Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A gyerekek 6-7.éves korig...

A gyerekek 6-7.éves korig "látják" a másik síkot?

Figyelt kérdés
Elvileg érzékelik, pontosabban látják is a szellemeket és más entitásokat. Valóban igaz, hogy a gyerekek látják a szellemeket? Van tapasztalat?

2021. szept. 10. 08:04
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
84%
Nem látják, legalább is nem mondható, hogy minden gyerek látja. Előfordulnak ilyen esetek is. Általában ez elmúlik, és el is felejtik a dolgot, egy-két domináns emlék kivételével, ritka esetben megmarad idősebb korban is, és megkeseríti a gyerek, majd a felnőtt életét. Édesanyám 3-7 éves korú gyerekekkel dolgozik több mint 35 éve(óvónő), de olyat még nem tapasztalt, hogy egy gyerek nyíltan látott volna olyasmit, ami nem a fizikai sík része. Szóval elég ritka még gyerekeknél is.
2021. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
A "látásuk" pontossága és élessége változó, azon múlik, milyen erős az inger. Nagyobb részük lát, de 3-4 éves korukra -a fejlesztés elmaradása és a szockult. környezetük hatására- a gyerekek már nem kommunkálják a látottakat a külvilág felé.
2021. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 SZücsöm ***** válasza:
80%

Az én anyám szintén óvónő és szintén kb 35 éve és én is kérdeztem már tőle hogy tapasztalt e bármikor is hasonló jelenséget, hallott e ilyen beszámolóról. Azt mondta hogy soha.

Nekem sincs ilyen emlékem és ismerőstől családtagtól se hallottam hasonlót.


Ez az állítás csak szokásos urban legend szintű mendemonda.

2021. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Grimfox ***** válasza:
82%
Bennem csak az hagyott nyomot 6 éves korom előttről, hogy kijelentettem a buszon, hogy látom a levegőt. Amikor eléggé süt a nap, lehet látni azokat a fényes pöttyöket táncolni, főleg az ég háttere előtt. Na azt láttam, csak gyerekként lövésem nem volt róla, hogy mi az. Nagymamám, akivel utaztunk meg égett, mint a Reichstag, hogy miket mondok annyi ember között. Kevés dologra ugyan, de halványan emlékszem 3 éves korom környékéről. A traumatikusabb dolgokra persze...De semmi olyanra, hogy láttam volna szellemeket, entitásokat. A szellemi érzék fejletlen az emberben születésétől, és nem visszafejlődik idővel. Akinek fejlettebb születésekor, az lát dolgokat, és ha maga a látás képessége el is alszik, az érzékenység megmarad.
2021. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
Látja a lottószámokat
2021. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

4 éves korom utánról elmlékszem a dolgokra, semmi ilyensmit nem láttam.

Előtte való időről csak foszlányok vannak, es azok közt van 1-2 olyan irreális dolog, amiről nem tudom, hogy csak álmodtam-e.

2021. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 4-5 éves korig láttam csak és értettem amit a felnöttek beszélnek, a nyelvtől függetlenül
2021. szept. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én négy éves voltam amikor megszólalt a telefon és azt mondtam anyukámnak ne vedd fel ,mert a tata öngyilkos lett és azért a hív a mama hogy elmondja. Persze anyukám nem hitte el ,de sajnos tényleg ez történt. 1 év múlva meg a mamám testvérével volt egy ugyan ilyen érzésem,hogy meghalt. Majd 10év múlva tatámmal , mama tesójával,meg dédikémmel álmodtam aki akkor még életben volt és azt mondták hogy jó helyük van. De olyan is volt hogy műtét közben(9éves voltam) leállt a szívem , egy vakító fényt láttam ami fele elkezdtem menni , a túl oldalon ott volt tatám,mamám testvére és visszalöktek ,hogy még nincs itt az időm. Távolról persze hallottam a hangokat,hogy ne adjam fel ,ébredjek fel ,de a fény vonzott inkább. Majd hirtelen felébredtem és megpillantottam anyukám.
2021. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Ok, de akkor miért ne vegye fel?
2021. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akartam ,hogy tudja. Ember 4éves voltam.
2021. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!