Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Paranormális tèmában milyen...

Paranormális tèmában milyen kérdéseket tennétek fel egy kutatónak?

Figyelt kérdés

Most kezdem írni a tanulmányomat az elmúlt 4 év kutatási anyagából. A fejezeteken töröm a fejem, s mi az, a leginkább érdekli a téma iránt érdeklődőket, szellemekben/démonokban hívőket. Szeretnèk egy hiteles, izgalmas, olvasói figyelmet végig fenntartó

érdekes tanulmányt írni. Várom kérdéseiteket. Köszönöm!



2022. nov. 22. 10:32
1 2 3
 1/23 Grimfox ***** válasza:
76%

Ha a kutatás kizárólag szellemekre, démonokra korlátozódik, akkor a fő kérdés szerintem az, hogy: Mi a különbség a valós eredmények, és tapasztalatok, és a vallásos, hiedelmekből, és populáris kultúrából ismert démonok jellege, viselkedése között?

Ha a tanulmányban szerepelnek például Pszichokinézis témájú kutatások is, ott a fő kérdés az, hogy? Az akarat által kifejtett erő miként válik fizikai erőhatássá, hogyan lesz egy erős gondolatból, szándékból fizikai jelenség?

Az elsőnél a kutatás obbektivitását mutatja, ha a hiedelmeket, emberi félelmek szüleményeit tényekkel lehet cáfolni-vagy éppen igazolni.

A másodiknál inkább a nem fizikai, és fizikai közötti átmenet, a kifejtett erő átalakulása egyik formából a másikba a nagy megoldatlan kérdés.

2022. nov. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Ha meg szabad kérdezni, te kutató vagy?😅 Ha igen, pontosan milyen kutató?
2022. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hmmm, válaszolva a kérdésedre, én az mindenképp megkérdezném egy ilyen témával foglalkozó kutatótól, hogy mennyire függ össze a kutatási eredményed a közhiedelmekkel (ide beleértve a vallási rituálékat is), illetve, mi történik egy szellem- vagy démonűzés során, és tényleg lehet-e hatása.
2022. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#2 A témából adódóan paranormális kutató.
2022. nov. 22. 12:45
 5/23 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a választ. Az utóbbival nem foglalkozom. Célom beleállni a kommunikációba, akármilyen veszélyes is. Megérteni, megismerni őket, nem érzem felhatalmazva magam, hogy bárkit elűzzek. Az előbbi pedig jó gondolat, ahogy a kedves #1-es válaszadó is megközelítette.
2022. nov. 22. 12:52
 6/23 anonim ***** válasza:
Látott e már ufót? Hogy élnek a szellemek? Hova mennek ? Miért nem alapítanak a kísértetek egy külön államot?
2022. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#4

Értem, van ilyen egyetemi szak?

#5 Még eszembe jutott az a kérdés, hogy mi vehet rá egyes entitásokat arra, hogy -sokszor mindenféle ok nélkül- agresszívan viselkedjenek, embereket bántalmazzon akár fizikálisan is, mint pl. itt:

[link]


Illetve még annyi, miért van ott a szellem, ahol van? Miért nem máshol tevékenykedik, vagy miért itt a földi világban van egyáltalán?

2022. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Melyik egyetem mely szakán akkreditáltak ilyen doktori/posztdoktori szakot, ha már kutatónak nevezed magad?
2022. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sajnálattal olvasom, hogy 3 témában nem jártas, ismeretlenül is kritizáló komment is érkezett. Gratulálok. Szegyenek vagytok. Értelmes kérdéseket várok, nem szkeptikus, megkeseredett semmire nem jutott egyénkék ámokfutásait. Kérdésre válaszolva: kiemelkedő kutatási eredménnyel rendelkezem. Tevékenységem tudományos módszereken alapul, nem hiten. Történész vagyok, egyetemi diplomával. Ez is a munkám része. Igen, a tudományos kutatás módszertanát is elsajátítottam, s beépítem ebbe a tevékenységembe is. Szerintem kijelenthető, hogy kutató vagyok. Lehet utánam csinálni. Hajrá... :)) Értelmes, hozzáértő válaszok a továbbiakban!
2022. nov. 22. 22:22
 10/23 Senior Séf ***** válasza:
43%
Hogy ki a ménkű szponzorál ilyen témájú kutatást.
2022. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!