Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Régen miért vetették meg...

Régen miért vetették meg ennyire az általuk boszorkánynak tartott embereket? Féltek az ismeretlentől?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ördögtõl
2021. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Én pusztán azt tudom hogy a jóslás miatt égették el a boszorkányokat. Nos ma is vannak jósok még a nem látható közösségekben is. Én például évekkel ezelőtt megálmodtam hogy háborúk lesznek a világon, forradalmak, katasztrófák, járványok, és ma kitört az Etna vulkán, végre a föld anya választ adott nekem, ma rögzített időben kitört a vulkán. Nos hamarosan nem számokban mérve, a yellowstone vulkán is kifog törni, na egész Amerika közepe óceán alatt lesz. Pontosabban a táltos vezérek egyike vagyok. Ufótámadás is lesz ezt is tudom
2021. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Grimfox ***** válasza:
89%
Azért, mert a keresztény egyházak erre buzdították az embereket. Ahol az egyház befolyását kevéssé érezték, azaz apró falvakban, elzárt területeken, ott a boszorkányok ha nem is szeretett, de megbecsült részei voltak a mindennapoknak, mivel ők gyógyították az egyszerű népet. A Tiszamenti mocsárvilág közepén lévő falvakban az átlag jobbágynak nem volt elég pénze, hogy orvost hívjon, ha beteg volt, az orvos pedig nem is ment volna el ilyen helyekre. Ezeken a helyeken a boszorkányok, füvesemberek, és hasonlók látták el az embereket.
2021. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Mert keresztények voltak. Minden ismeretlen dolog az Ördögtől való volt. Így ha valaki sufnituningba összekevert 3 gazt sebekre, az már boszorkányság volt, egy olyan tudomány, ami csak az Ördögtől való lehet. Mert a korai egyház csupán néhány dolgot ismert, küztök az imádkozást (mint minden baj megoldója), a pénzt és a hatalmat.

De nem voltak ám ők szentek. Akkor is boszorkány lehetett valaki, ha ferdén nézett a papra, annak meg ez nem tetszett. :D Koholt vádak alapján néhány pszichopata uralhatta a falvakat, és kedvükre kegyetlenkedhettek.

2021. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Réges rég felkapott volt.

Majd jött a kereszténység és üldözött ördögi praktikává vált...

+ Most bekapcsolod a Tvt kicsit borzongani. Akkor meg a kivégzések voltak a műsor...

Jó sok más mellett...

2021. febr. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsük hogy most miért annyira felkapott?vagy H honnan tudsz egyáltalán róla
2021. febr. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"De strigis vero quaenon sunt, ne ulla questigo fiat"

Boszorkányok márpediglen nincsenek- mondotta "Könyves" Kálmán Árpád házi királyunk...

2021. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Grimfox ***** válasza:
A strigis, a striga nevezetű, babonákban, és néphagyományokban élő, asszony-bagoly keveréklényre vonatkozik. A szlávok, és a Balkán felől felnyomuló román népesség hitvilágából ered. Könyves Kálmán határozatának további részében kifejti, hogy ugyanakkor az emberek, akik varázspraktikákat folytatnak, azaz boszorkányok, igenis léteznek, és büntetendők. Nem egészen emlékszem tisztán a büntetésre, de ha jól rémlik, még nem kivégzés volt a büntetés.
2021. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A jóslásnak nem sok köze van hozzá, bárkire rámondhatták. Bizonyíték se kellett
2021. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Grimfox ***** válasza:
Akkoriban a vádlottnak kellett bizonyítani, hogy ártatlan, nem a vádlónak, hogy a vádlott bűnös.
2021. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!