutnak


ez teljesen igaz amit a Biblia ir

tehát nem kitalált szöveg


akit érdekel olvassa el a Bibliát és halgassatok

a Jó Istenre

Jézusra az Angyalokra , Szent Lélekre

és a Profétákra


hamarosan jön a Világ Vége

azt az Isten tudja csak a napot és az orát

igyis úgyis eljön ha akarjátok vagy ha nem is akarjátok igaz? ott lesz mindenki elitélve a jó és rossz cselekedetei alapján


ki amit cselekszik azért felel

az is egy Biroság Isten előtt viszont

gondoljátok ha itt a Földön is van Földi Biroság

amit az emberek hoznak létre még az is a Biblián alapszik

arra kell esküdni amikor esküt teszel


akkor a Jó Isten mindent túd egyből meg is lesz az Itélet

nem fog tudni senki elrejtőzni !!!



pont ez az itéletnap amit ir a Biblia hogy közel van !!!

2018. jan. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:
21%

Neked 40% van jelenleg


nekem már 46 % tehát nem is tudom miket irsz össze vissza



az a lényeg az emberek kell higyjenek hanem

akkor nem menekülnek meg


A megváltó Jézus is ezért jött el a Földre

hogy aki hisz benne örök élete legyen


ne pedig a pokolra jusson ,

ez van

és ez a teljes igazság


tehát minden sátánista térjen meg a Jó Istenhez


Isten szeret mindenkit , Jézus is szeret mindenkit

az Angyalok is mindenkit szeretnek


itt az a lényeg a sátán csak átveri az embereket

na erre gondoljatok


és térjetek meg minél hamarabb !!!

2018. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim ***** válasza:
21%

na nem ir senki jelenleg?


akkor szerintem megtértetek végre


köszönjük meg a Jó Istennek


mindent ezt az egész életet

még akkor is ha szenvednünk kell akkor sem adjuk fel


Mint Jób , Jób Könyvét olvassátok el

2018. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 anonim ***** válasza:
21%

[link]


nagyon jó

igy lehet megtanulni hogy akkor is szereti az Ember az Istent

ha mindenki próba alatt van itt a Földön

2018. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/99 A kérdező kommentje:

# 26/50 Utolsó, szeretnék válaszolni a kérdésedre,"


Nyugodtan szólíthatsz kérdezőnek. Nem kell számmá degradálnod, csak mert nem feltétlen vagyunk egy véleményen.


"Szóval, a mai sátán imádók nagy része, a filmek hatására, valamiféle kifestett temetőbogár, életellenes, nyomi, süttyő gyerek"


Nem vagyok benne biztos, hogy csak nagy része az. Alpvető logikai ellentmondásokat hogyan képesek benyelni ?

De lehet tévedek, vitatkozzunk.

Sátánisták ti meg válaszoljatok.


"De ha próbáljuk értelmezni a bibliát, rá kell döbbennünk, hogy valójában az isten gonosz, kegyetlen nárcisztikus személyiség. megteremt egy civilizációt, majd pokolban süti meg az emberek nagyrészét. Ennyit istenről"


Ez nem feltétlen Isten hibája. Nézz szét a világban. A politikai & gazdasági ELIT az embereket sanyargatja. Teljesen visszaél hatalmával. Lopnak, sikkasztanak, hazudnak folyton ezek az emberek. Így is rengetegen buknak le, hogy egymás kezeit mossák és ez csak a jéghegy csúcsa. Jézus el is mondta, hogy isten elleni bűn olyan magas kamattal kölcsönadni, amit pl a bankok teszik pl a devizahiteleket is láthatod.


Azt láthatjuk, hogy a vezetőink aljas gazemberek. Most ha Isten, mint Szodoma & Gomorrában elpusztítják őket, mert velejéig romlottak, szerinted ezt rosszul tette ? Ugyanúgy le volt írva, hogy milyen bűnösek voltak már akkor az emberek. Ma már Isten ezt nem teszi, de sokan megérdemelnék. Nem így látjátok ?


"Viszont mi a helyzet az ördöggel? Gonosz? Miért is? A fényhozó, aki szabad gondolkodást adott az embereknek. Isten bábként akarta kezelni az emberiséget, ám az Ördög nekünk adta a tudást."


