Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogyan tudnám feleleveníteni...

Hogyan tudnám feleleveníteni a régi képességem?

Figyelt kérdés
Szóval annyi a lényeg, hogy kisebb koromban (6-7 éves koromig) láttam olyan dolgokat, amiket mások nem: aura, angyalok, szellemek, lelkek, stb. A legtöbb ilyenre a mai napig emlékszem, most 19 vagyok. Amióta ezek nem igazán az életem részei kevesebbnek és értelmetlennek érzem az egészet, olyan mint amikor az ember mondjuk elveszíti a szaglását, ízlését. Esetleg van olyan, akivel hasonló a helyzet, illetve esetleg még most is látja őket? Van rá bármi praktika, hogyan lehetne ezeket a képességeket feléleszteni? Pszichológiát tanulok jelenleg, és úgy hiszem ezekkel a képességekkel könnyebben meg tudnám érteni majd később az embereket, és magamat is.

2020. dec. 27. 16:01
 1/9 Grimfox ***** válasza:
87%

Ha ezek a képeségek valódiak voltak, akkor még megvannak, csak elnyomtad őket a józan eszeddel, amit a társadalomban élés megkövetel. Ha ilyen képességekkel nősz fel, és meg is maradnak, akkor nem tudsz beilleszkedni, és társas kapcsolatok híján amolyan elveszett ember leszel, aki maximum a periférián él. De a képességek maguk még megvannak. Praktikákkal visszaszerezni rossz ötlet. Kényszerítve előhozni őket nem egészséges, és nem is tanácsos. Ha újra elő akarod őket hozni, akkor mindenképp irányított képességként kell őket felébresztened, nem pedig olyan spontán képességként, mint amilyen gyerekként volt. Ha nem tudod irányítani, akkor alkalmatlan időpontokban is működni fog, és keveredni fog a fizikai, és szellemi észlelés, ami összezavar, tévedésekhez vezet. Legrosszabb esetben eltorzul a képesség, és hallucinációval járó pszichés betegséggé alakul. Ahhoz, hogy irányított képességként ébreszd fel őket, meg kell erősíteni az akaratot, a koncentrációt, és el kell sajátítani az akaratlagos tudatállapot-váltás képességét. Az akaraterő biztosítja, hogy te irányíts, a koncentráció az irányítás módját adja meg, míg a tudatállapot megváltoztatása az emédet teszi alkalmassá az érzékelésre, valamint elhatárolja az éber állapotú, normál érzékelést a módosult állapotú, szellemi érzékeléstől.

Ha pszichológussá akarsz válni, ne akard ezt a képességet használni a betegek diagnosztizálásánál. Mivel ez csak érzékelés, mindig van rá lehetőség, hogy amit látsz, azt tévesen ítéled meg. Persze nem tilos látni a betegeket ebből a szemszögből is, de nagyon sokat árthatsz nekik azzal, ha ezt is beleveszed az elemzésbe. Nincs aki megtanítson rá, hogy amit látsz, azt hogyan értelmezd. Márpedig attól, hogy látsz valamit, még nem biztos, hogy tudod is, mi az, és érted is.

2020. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Letekersz az "Auralátás színesben, a szellemek észlelése" bekezdésig..

3 éves korig mindenki látja,ha neked később kezdett beszűkülni a tudatod a fizikaira akkor jelentheti,hogy nyitottabb lehetsz az átlagnál,ne hagyd magad lebeszélni..


Tobozmirigy tisztítás,3. szem nyitogatás,ha a jövőbeli utad összefonódik a parapszichológiával és ehhez a szellemlátás nélkülözhetetlen jeleket fogsz kapni és a megfelelő irányba terelgetnek majd semmiért sem kell aggódnod...

2020. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Grimfox ***** válasza:
Nekem vannak emlékeim-nem sok-3 éves korom körülről. Én nem láttam sem aurát, sem szellemi entitásokat. Most sem látom ezeket, még úgy sem, hogy megtanultam másként észlelni őket. Nem hiszem, hogy minden ember úgy születne, hogy a szellemi érzékelése, és az agy képalkotó képessége össze lenne kapcsolva. Szerintem pontosabb úgy megfogalmazni a dolgot, hogy akik így születnek, azok gyerekkorukban még látják, aztán ez a képesség visszaszorul a tudattalanba. Igazából még nem találkoztam olyan gyerekkel, aki biztosra mondható, hogy látta volna. Ez viszonylag ritka jelenség lehet.
2020. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SZücsöm ***** válasza:

Egyetértek Grimfox -al nekem is van több emlékem 3 éves korom körülről és semmi angyal,aura vagy szellem. Továbbá ha valaki 3 évesen lát ilyet de elfelejti attól még a szülők emlékeznének rá hogy a gyerek furcsán viselkedett/képzeletbeli barátai voltak vagy csak érdekes dolgokat állított.

Állítólag vannak ilyen gyerekek de én még eggyel sem találkoztam.


