Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért nem tudom elengedni?

Miért nem tudom elengedni?

Figyelt kérdés

Férjemmel nagyon rossz házasságban élünk. Vagyis nem is élünk együtt már 2 éve, mivel külföldön dolgozik, évente kb. 4x jön haza. Tudom és látom, hogy egy pszichopata, nárcisztikus személy, abszolut nem működik semmi rendesen. Pl. ha látom, hogy nyilvánvalóan hazudik és szembesítem ezzel, dühbe gurul és azt válaszolja, mit érek vele, ha bizonyítom is a hazugságát, ő nem fog változni. Azt mondja, vagy elfogadom így, vagy váljak el. Én ilyenkor mindig visszadobom a labdát, hogy menj te, és add be a válópert. Azonban ezt egyikünk sem teszi meg. Miért nem tudom elengedni? Hiszen ez egy megalázó hekyzet. Vagy ő miért nem válik el?

Azért teszem fel a kérdést ebben a csoportban, mert az igazsághoz hozzátartozik, hogy mikor külföldre ment dolgozni én csináltattam egy szerelmi kötést. Bár kapcsolatunk előtte is pocsék volt, mégsem tudtam már akkor sem kirúgni, sőt, valami eszelős módon ragaszkodok hozzá kezdettől fogva. És mivel teljesen külön kasszán voltunk mindig, nem a pénz miatt volt és van ez. Most is éppen hogy csak beszáll lakbérbe, de egyébként nem ad nekem pénzt. Teljesen önfenntartó vagyok. Nos, azon gondolkodtam, hogy esetleg ő is hadonló praktikához folyamodhatott, mint én? Emiatt nem tudjuk elengedni ezt a pocsék kapcsolatot? Őszintén nem értem saját magam. Tudom, többen full hülyének fogtok titulálni, de kérlek, próbáljatok meg velem gondolkodni, mi lehet az ok. Köszönöm, ha elolvastad!



2019. jún. 14. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit szokott hazudni? Csak ez a baj?
2019. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kezdet kezdetén hazudozott a családjáról pl. Azt mondta , van egy lánya, közben kiderült, nem igaz. Vagy pl. legutóbb hozott nekem egy órát, azt mondta a Tkmax-ban vette. A hátuljára pedig rá van írva, hogy New Yorker. Ez utóbb apróságnak tűnik, de a sok egyéb után mégsem az.

Korábban olyan is volt, hogy azt hazudta dolgozni megy, közben elutazott Bécsbe. Mivel sejtettem, hogy hazudik, utána mentem és a Keletiben kaptam el. Nője szerintem nincs. Bár ki tudja!

2019. jún. 14. 01:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és hogy miért probléma a New Yorker-es óra? Mert Angliában dolgozik és ott tudomásom szerint nincs New Yorker.🙂
2019. jún. 14. 01:22
 4/7 Fish1 ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ehhez a szerelmi kötésnek lenne köze. Azt mondjuk nem értem, miért akarsz magadhoz kötni egy olyan embert, akivel amúgy is rossz a kapcsolat.

Ő nem akar változni, ezt meg is mondta. Gondolom ő azért nem lép, mert vagy kényelmes neki a helyzet, vagy nem érdekli az egész, vagy azt várja, hogy te lépj, bár ennek se sok értelme lenne.

Nem a nem tudod elengedni a dolog lényege, hanem az, hogy nem akarod. Erre a választ csak saját magadban találhatod meg. Félsz egyedül maradni? (Bár kb így is egyedül vagy.) A változástól félsz? Vagy attól, hogy te mondd ki a végszót?

Nem látom értelmét sínylődni ebben a dologban így. Akkor lenne értelme, ha helyre akarnátok hozni, de a férjed megmondta, hogy nem akar változni, így értelmét veszti az egész. Egy ember kevés megmenteni egy kapcsolatot. Így viszont egyiktek se tud új és normális kapcsolatot kialakítani mással.

