Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hol található az emberi...

Tetris kérdése:

Hol található az emberi testben a lélek? Ha az agyban van, akkor konkrétan melyik terület lehet érintett? Egyáltalán mi a lélek? Hogy határoznátok meg?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 14:04
1 2 3
 1/25 Bola79 válasza:
100%
2010. dec. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
nem az agyban. fizikailag nem igazán megfogható, de ez gondolom nem újdonság. viszot van, különben nem különböznénk az állatoktól.
2010. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

a lélek pontos definíciója a test és a szellem(értelem, tudat, elme) egysége. ezért is van élő lélek és halott lélek. ha pedig a tudatra gondolsz, hogy az hol van, akkor azt válaszolom, hogy nem a testben, hanem a testet csak használja, és amit érzékel az elme a fizikum által, az önmagában jelenik meg, mint mentális képsor, gondolatsor, amolyan virtuálisan, mint álom idején. így a világ bent van, s nem rajtunk kívül. a világérzetet pedig az egyetlen Elme/Tudat/szellem sémájából nyerjük. Amire koncentrálunk épp, az van számunkra csak, mély alvásnál nem is létezik számunkra semmi. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
2. te tudod miafaszt irtál? mer én nem értem meg, léleknek én azt gondolom, ahol a gondolataim megfordulnak, ahol hallom a fejembe hogy mit gondolok,de én nemtom holvan, tuti az agyon belül :D 2. tól kérdezem hogy miért különbözik az állatoktól....
2010. dec. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Azt, hogy mi a lélek nem tudnám meghatározni, de a 2. válaszolóval ellentétben én úgy hiszem, hogy állatoknak is van lelke. Hiszen gondoljatok csak bele: az ember is állat, a különbség annyi, hogy mi hatalmas felhőkarcolókat, autókat, gyárakat teremtünk, pusztítjuk a világot amelyben élünk és az unokám - ha így megy tovább - se pandát, se tigrist, se orrszarvút és még sorolhatnám, hogy mit nem fog látni, ha csak rá nem keres google-n.

A lélek pedig sehol sem található meg, nem fogalmazható meg. Tény, hogy van, de hogy pontosan mi és hol azt senki nem tudhatja biztosra, az egyetlen ami 100%, az az, hogy ember és állat egyaránt rendelkezik ezzel az adománnyal :)

2010. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Milyen furcsa! Mindenki érzi, hogy van lélek, de mégse fogható meg kézzel, nem mutatható ki műszerrel, nem is látható. Csak érzehető a megléte. A halálunk után ez a furcsa energia-féleség elenyészik, semmivé lesz?

De nem tűnhet el nyomtalanul semmi! Akkor meg mivé lesz? Hova lesz?

2010. dec. 27. 14:57
 7/25 anonim ***** válasza:
16%
az állatoknak nincs lelkük, ösztönlények, a vérük hajtja őket.
2010. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező. :)


"De nem tűnhet el nyomtalanul semmi! Akkor meg mivé lesz? Hova lesz?"


Sehova nem lesz, és ha jól megértetted, amit korábban válaszoltam a kérdésed kapcsán, akkor azt mondom, hogy a gondolatsor, "képsor" folytatódik tovább...de hogy éppen mi következik az az egyéntől függ, én álomnak nevezném, ami után egy mély alvás következik, mint naponta, és ezek után pedig az ébredés...valószínűsíthetően egy új fizikai testhez kapcsolva, hogy a fejlődés folytatódhasson tovább. a cél pedig mondhatjuk az, hogy kiszabaduljunk az idézőjeles születés halál ciklusból, ami igazából önzésünk fogsága...szóval a fejlődés most a jellemünk fejlődéséről szól, mivel be kell lássuk a viselkedés szabályt, hogy bejutást nyerhessünk a valós univerzumi életbe. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Filozófia kérdése. Azt is mondhatod, hogy nem létezik. Nekem különben az a felfogás a kedvencem, hogy mi 4-dimenziós lényeknek vagyunk 3-dimenziós tér metszetei, a metszet a testünk, a 4-dimenziós lény a lelkünk.
2010. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%
16:24 te 1 seg*fej vagy, szerinted a kutya mikor pacsit ad a parancsodra vagy lefekszik az az ösztöne? akkor minek tanítani? ugyanúgy van emléke meg érzése a legtöbb állatnak mint az embereknek, habár az embereknek nicns mindig érzésük... am ez érdekes kérdés hogy hová tünik a lélek halál után de nemhiszem hogy eltünik :P
2010. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!