Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Igaz, hogy aki bármilyen...

Igaz, hogy aki bármilyen mágiával foglalkozik, az maga is beszennyeződik függetlenül attól, hogy az fekete vagy fehér?

Figyelt kérdés

A Bibliában is mintha elleneznék az okkultizmust és az ördögtől valónak tartják sokan a tarot kártyát is - függetlenül attól, hogy valaki esetleg csak fehér mágiázik vagy segítő szándékkal pl. rontást levesz, szóval hogy nem Istennek tetsző dolog. Igaz ez?


De akkor miért ad Isten valakinek látnoki képességet, ha nem akarja, hogy használja?


Vagy csak a fekete mágiával foglalkozók kerülnek a pokolra? A fehér mágusok nem?


A Tarot vajon az ördögtől való?


Kinek mi a véleménye erről?


Most akkor ártalmasak az okkult dolgok vagy nem?


Kérem, hogy csak az írjon, aki komolyan benne van a témában és érdemi választ tud adni. Köszönöm!



2019. júl. 22. 22:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Először is tisztázni kéne a fehér és a fekete mágia fogalmát mert ez félreértés tárgya széles körben.


A karmakerülés és a visszafojtás a bűn. Ha arra használod akkor minden bűnössé válik akár mágia akár nem.


Amit viszont a karmád ledolgozására hasznosítasz az szenté válik akár mágia akár nem.

2019. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"A karmakerülés és a visszafojtás a bűn."


Ezek mit jelentenek pontosan, mit takarnak???

2019. júl. 22. 22:38
 3/20 anonim válasza:
43%
Ok, szerintem eleve ne keverjünk egybe két vallást. A wiccában eleve nincs ördög, karma alapján fizetnek meg a tetteikért az emberek. Aki fekete mágiával foglalkozik az eleve nem lehet wicca, mivel a wicca tiltja azt hogy bármibe és bárkibe kárt okozzunk. A fekete mágiával általában elvakultabb, kisebb szektákba verődött sátánisták foglalkoznak, míg amivel a wicca foglalkozik, a fehér mágia, tulajdon képpen nem más mint a Föld és világegyetem csodálása, és ehhez való imádkozás (bocsánat ha nem fogalmaztam pontosan, nem jönnek a szavak).
2019. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A nemiség szennyez(?) Pl szomszédban az Ágika, maga a... Pardon... (Glázser Bozsó.)
2019. júl. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

#2


Karmakerülés az amikor azon mesterkedsz hogy ne történjenek meg veled számodra kellemetlen rsemények, illetve azon hogy csak számodra jónak ítélt dolgok történjenek.


Fel kell ismerni hogy mi a karmád amit meg kell élned és bele kell menni. aztán jöhet a Rock and Roll...

2019. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Fel kell ismerni hogy mi a karmád amit meg kell élned és bele kell menni. aztán jöhet a Rock and Roll..."


Na, de hát honnan lehet ezt felismerni?


Ha sorozatosan szenvedek és küszködök, akkor az már a megélést jelenti vagy hogy menjek bele???

2019. júl. 23. 10:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden amit cselekszünk, gondolunk, éreztetünk, képviselünk, vagyis amit kiáramoltatunk magunkból azt a mágia oknak nevezi. Minden oknak van következménye ez az okozat, vagy más néven sors, karma.

Az olyan tudományokat, amik összekötik az okot az okozattal nevezzük okkultizmusnak. Ebből keletkeznek a megértések, a tudás.

A mágia egy tudatos cselekvés, egy adott okozat érdekében. Tehát egy tudást képvisel.

A Bibliában nem Isten akarata van, hanem az egyházé.

Isten akarata, hogy fejlődjünk, hogy minél tudatosabban cselekedjünk.

Nincs jó vagy rossz (ördög, angyal, fehér-, fekete mágia) ez nézőpont kérdése. Ezt leginkább befolyásolásra használják, a saját nézőpont erőltetése másokra.

Aki eljut egy bizonyos szintre, vagyis megfelelő tudással rendelkezik, annak Isten különös képességeket adományoz (látnok).

A pokol bennünk van, föld alatt, vagyis a tudatalattink. A pokolba (tudatalattinkba) száműzzük azokat a problémákat, amitől félünk, vagy nem merünk vele szembenézni. Ezáltal a probléma kikerülése, el-elszenvedése emészti fel energiánkat. Akadályozva fejlődésünket, tisztánlátásunkat.

Az okkult dolgok nem ártalmasak, sőt életünk célja, a felemelkedésünk útja. Igazából Jézus is okkultista volt és nem vallásalapító.

2019. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!
2019. júl. 23. 18:02
 9/20 anonim válasza:

BS

Egyetértek az előttem szólóval.

szerintem ha valakinek + képességei vannak és azt arra használja hogy segítsen másoknak (mint például az hogy én ingyen és bérmentve tarot kártyát vetek annak aki szépen megkér rá) akkor az egy pozitív pont az életében. Miért szennyezne be engem egy jó szándékból elkövetett cselekedet amivel senkinek nem ártok?

2019. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha valaki visszaél a képességével, akkor azt elveszíti. Vagyis nem méltó rá.
2019. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!