Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az emberi tudatosság székhelye...

Az emberi tudatosság székhelye valóban az agyban lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, találtam egy igen érdekes cikket:


[link]


Nagyon sok spirituális gyakorlatot végző személy esküszik a csakrákra, valakik azt vallják a tudatosság a szívben található ( HearthMath kutatóintézet munkásságai ).


Viszont ha sikerülne mondjuk a fejemet átültetni más halott ember testére, akkor én ki lennék valójában? Létezik, hogy a tudatosság az agyban lenne? Vagy pedig független is lehet az agytól?


Ti hogy látjátok ezt a fejátültetéses kérdést? Olyankor mi történne a lélekkel? Valószínű, hogy az agyhoz kötődve tovább működne a tudatosság és az én tudat?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. jan. 18. 02:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, hogy ez működne a gyakorlatban és valami emberszerű "lény" életképes lenne hosszú távon. Etikai dolgokról nem is beszélve. Azok sem élnek sokáig akik szervátültetésen estek keresztül, nem élnek addig mint ha normális életük lenne és nem lett volna szükség az átültetésre. Arról nem is beszélve, hogy a testük ne lökje ki az idegen szervet egy vagon gyógyszert kell szedniük hátra lévő életük végéig, mert csak így nem dobja ki a testük a szervet.


A tudatosság a lélek az egész testedben lakozik össze van "gyárilag forrva" , ha valamely okból mégis szét van választva onnantól a test már nem életképes. Úgy hiszem a lélek az tovább él nem hal meg a testtel, de hogy utána hova kerül leszületik újra még a megvilágosodik valaki és ezt eléri, vagy egy testünk van egy lélekkel ami csak egyetlen egy testbe születik és soha egy másikba ...?

2022. jan. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Az a tudatosság, ami például a belső párbeszédet folytatja, és az érzékszervek ingereit felfogja a fejben lakik, és kapcsolódik az agyhoz, de nem az agyban lakik. Viszont az idegen testet nagy eséllyel kilökné a tudatod. Idegen lenne, és nem úgy működne, ahogy az a saját testedtől elvárható. Szellemi szinten ez főleg érvényes. A lélek az élet forrása, amíg valami életben tart, addig nem válik el a tudattól. De egy másik testet alig, vagy semennyire nem tud éltetni. Már biológiai szinten áthidalhatatlan gondok adódnának, nem hogy szellemin.
2022. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

1-es válaszoló szerinted a tudatosság a test egészétől függ? 2-es válaszoló ha jól értem akkor úgy képzeljem el a tudat működését a fizikai világban, hogy az agyon keresztül megnyilvánul ez a formátlan, időtlen valami és az agyon keresztül vezérli az idegrendszert?

2022. jan. 18. 11:47
 4/10 SZücsöm ***** válasza:
90%
Engem ilyen szempontból a klónozás dilemmája jobban érdekel.
2022. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Grimfox ***** válasza:
95%
A tudat formátlan, de nem időtlen. Halandó, akárcsak a test. Az ember halhatatlan része, a lélek az, ami időtlen. De a legelfogadottabb elgondolás nagyjából az, igen, hogy a szellem, vagy tudat az agyon keresztül kapcsolódik a testhez, a test pedig a tudaton keresztül kapcsolódik az életet adó lélekhez. Így alkotnak egy egészet. Ha az egy egészet feldarabolod, és megpróbálod összevarrni egy másik egész egy darabjával, nem biztos, hogy eredményes leszel.
2022. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha fejátültetésed lenne akkor a tudatod maradna, és egy masik fejet használna. Lehet, hogy a gondolati sémáidban, viselkedesedben lenne változás, de a nem-fizikai részed nem változna.

Nem hiszem, hogy egy testrészhez lehetne kötni a tudatot, hogy akkor ott van. Én úgy gondolnám, hogy a csakrákat is inkabb használja a tudat, mint kb csatornakat a fizikai és a nem-fizikai között. A tudat ott van, ahova épp figyelsz. Ha a szívcsakrára figyelsz, akkor a tudatod azon keresztül fejeződik ki leginkább = szeretettel kapcsolódsz másokhoz. Ha a torokcsakrára figyelsz, a tudatod ott fejeződik ki leginkább = tisztán fejezed ki önmagad. Stb.

Ez csak elmélkedés, szóval lehet hogy tévedek. Ha igen, akkor majd valaki (vagy valami) megcáfol. :)

2022. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Hét lehet hallani olyan történeteket, hogy xy máját, vagy szivét, stb..átültették és onnantól változás állt be az egyéniségében.
2022. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Végül is egy másik ember vagy állat sejtjeit kapja egy egész szerv vagy szervrész részeként. Eleve tudat, hogy ilyet mondjuk belém ültettek már szerintem eleve indítana egy változást.
2022. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az emberi tudatosság székhelye valóban az agyban lenne?"

Igen.

Pont.

A tested többi része annyiban számít, mint az, hogy milyen autóba ülsz.

Na, a belső elválasztású hormonok még beleszólhatnak.

2022. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

[link]


Vicces, hogy 7est pontozták le, pedig igazságot mondott, a kérdésre hasznos választ adott. Én is úgy gondolom, hogy a tudatosság nem kifejezetten az agyé, ezt a bármely szervátültetés után bekövetkezett változások alapján gondondolom így. A tudat a vérben van, talán a génekben?

2023. jan. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!