Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Azt írjak vhol; hogy az...

Azt írjak vhol; hogy az intunitív intelligencia nem mérhető; de a beavatottak àltal vizsgálhato. Kik azok a beavatottak? mikepp is zajlik egy ilyesfajta vizsgalat? hogyan is kell Ezt elkepzelni?

Figyelt kérdés
Ma már tudjuk, hogy az IQ és az EQ (érzelmi intelligencia hányados) mellett van egy harmadik típusú intelligencia, ami nem mérhető, de beavatottak által vizsgálható. Az is köztudott, hogy a mérhető intelligencia csupán elhanyagolható töredéke az emberi intelligenciának. Ez a harmadik féle intelligencia az intuitív intelligencia, vagy csúnyán fordítva a megérzéses intelligencia. Mi is ez valójában és hogyan érhető tetten a működése?

2021. dec. 5. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Mi a fszom az intunitív intelligencia?
2021. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Guglin nincs róla semmi? Valszeg arról van szó, hogy ki mennyire képes egy szituációban kitalálni a lehetséges eseményeket ill adott pillanatban felmérni, hogy a jövőre nézve mi a legjobb döntés.
2021. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csak van

vizuális térbeli intelligencia, mozgási intelligencia,

nyelvi intelligencia,

logikai intelligencia, interperszonális intelligencia metakognitív intelligencia,

zenei intelligencia es köze nincs az ezotériához.


pl. pilótáknak a vizuális térbeli , mozgási, nyelvi és logikai intelligenciája nagyon fejlett és felvételikor ezt is vizsgálják. Magyaran egy oriás gumi labdán simán kell egyensulyban lennie mikozben labdakat passzol folyamatosan a falnak. A pilótáknak egyszerre kell akrobatának is lennie.


Intuitív intelligenciáról nem olvastam sehol. Tudsz linkelni is oldalt hogy hol olvastad?

2021. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak tanok pl zen amiben vannak különböző erősségű koan kérdések. Ezeket egy pont felett nem lehet gondolati/érzelmi alapon megoldani. Itt jön képbe amiről feltetted a kérdést.

Viszont ezekkel a kérdésekkel csak egy tanító mellett tudod felmérni magad. Hiszen egyébként nem tudhatod hogy jó-e a válasz.


Viszont van ilyen pl a youtubon is...


https://www.youtube.com/watch?v=RlTvUfEOwpI

https://www.youtube.com/watch?v=DOtpXm283nA

2021. dec. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Beavatottak, akik értik istent( nagyon csúnyán fogalmazva).


Úgy lehet elemezni, mint minden mást. Ránézel az vizsgált dologra és elemzed, látod.

Én már 11 éves korom óta képes vagyok IQ-t mérni.

Van amit "könnyebb", van amit "nehezebb" mérni, de mindent lehet. Illetve én még olyan elmebeli dologgal nem találkoztam, amit ne lehetne megmérni egy adott élőlényben.


Még a szellemed bölcsességének szintjét is lehet mérni, ami sehogyan sem emberi tényző, az agy funkcionálásától független.

2021. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" az intunitív intelligencia nem mérhető; de a beavatottak àltal vizsgálhato. "

Nem mérhető, de vizsgálható? Akkor most melyik?


Azt nem hiszem hogy ez intelligencia lenne.

2021. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Be vagyok elesdézve geccc
2022. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!