Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Magyarázat az alvásparalízisre?

Magyarázat az alvásparalízisre?

Figyelt kérdés
Mitől van ez a jelenség? Illetve hogy lehet az hogy szinte mindenki ugyanazt látja? Minden vélemény érdekel.

2019. aug. 20. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mit látnak?
2019. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Néztem egy dokumentum filmet és abban meséltek többen egy csúnya öregasszonyról és egy fekete árny férfiről. Nos én is ugyanezeket láttam nem egyszer.
2019. aug. 20. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Volt már alvási paralízisem és a világon semmit és senkit sem láttam.


A magyarázat pedig az, hogy a mélyalvás fázisban kikapcsolnak az izmok és ha véletlenül gyorsan ébredsz ebből a fázisból, akkor bár már ébren vagy, de még nem kapcsoltak be az izmaid, nem tudsz megmozdulni. Egyébként néhány másodperc az egész de hosszú időnek tűnik. Ha nem először esik át rajta az ember, akkor már nem akkora a pánik.

2019. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Én sem láttam árnyékot soha.
2019. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem sűrűn volt már és mindig láttam ezeket. De nem én vagyok az egyetlen aki látott ilyet, itt is több kérdés volt hogy látott dolgokat és mindenki azt írta hogy alvásparalízis.
2019. aug. 20. 14:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert rá mondják, hogy az! Kb olyan ez, hogy eszel valami zöld kerek szerű valamit, ami finom, és édes. Valaki rámondja, borsófőzelék! Onnantól kezdve, ha valaki evett olyat, mindenki azt mondja rá, az borsófőzelék volt. De a borsóból, nem csak főzeléket lehet készíteni.

Innentől kezdve, az alvásparalízis során fellépő képet sora, sem mindenkinél jelent ugyan azt! Lehet egy általános leírás, hogy bizony ez vagy az volt, de ez még nem fedi le a valóságot! Mondjuk úgy, ez egy fél válasz. Valakinek elég, mint egész válasz, de sokaknak nem.

Túl hosszú lenne leírni, miért és mit láttak az emberek, mert ez mindenkinél más. Ez egy egyéni dolog, de van köze az alvásparalízisnek, az asztrál világnak és más ezer dolognak, ami tudományos és azon túl mutató.

Ez sem jelenti azt, hogy mindenkinél, csak néhány esetben! Remélem ez érthető.

2019. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SZücsöm ***** válasza:
100%
Én nem láttam semmit viszont fél "álomban" voltam mind 2 alkalommal mikor megtörtént. Az alvás paralízist régen lidércnyomásnak nevezték és nem véletlenül. Én például úgy fogtam fel félálomban hogy valami a hátamon térdel és bele próbál passzírozni az ágyba. Aztán felébredtem teljesen oszt annyi volt. Másodjára már félálomban is értelmeztem hogy mi történik szal ott már még kevésbé volt "intenzív" az élmény.
2019. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Alvásparalízise mindenkinek van, amikor alszik. Ha nem lenne, az alvás alatt is dolgozó elme munkájától mindenki felébredne és alva járna. Ezt akadályozza meg a szervezet azzal, hogy mélyalvás alatt lebénítja a vázizmokat. Ez nem betegség, ez normális állapot! A szóösszetételben a "paralízis" szó ne zavarjon meg senkit, ez itt nem kórkép!
2019. aug. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krúdy Gyula ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Egy korábbi hasonló témás válaszomat másolnám be részben engedelmeddel.


Alvásparalízis alatt SZERINTEM annyi történik, hogy alvás közeli állapotban az elméd képes reagálni azokra a dolgokra melyeket ébren nem érzékelsz. Mikor álmodsz, vagy elkezdenél álmodni a lelked kicsit elemelkedik a testedtől, de ebből semmit nem érzékelsz normális esetben. Ha egy picit intenzívebb valami van éppen arra fele ahol alszol akkor az képes úgy hatni az éppen eltávolodott alvó lelkedre, hogy azt az itteni elméd is részben érzékeli hiszen az eltávolodástól függetlenül össze van kapcsolva elméd-lelked, és tested. Egy ilyen inger hatására mivel az inger a lelked érte mikor felébredsz a tested még "alszik". Addig tart az egész míg lelked amivel épp érzékelsz vissza nem süpped a testedbe. A lélek fizikailag képtelen egy test tömegét mozgatni, és mivel azzal össze van kötve amit képtelen mozgatni így teljesen lebénultnak érezheti magát az aki ilyet él át (ezért paralízis). Ebben az állapotban azt érzed amit a lelked érzékel, legalábbis a testedtől való eltávolodottságának a hatását. Ha valaki rendelkezik érdekesebb képességekkel akkor képes látni azokat a dolgokat amik a hatást kiváltják. Ahogy szép lassan visszasüppedsz a testedbe ez elmúlik.


A lélek ingerküszöbe folyamatosan idomul a környezethez. Ha valami x impulzussal ki tudott váltani egy alvásparalízist 1-2 alkalommal később azonos impulzussal jó ideig nem lesz rá képes. Ezért vannak az ere fogékonyabb embereknek is amolyan "nyugisabb" időszakok.

2019. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!