Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezhet mágikus oka, hogy a...

Létezhet mágikus oka, hogy a jók mennek el hamarabb?

Figyelt kérdés

Gyermek koromban apukámtól kedzve sok idős bölcs embertől hallottam azt a titokzatos dolgot, amit ők sem értettek. Nevezetesen a jó emberek hamar meghalnak, viszont a gonoszak, rosszak sokáig élnek. Akkor még gyerekként természetes, hogy nem hittem ebben. Mire felnőttem körülöttem láttam a bölcsesség beigazolódását, de okát még keresem :/


Mintha valami misztikus, mágikus, erő a jókat elpusztítaná a földről. Íme egy friss eset. ennek apropójából merült fel bennem ismételten a kérdés [link] szép is volt, jó is volt, fiatal is volt. Hitlert pl vagy 13 gyílkossági kísérlet sem tette el lábalól és nem tántorította el, hogy embertársait mészárólja. Valami mágikus erőnek kellett védenie. Ugyanez az erő elpusztítja a jó szívű embereket. Vajon miért? :/


2018. febr. 23. 20:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

A válaszomhoz tudnod kell, hogy hiszek a reinkarnációban és az újjászületésben...


Azt gondolom, hogy a "jó" emberek, akik hamar meghalnak, már olyan fejlődési szinten vannak, hogy karmikus feladataikat igen rövid idő alatt letudják, s hamar tovább is mennek erről a világról. Ők, úgymond már csak finomítanak, csiszolnak valamit a jellemükön és a karmájukon.


A rosszak és gonoszak... Nos, nekik valóban sokkal többet kell élni, míg megtanulnak egy-egy leckét. Arról nem is beszélve, hogy gonoszságuk vagy szimpla rosszindulatuk olyan terheket halmoz fel, melyeket mostani vagy későbbi életeik során alig tudnak törleszteni.

Egyszer majd ők is lesznek olyanok, akiket úgymond örökké ver az Isten - ahogy nagyszüleink mondták. De ez kell ahhoz, hogy fejlődjenek és tanuljanak...


Remélem, segítettem valamit :)

2018. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Semmilyen mágiát nem látok a dologban.


Én azt látom, hogy a jók attól jók, hogy tele vannak beléjük nevelt vagy vert gátlásokkal, ami rossz hatással van a szervezetre, betegségeket, majd korai halált okoz. A rosszak gátlások nélküliek, gátlástalanok, tovább maradnak egészségesek, később halnak - legláabbis természetes halált.

2018. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes. Ugyan ezt akartam írni, mint az első hozzászóló! :)
2018. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
A rosszindulat jól konzervál. Nagyanyám is húzta vagy 90 évig, a vén boszorkány.
2018. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 szenes43 ***** válasza:
Esetleg az okozta a 19 éves lány halálát amit a cikk végén lehet olvasni,hogy vezetés közben nem szerencsés mobilozni. A mágia nem erről szól.Az aki ismeri a mágikus erők használatát az még fegyelmezettebb,megfontoltabb mint a "jó" vagy "rossz" emberek.
2018. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kozhelyet biztos ismered es gyakorinnis sokat leirhattak


a gomoszok hosszu eletenek se orulsz se a jok rovid eletenek es ez megmarad benned


de 7 vagy tobb milliard emberhez merten mit szamit minden gonosznhosszu eleti? Minden jo rovid eletu?

2018. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Inkább pszichológia a jók és a rosszak közül is sokan halnak meg későn meg korán, csak a jókat sajnáljuk és emiatt jobban feltűnik.
2018. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az elsővel majdnem teljesen egyetértek. (Bár a pszichológia-szorongás-betegség megközelítés is érdekes és elgondolkodtató. De az nem ezo.)

Szerintem tanulni és egymást tanitani vagyunk itt. Egy tisztább, tapasztaltabb lélek nagyobb, nehezebb kihívásokat kap, és rövidebb idő alatt ér célt. A személyes tragédiája által pedig megérint, és tanít másokat is. Egy tapasztalatlanabb léleknek a létezés is új. Így ő az adott életben ebből többet tapasztal. (Lassú múlandóság, öregedés, stb.)

2018. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennek el hamarabb, csak jobban fáj és jobban feltűnik.
2018. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Csupán csak aki jó, s élete végénél jár inkább haladjon tovább, általában nincs egy nagy feladat közepette, aki 'rossz', pedig addig egy nagy lecke közepén van. Innen már ésszerű, hogy miért húzzák, akit rossznak hívsz, s mért engednek hamarabb tovább, akiket jóknak hívsz.
2019. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!