Amúgy arra kíváncsi lennék mi a módja érzékelni őket? Hátha a chi érzékelés mellé ez is sikerülne. :D

2020. dec. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Grimfox ***** válasza:
Kb ugyanaz, mint a chi érzékelése. A chi nem csak az emberben keringő életerő, hanem gyakorlatilag mindenben jelen van. A szellemek is "élnek" csak nem fizikai testben. Nekik is van chi-jük, csak nem olyan, ami az emberi testet működteti. De a lényege, gyökere, természete ugyan az.
2020. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SZücsöm ***** válasza:

Igen emlékszem hogy a könyvben azt állították hogy ha nem edzed a "lelked"/elméd akkor sietned kell majd az új test választásával mert különben elfogy a "lélek energiád". Valami olyasmit írtál hogy a 4. fejezet gyengére sikerült mert olyan érzést keltett mintha találgatás lenne a leírtak nagy része.

Na én már a 3. fejezetnél is ezt éreztem. (most vagyok a 4. elején)


Bár én még azt se értem hogy lehet csukott szemmel észlelni a chit. Mert bár a saját kezem sziluettjét valamennyire észlelem a sötétben csukott szemmel amikor "lóbálom" magam előtt de szerintem csak azért mert egy minimális fény még így este is átjut a csukott szemhéjamon át a szemembe. Mást nem is észlelek csak a szemem előtt lévő kezem amit mozgatok.

2020. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Az csak a tudatra igaz, hogy ha elfogy a chi, akkor szétfoszlik. Alapvetően minden ember így jár, a taoista qigong gyakorlatok egy részének (főképp a szent embrió gyakorlatoknak) az a célja, hogy a tudatot elég erőssé tegye a testen kívüli létezésre még a test halála előtt. Így az emlékek, és ezzel együtt a tapasztalatok is átvihetők egy új testbe, vagy ha teljes volt a siker a gyakorlattal, akkor nem is szükséges új fizikai test. A kínaiak hisznek abban, hogy az ember, ha megfelelően műveli a Tao-t (qigong gyakorlatokkal), akkor egyfajta istenségekké válhatnak.


Az a probléma, hogy a szemeddel próbálod látni. A szemeddel nem fogod látni csukott szemmel. Az elmédet próbáld úgy értelmezni, mint egy "szemet", és azzal próbáld látni. Igazából ugyanazt csinálod, mint tapintásos, vagy testen belüli észlelésnél, csak itt az elméd képként értelmezi amit észlel, nem tapintási érzetként, vagy a testen belüli ingerként. Általában olyan dolgokat tudsz így látni, amik elég sok erőt tartalmaznak, vagy sugároznak. A testedet viszont kisebb eséllyel, mert az alapvetően a testérzet által kerül észlelésre. Egyidejűleg ugyanazzal az érzékszervvel két különböző módon nehéz ugyanazt megfigyelni. Itt az elméd az érzékszerv, és egyszerre akarod látásra, és testérzékelésre használni. A tested észlelését hagyd az utóbbira, a rajtad kívül eső dolgokat érzékeld látás jelleggel, ha nagyon erre akarsz orientálódni.

2020. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SZücsöm ***** válasza:
Nem orientációnak nevezném inkább csak egy erős alapot szeretnék felépíteni amivel azt mondhatnám hogy meg van a bizonyosságom. Jelenleg még a psiwheel-el se volt sikerem. Volt pár kétes pillanat de siker az nem.
2020. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Grimfox ***** válasza:

Már az, hogy érzékeled, egy elég stabil alap. Bizonyosság, ha úgy tetszik. Azok az érzetek, amiket tapasztaltál hitelesebbek, mint amiket látni fogsz. Az agy érdekesen kezeli a dolgokat, amiket látsz. Van hogy "cenzúrázza", van hogy kiegészíti a korábbi tapasztalatok alapján, hogy a töredékes információt értelmezni tudja. Egyik esetben sem lesz hiteles az, amit látsz. A hallással már kevésbé csinál ilyet, más érzékszervekkel pedig szinte semennyire. A közvetlen elmével való érzékelést általában nem is tudja értelmezni, ezt tanulni, és gyakorolni kell, de például a kézzel való "tapintás" az minimálisan torzított csak.


Valószínű a megfelelő pszichés állapottal van a gond. Próbáld meg úgy, hogy nem figyelsz a kerékre, sem semmi másra, ellazítod a gondolataidat, és csak hagyod, hogy a kezedből áramoljon kifelé a melegség/bizsergés/feszültség, amit érezni szoktál általában. Mindkét kezed használd elsőre, és csak rakd le lazán a kerék közelébe úgy, ahogy azt a videókon, leírásokban mondják. Ne koncentrálj, hogy mozogjon, csak emlékezz rá, hogy a cél az, hogy mozogjon. Nekem szinte kizárólag így sikerült. Amikor az irányát meg tudtam változtatni, akkor is csak a célt határoztam meg, hogy változzon az iránya.

2020. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!