Lucifernek semmi köze sátánhoz. Lucifer egy angyal volt, aki az embereknek elhozta a rossz tudását. Ez jó nekünk ? Hogy tudjuk a rosszat ? Vagy egy másik példával : élt az ember a paradicsomban, mint hal a vízben. Semmire sem volt gondunk, nem öregedtünk, nagyon hosszú életünk volt. Az ősbűn miatt csökkentette le isten az élethosszunk 60-ra. Most lehet, hogy volt olyan tudás, amiről nem tudtunk pl, de ez nem okozott semmilyen problémát a paradicsomi életünkben. Erre jön egy angyal és szándékosan olyan információt ad, lehet ez azt jelenti, hogy genetikai teremtmények vagyunk, hogy az infó következtében kikapcsol Isten a programból, mert nem tudunk ugyanúgy tekinteni rá, mint korábban. Erről isten tehet ?


"Szerintem sokkal inkább hasonlít egy szabadságharcosra, aki nem is a saját érdekeit nézi, hanem másokét."


nem a Sátán hozta el a rossz "tudást" hanem Lucifer, aki egy angyal volt. Gyanítom az angyal sem a mi érdekünket nézte, ha tudta,mert Isten elmondta és ezt az ember is továbbadta Lucifernek, hogy nem szabad arról a fáról enni, mert kitesz isten a paradicsomból. Ezek után mennyire szép dolog, egy olyan embert kietetetni a vadonba a vadállatok közé, aki világéletében "szobatiszta" volt?


" A sátán azt akarja élvezd az életet, míg isten, azt akarja tartóztasd meg magad a jó dolgoktól. Miért teremt jó dolgokat, ha azt akarja ne élvezd őket"


Pont erről szól a kérdésem. Ha Sátán azt nyilatkozta ki, hogy bármit tehetsz ami neked jó & ne törődj másokkal, akkor a többi sátánistát + embertársaid + családod ellen is vagy. Tönkreteszed őket és közvetve magad is. Olvasd el a kérdést még egyszer, hogy az ellentmondást értsd !


"Kicsit emlékeztet a kisgyerek koromra, mikor egy hanygyaboj felett guggoltam ,egy nagyítóval. meghuztam egy vonalat a porban és ha valamelyik távolabb akart menni, azt megsütöttem. Kegyetlen voltam, gyerek. Ám sokáig nem mentek ki a körből, ezért már minden félét kitaláltam, hogy megsüthessem őket..... okot kerestem rá"


Valóban kegyetlen voltál !!! Én nem bírtam a védtelen állatokat bántani sosem. Ez azonban nem egyenértékű Istennel. Hisz Isten közölte velünk parancsait, amik az elemi bűnök : 10 parancsolat. Minden normális ember az állampolgári jogok is egyetértenek azzal, hogy ezek komoly bűnök. Az emberek tudták ezt és tudva és akarva követték el ezeket az aljasságokat, majd Isten nem véletlenszerűen, hogy kifejezetten ezeket semmisítette meg.


Pl Ha ma Isten kiírtaná pl ezeket a korrupt politikai,gazdasági maffiákat, azt mondanád hála Istennek ! Ha régen ezt tette, az miért baj ?


"Az ördög ezt nem tűrte, fellázadt, ezért elmondják minden rossznak a rendszer pártfogói. Inkább egyféle cheguevara ként tekinthetnénk rá. Bár mondom, én nem hiszek a létezésében, de Nekem ő a szimpi figura. "


Az ördög isten ellen van, ez kétségtelen, de nem azért ha figyeled a logikai vonulatot, mert nekünk jót akar. A frászt ! Azért van Isten ellen, mert neki tesz keresztbe ahol tud és ehhez minket használ fel. Minket kihasznál,hogy így mondjam.


"szóal, ha valaki itta sátánt pártolja, akkor az gondolkodjon el arról, hogy a sátánkodás sokkal inkább önfeláldozásról szól és a gyengék megsegítéséről... "


az, hogy tegyél azt amit csak akarsz akárkivel, ne törődj, hogy az másnak milyen, azt nemmondanám önfeláldozásnak, sem valami jó dolognak. Pl megkívánsz egy házas anyát, akkor tegyél meg mindent, hogy a tied legyen a Sátán szerint, ne foglalkozz senki mással. Nyugodtan tedd tönkre a családját, a gyerekeit, a férjét az anyóst stb. Csak magaddal törődj, mert neked az jó, az hogy másnak milyen, nem érdekes a sátániszmus szerint. Most ha beleképzeled magad annak az anyának a férjébe, akkor is ugyanezt mondanád ? Ez nem önfeláldozás és nem jóságos az emberekkel. A kérdésem pont erről az ellentmondásról szól.


