Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Thelema hogyan kapcsolòdik...

A Thelema hogyan kapcsolòdik össze a sátánizmussal?

Figyelt kérdés
Tudtommal lètezik Thelema sátánizmus is. Csak èrtelmes, nem negatív válaszokat várok, ugyanis számomra fontos ez a tanulmány. Köszönöm.

2018. nov. 8. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát az ateisztikus sátánizmussal maximum csak az individualitás mint érték a közös, a varázslataik és filozófiájuk full mások. A spirituális sátánizmus egyes irányzatai viszont magick-ot használnak, ami a thelemában is jelen van. Én csak ennyit tudok, remélem sikerült valami újat mondanom.
2018. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ès köszönöm is neked
2018. nov. 8. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

mind2 fekete mágiát alkalmaz

más közöst nem látok

2018. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudtommal a Telemic Satanism a kettő ötvözete. Viszont nagyon kevès infòt találtam erről.A Thelemát valamennyire ismerem, viszont a Thelemic Satanism számomra nagyon ùj.
2018. nov. 10. 07:29
 5/6 Lux morulus ***** válasza:

A Thelema, Aleister Crowley révén "kapcsolódik", Anton Szandor LaVey-hez, és ezáltal a "Sátánizmushoz".


Félrevezetés. Ezért is tettem idéző jelbe, a szavakat.


A Sátánizmus eltorzítása. Nem ide való téma.

2018. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A thelema teljes szabadság érzetét adja meg .tul antiszociális ,hiszen fék nélküli ,és agresziv szabadságmòdot képvisel.Még akkor is ha ezen gondolatok szinte szárnyalòan magasröptüek és tettszésre találnak.A sátánista Anton féle mü inkább ateista természetübb de vannak emberi nivón mozgò etikai határai.
2018. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!