Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség az alábbiak...

Mi a különbség az alábbiak között? Kikre használják a kifejezéseket? Boszorkány, boszorkánymester, mágus, varázsló

Figyelt kérdés

2019. máj. 19. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Különbség csak a boszorkány és a másik 3 között van, mert azoo férfiakra vonatkoznak.

Ami közös bennük, hogy mind a négyen buta emberek pénzzel lerántására specializálódott kuruzslók, sarlatánok.

2019. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A mágust nem szokták nőre is használni? Mert szerintem láttam már úgy.
2019. máj. 19. 10:33
 3/12 anonim ***** válasza:
De igen, van női mágus is, úgyhogy az első nem jól írta.
2019. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
miért érdekel?
2019. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

A mezei boszorkány rengeteg fejlődés után elérheti a mágus fokozatot. Egy mentor segítségével fog tudni majd varászolni pl cilinderből nyulat. Felléphetsz a cirkuszba. Ha elvarázsolod a mestered, te leszel a boszorkánymester


Ezek rangok. Tapaszatalati pontok után lehet szerezni őket

2019. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4

Most nézem az American Horror Story 8. évadát. Nemrég jöttek be a képbe a boszorkánymesterek. Én ezt a kifejezést ezelőtt egyáltalán nem hallottam. És ennek a kapcsán gondolkodtam el, hogy most hogy is van ez, hogy igazából ezek a kifejezések nagyjából szinonímák, vagy van valami különbség a nemeket illetően, varázslás módját, vagy mivoltát nézve, ilyesmik.

Szóval a kérdés továbbra is fennáll, nem tudná valaki konkrétabban rendszerezni nekem ezeket?

2019. máj. 20. 06:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a sorozat egy zagyvaság. Nincs áram de a rádió meg a hajszárító az megy. Telefonja senkinek nincs. 1 évig élnek valami kis kockán de se senkinek semmi baja. Sőt mindig kisminkelve belőtt hajjal jönnek elő. Meg elpusztult minden létező ember a világon, 10-20 ember maradt csak. Aztán meghalnak és kezdődik a 2. évad. Komolyan te ezek után valami értelmet vagy logikát keresel a sorozatban?
2019. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Boszorkánynak hívják a szomszéd Mari nénit amikor szemétkedik, boszorkánynak hívják(hívhatják) magukat azok a nők akik jártasak a pogány vallásokban és gyakorolják is őket, a boszorkánymester kifejezéssel "A Halál Ereklyéi" könyvben és a Trónok Harcában találkoztam először (tudom hülye példa) de mindkétszer nagyerejű mágusokra használták akiktől lehetett ás tojni magad alá.

Mágus, a boszorkány férfi nemű változata csak nem használják szitokszóként.

MÁSRÉSZRŐL én nem úgy vettem észre hogy a pénzkicsalók boszorkányként reklámozták volna magukat, őrájuk a "jóst" használják. A valódi boszorkányok/mágusok nem reklámozzák magukat pontosan a társadalmi megítélések miatt, no meg amiért ez egy annyira szerteágazó világnézet, hogy nincsenek covenek (boszorkánycsoportok/összejövetelek) amiért mindenki annyira másképp is látja a világot a természetközeli vallásokon keresztül. Nincs bibliánk amiből felolvasunk egymásnak. Általában a természetben, a kövekben, növényekben találják meg a vallásukat. De nincs konkrét leírása vagy definíciója ezeknek a fogalmaknak, nekem (a varázslót leszámítva) mindegyikről azonnal a pogányság jutott eszembe, mint vallás.

2019. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
89%

Szeretem úgy olvasni a válaszokat, hogy azt látom, hogy az emberek keverik a szezont a fazonnal :)

Gyerekek, mindenki belekeveri a valóságot. Nem a bűvészekről, meg kuruzslókról szólt a kérdés, hanem úgymond kitalált dolgokról (melyekben egykor talán valóban hittek az emberek). A választ tehát a Mari nénik, meg cirkuszok helyett érdemesebb a fantázia világában keresni.

Sok könyv/film már szintén keveri az egészet, ahogy a vérfarkas/farkasember/és átalakulásra képes egyén (nevezzük akár Rowling után animágusnak) esetében is, de kicsit szeretnék rendet tenni.


Boszorkány: boszorkány lehet nő is, vagy férfi is (ez utóbbit nevezik néha boszorkánymesternek - nem, nincs köze a rangjához). Segédeszközök nélkül, ráolvasással, és igézetekkel használják a mágiát.


Mágus: szintén lehet férfi is, nő is. A mágusok a varázslókkal ellentétben az elemeket használják fel a mágiához (tűz, víz, levegő, föld). Nem feltétlenül van szükségük segédeszközre a varázsláshoz, mégis szokták őket bottal ábrázolni.


Varázsló: szintén vonatkozhat mindkét nemre a kifejezés. Igazából valahol félúton helyezkedik el a mágus és a boszorkány között. Segédeszköznek valamilyen tárgyat (általában vékony pálcát) használnak, hogy öszpontosítsák az energiájukat, és általában varázsigék hangosan, vagy magukban való felolvasásával/elmondásával varázsolnak.


Na meg ott van még, aki kicsit hasonlít rájuk, az alkimista. Ő valójában egy középkori kémikus. Valamiből valami mást képes alkotni. Azért sorolom ide, bár nem kérdeztél rá, mert az alkímia szabályai nagyjából a fent felsorolt összes varázslási módszerre vonatkoznak. A varázserő nem csak úgy lebeg az éterben, és ha bennem van egy kicsi akkor azt csinálok amit akarok. A természet szabályai szerint a semmiből nem lehet valami, a valamiből pedig jóeséllyel nem semmi lesz.


Röviden ennyi. Vékony réteg választja ezeket el egymástól, hiszen mindegyikük a fantázia szülötte, és mindenki keveri őket... De ezek az alapvető különbségek nagyjából.

2019. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mágus, a boszorkány férfi nemű változata csak nem használják szitokszóként"


A mágusok sokkal erősebbek a boszorkányoknál. Egy férfi eleve erősebb egy nőnél pusztán a neme folytán ?


"MÁSRÉSZRŐL én nem úgy vettem észre hogy a pénzkicsalók boszorkányként reklámozták volna magukat, őrájuk a "jóst" használják"


Ők is boszorkányok, csak azért írnak ki jóst, mert a tv-ben azt csinálják. Az a foglalkozásuk, ezért hívják őket, hogy jósóljanak nekik ne hogy elvarázsolják gyíkká


"A valódi boszorkányok/mágusok nem reklámozzák magukat pontosan a társadalmi megítélések miatt, "


Ez hülyeség! Pont hogy a valódi boszorkány reklámozza magát akár a TV-ben. Hisz olyan magas szinten van, hogy biztonsággal meg tudja csinálni a varázslatait bárkinek és ebből meg tud élni. A többi mezei boszorkány csak magába varázsolgat, aztán vagy bejön valami vagy nem.


Gondolj bele. Kit látsz a TV-ben focizni ? A legjobbakat. aki annyira jó hogy már meg tudjon élni belőle azt mutatják a TV-ben is. A maradák meg csak úgy rugossa itthon a labdát

2019. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!