Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Léteznek boszorkányok? Ha...

Léteznek boszorkányok? Ha igen, több féle is van belőlük?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező!

Engem érdekelne, hogy mi jár a fejedben, mikor ilyet kérdezel?

Úgy gondolod, hogy ha esetleg vannak, akkor pont neked és pont itt fogják ezt hitelesen elmagyarázni, 10 millió ember előtt?


Amúgy milyen válaszokat vársz?

2019. ápr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Az inkvizíció óta titkoljuk létezésünk, de most a kérdésed hatására úgy döntöttünk, hogy itt az ideje felfedni magunkat: Igen, létezünk.

Szép estét.

2019. ápr. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem léteznek.
2019. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ ,mit értesz boszorkány alatt.
2019. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Léteznek, több féle van belőlük.

Ettől még semmi olyan infót nem tudtál meg, amivel bármi galibát okozhatnál.

Mit is jelent a boszorkány pontosan, viszont már fedje homály!

2019. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én boszorkány vagyok. Milyen? Olyan, aki gyakorolja a mágiát. A felmenőim között is számos tehetséges boszorkány volt. Nem vagyok semilyen coven tagja és nem is leszek. Azt, hogy mi is a boszorkányság, mi az, amiben hiszek, nem fogom és nem is tudom itt leírni.
2019. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van mezei boszorkány, sövényes boszorkány [link] akik erdei varázslatokat tudnak. Beszélgetnek madarakkal, manókkal és macskává tudnak változni. Létezik striga a „seprűs boszorkány”, aki sperűvel nyargal az égen. Gyakran összekeverik az UFÓ-kkal. Aztán ott vannak a malefica, ritkábban maleficus boszorkány is. Előbbi a lovári nyelvből vett a-val nőragú nőstény boszorkány. Utóbbi a hím.
2019. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na aki azt írta nem léteznek szégyelje magát...

A boszorkányság egy szabad jellemű vallás, ahogy korábban leírták, mágiával foglalkoznak. Van aki kereszténységhez, angyalokhoz kötik a hitüket.

Többnyire pogányok (többistenhitűek) és igen, van több féle, mert ez is egy eléggé szerte ágazó vallás. Pl boszorkánynak nevezheti magát aki sámánizmussal, vuduval, vagy más kelta vallásokkal műveli.

Biztos összefutottál már a hármashold szimbólummal, (egy növekvő, egy teli, és egy csökkenő hold egymás melett közvetlenül) Ez a boszorkányok egyik fő motívuma, ami Hekaté (görög istennő a mágia, az éjszaka, a boszorkányok, és a hold istennője) Ő az egyik legelterjedtebb isten a boszorkányok körében.

Egy kis ismertető oldal: [link]

Csemegézz, nagyon érdekes dolgok is vannak az oldalon!

2019. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zlaci1 válasza:
59%
Ha férfiből vagy és meg tudsz öregedni, te is sokkal fogsz találkozni. :-(
2019. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!