Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Honnan ered a boszorkányi...

Honnan ered a boszorkányi seprűn lovaglás?

Figyelt kérdés

A boszprkány hiedelmeket megnézve teljesen idegen az hogy seprűvel lovaglónak ábrázolták, nem fűződik a hétköznapjaikhoz sem. Mégis honnan ered ez az ábrázolás? Honnan ered ez a legenda? Gondolom nem söprűn lovagló amazonokat láttak emberek


Lehetséges, hogy Ufókat, égi fényeket hittek lovagló boszorkánynak? Az idegenek űrhajóit vélták varázslatnak? Mégis mit gondolhatott volna a középkor embere egy ufót látván ? A rejtély akkor a boszorkányság volt. Minden ami szokatlan volt azt hitték a sátán műve. A boszorkánynak meg más eszköze nem is volt, egésznak sepert, így lett az az elmélet hogy seprűn lovagol?


2019. ápr. 25. 10:15
 1/4 anonim válasza:
A boszorkányoktól.
2019. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi köze az amazonokhoz a boszorkányoknak?


Remélem tudod, hogy vannak férfi boszorkányok is. Ráadásul az egész seprűn lovaglás egy férfi boszorkánytól ered.

[link]

"Guillaume Edelin Doctor of Divinity, was a confessed male witch, convicted in 1453, and the first person to confess to have flown on a broom."

2019. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Én csak egy elméletet ismerek ezzel kapcsolatban, mivel régen a középkor tájékán néhány nő élt a boszorkánykenőccsel. Ez egy nyárkahártyán keresztül felszívódó gél, afrodiziákumként hat és egyes források szerint hallucinogén is. A szervezetbe való bejuttatását a seprűnyéllel oldották meg, ezt mindenkinek a saját fantáziájára bízom.

Bár én ezt is csak hallottam, könnyen meglehet hogy teória.

2019. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy hallottam, hogy ez egy hasonlat volt, ahogy az ördög micsodáján... tudod :)
2019. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!