2019. jún. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Fish1, nagyon jól, pontosan átlátod a helyzetet. Igen, benne van a dologban az is, hogy tulajdonképpen nem akarom elengedni. Ám pontosan erre keresem a választ, hogy miért nem, vagyis miért akarom, hogy tovább vegetáljak egy ilyen kapcsolatban. Hiszen én is pontosan látom, hogy ez így semmit nem ér, nem vezet sehová. Azt is tudom, hogy annyira talán buta sem vagyok ( legalább is az élet egyéb területein), meg annyira csúnya sem, hogy ne találnék mást. És mindezt egészséges önkritikával írom. De mégis megcsináltattam azt a kötést és mégsem mondom ki a végszót, bármennyire is ez lenne a megoldás. Tehát itt a problémám: miért nem ezt teszem?
2019. jún. 14. 07:21
 6/7 Fish1 ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban még a következő gondolatok és kérdések merültek fel bennem :

- Tényleg nem tudod és még csak nem is sejted az okot, vagy valahol mélyen mégis tudod, csak félsz szembenézni ennek az érzelmi oldalával?

- Ha mélyebb és őszinte önvizsgálat után sem jössz rá, akkor szerintem ennek valami mélyebb tudatalatti oka van. Vagyis egy berögzült viselkedési minta vagy egy régebbi szituáció ismétlődése. Olyasmi dolgokra gondolok, hogy volt -e az életedben bárki olyan ember (családtag, barát, rokon, akármilyen ismerős), aki valami módon kilépett az életedből, meghalt, elhagyott, megszakadt a kapcsolat vele, akit nem szívesen engedtél el, nem akartad elengedni, érzelmi törést okozott az életedben? A helyzet, mikor ismétlődik, akkor automatikusan bekapcsol a tudat alatt eltárolt érzelmi információ és mintegy védekezési mechanizmusként inkább halogatod a döntést, nem lépsz, félsz tudat alatt, hogy újra megismétlődik a veszteség. Ezek akár gyerekkorba is visszanyúló emlékek is lehetnek.

- Volt -e a környezetedben olyan ember, aki a válást szégyennek tartotta, negatívan élte meg, akár egyik kisemmizte a másikat, hosszú ideig vagy durván balhéztak válás után? Ez szintén tudat alatt blokkot alkothat és inkább nem lépsz ki a kapcsolatból ezek a berögzült dolgok miatt.

- Volt -e a családodban vagy közvetlen környezetedben olyan, aki az érzelmi fájdalmak ellenére is benne maradt egy nem működő kapcsolatban és sokáig halogatta a döntést, vagy azóta se lépett ki, csak kifogásokat keresett?


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezek ha tudat alatt rögzülnek, akkor okoznak olyan blokkokat, hogy nem látod a valós okot.

Mindenképpen érzelmi téren és félelmek terén is érdemes kutatni. Sokszor szövevényes a dolog, illetve olyan a kiváltó ok, amire elsőre nem is gondolnál. :-)

2019. jún. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most, hogy ezt ílyen szépen összeszedve látom, elkondolkodtam. Voltak igazi, nagy veszteségek az életemben, több is. Az első férjemtől elváltam, mert alkoholista volt. Hamarosan újra férjhez mentem, ebből a házasságból született a fiam. Hosszú évekig együtt éltünk, bár csak megbecsülés volt részemről, szerelem nem. Majd egy napon a férjem beteg lett és másfél évre rá elhunyt. Ugyanebben az időben édesanyám is beteg lett, 2 év múlva ő is távozott. Ezután lépett be az életembe a jelenlegi férjem, akivel, mint írtam, mindig is problémás volt az együttélés. 5 év házasság után közösen terveztük, hogy külföldön próbálunk szerencsét, majd egy nap bejelentette, hogy egyedül megy. 2 év telt el azóta. És én eszelősen ragaszkodom.
2019. jún. 15. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!