". Miért teremt jó dolgokat, ha azt akarja ne élvezd őket" "


Erre látom még nem válaszoltam. Ez a kereszténységben és az össze spirituális filozófiában ugyanúgy van. Azért vannak élvezetes dolgok, hogy megértsd mi az igazi jó számodra. Nem azok, amik elsőre jónak látszanak. Saját magadnak kell ezt megtapasztalni, mert ha más mondja, akár Isten nem érti meg az ember.


Pl az előbbi példánal. Megtetszik neked más asszonya és magadnak akarod. Sátán szerint tedd magadévá, szerezd meg. Már leírtam, hogy ez miért rossz mindenkinek. De leírom ebben a kontextusban is. pl neked megtetszett a szőke anya, mert szexis. Tegyük fel megszerzed Sátán praktikáival. Miután együtt élsz vele, kiderül, hogy nem is olyan jó az asszony. Nem házias, nem tud főzni, nem is takarít semmit, csak a karrierjével foglalkozik. Nem is főz sosem. Költi a pénzt csak a kész kajákra meg új rucikra, meg partikra. Ezzel szemben a kissé molett barna csekély szexuális vonzerővel megáldott asszony, sok mindenben a kedvedre tesz. Finom ételeket, sütiket készít. Állandóan lenyalod az újad ilyenkor. Nem költi a pénzetek minden vacakra. Nem shoppingol, mert pl tudja, hogy úgysem fog jól kinézni pink topban. Több pénz marad neked sörre. Nem folytatom a párhuzamot. Szeretni fogjátok egymást és megérted hogy nem a materiális dolgok a fontosak. Nem abban kell keresni a boldogságot, hanem hogy két ember, akik egy csomó dologban közösen gondolkodnak szeretik egymást és ezt a szeretetet minden nap érezni sokkal jobb, mint egy szöszi cicababát izélni hetente kétszer, de különben most nullázta le a C hiteledet.



"lehet nem 5 sör után kellett volna ezt leirno, mert most látom hogy elég csunya :D"


Ebben egyet értünk :D.

2018. jan. 22. 06:05
 78/99 anonim ***** válasza:
18%
Az úr jézus krisztusért!!! Hagyátok már aba. Nem lehet igaz , hogy nem tudtok szeretetben és békében együtt élni krisztus urunk oltalma alatt. Ő a büneinkért halt meg, hatalmas dolgott tet , ti meg it mit müveltek. Legalább az isten, egyetlen fiára legyetek ,tekintettel ámen!!!
2018. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
41%

Látod 78 # !


Ez a probléma !


Az, hogy az elmebeteg hozzászólás itt marad, a más vélemény pedig eltűnik. Meg kell nézni az én hozzászólásomat, (6#) és azt, hogy milyen válaszokat kaptam erre.


Ne érts félre, nem bántott meg, nem sértődtem, csak még én is, (újra ) rácsodálkoztam erre.


Tudod ha egy Sátánista írna így, én lennék az első, aki azt mondná, hogy állj le öreg... egy f©szkalap vagy.


Ennek ellenére, csak te voltál az, - aki ha csak könyörögve, megalázkodva, kérve is egy ilyen retardált hozzászólót, - "felemelted" a hangod.


Hát nem furi ..? Vártam ezt, nem tagadom !

De senki más...?!!


Ez a valódi szégyen..., és a hozzászólás kitörlése,... az " istent" játszás elmebaja. Az eltűrés,...csak azért, mert "elméletileg" egy a hitünk ?


Te tudsz ezzel, azonosúlni ?


És a többi itt olvasgató,... tud?


Hm ?



szép napot

2018. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
Vaszil. a sátánizmusnak is vannak követelményei, pl nincs félelem a pokoltól, élj szabadon ... de arra lennék kiváncsi, hogy ez honnét olvastátok? Van erre is valamiféle törvényköny, akár a biblia? Vagy szájról szájra terjed? Vagy mindenki maga alkotja a saját elképzelései szerint? Mert azt értem ,h a keresztények mennek a biblia után, de kell h legyen valami neltek is. Tudsz erröl tájékoztatást adni? Mert érdekel
2018. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!