Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Alvásparalízis vagy valami más?

Sajt089 kérdése:

Alvásparalízis vagy valami más?

Figyelt kérdés

Szeretnék választ kapni arra ami velem történt pár hete.

Egy pszichológus ismerősöm szerint alvásparalízis volt, én nem tudom hova tenni, érdekelne a véleménye annak aki átélt már ilyesmit:


Pár hete arra ébredtem reggel 6 fele, hogy valami motoszkál a lábszáramon. Először arra gondoltam, hogy a macskám az így nem érdekelt. Pár perccel később finom kis motoszkálást éreztem a hajamon, mint ha a párnámon mászkálna valami. Na ekkor megfordultam, hogy elhessencsem a macskát, de abban a pillanatban ez a valami leugrott az ágyamról és kiiszkolt. A puffanásra megijedtem és a mellettem fekvő macska is felkapta a fejét. Biztos voltam benne, hogy valami állat beszabadult a padlásról. Annyira megrémültem, hogy felkeltem és ameddig nem világosodott a telefonomon játszottam. Elmeséltem anyámnak mi történt. Feltúrtuk a lakást. A 4. emeleten lakunk a tetőtérben, csak a padlásról jöhet be valami de mint kiderült a nagy kutatás alatt az is kizárható. Ha lenne itt állat a lakásban tuti észlelné a kutyám és a macskám, de ők se viselkednek furcsán valamit a kajájukat se dézsmálja más jószág. Pár évvel ez előtt volt hasonló élményem, akkor a takarót akarta valami lerántani rólam, legalább is úgy éreztem. Akkor valóban le voltam bénulva, nem tudtam mozdulni se kiáltani, most viszont tudtam mozogni. Biztos hogy nem álmodtam, az meg hogy élénk a fantáziám vagy sok horrort nézek háááát...meglehet, Én is ezzel nyugtatom magam.



2012. nov. 14. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A régebbi élményed paralízis volt a leírás alapján, viszont ez nem. A paralízis alapfeltétele, hogy nem tudsz mozogni a hallucinációk közben.


Amúgy egy szerintem egy ilyen "álom maradék" lehetett. Arra gondolok ezzel, hogy mikor felébredsz akkor pár másodpercig még ilyen köztes "állapotban" lehetsz, hogy könnyen beképzelhetsz dolgokat amik nincsenek ott. Én már jó párszor átéltem mind ezt, mind a paralízist.


Az ilyen esetekben nem olyan élethüek a hallucinációk mint a paralízis közben, viszont tudsz mozogni és ezért ijesztöbb is lehet.


Velem pl. olyan volt, hogy felébredtem és úgy éreztem, hogy végigrohan rajtam valami bogár és meg mertem volna esküdni rá, hogy láttam is, ahogy elrohan. Elkezdtem össze vissza csapkodni és felugrottam az ágyból, aztán villanyt fel, de semmi se volt ott :)


Ugyan ilyen bogaras volt többször is, de volt már olyan is, hogy ébredéskor a TV-t láttam mintha belenne kapcsolva és adásszünet lenne, felkeltem, hogy kikapcsoljam, mire ahogy megnyomtam a gombot, bekapcsolt a TV, tehát alapból nem is volt bekapcsolva... Máskor azt képzelem oda, hogy ül valaki az ágyam szélén és még hozzá is szólok vagy nyúlok felé, mire pár másodperc múlva rájövök, hogy nincs is ott senki :)


Nem kell aggódni az ilyesmi miatt... szerintem érdekes élmények :D De azért a paralízis valósághübb tud lenni.

2012. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
jesszom engem kivert volna a frász. de szerintem az előttem szólónak igaza lehet.
2012. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is megmaradt álom lehet. Én egyszer elaludtam a földön fekve tv nézés közben nyár volt így hagytak aludni ,reggel arra keltem fel ,hogy hugomat megdobtam egy kaviccsal. Legalábbis azt hittem. Igazából a szekény alatt volt egy cipő és azt vágtam a falnak....


Paralízis is volt sajnos. A kezeim mind a kettő totál érzéketlen volt egy pár másodpercig. Amikor felkeltem azthittem elaludtam a kezem ,de amikor mind a kettő csak állt és nem akart mozdulni beparáztam. Úgy mozogtak ott mint amikor gyerekkorunkban kihúztuk a kezünket a pulcsiból és himbáltuk. Ez mindennél félelmetesebb!!


Kitartás, vegyél egy álomfogót! Én nekem kb 5 éve nem volt rossz álmom.

2012. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"A puffanásra megijedtem és a mellettem fekvő macska is felkapta a fejét."


A macska a te ijedséged miatt kapta fel a fejét. Kizárt, hogy az ő figyelmét kijátszva egyáltalán bejuthatott volna egy nagyobb méretű állat a szobádba. Alvásparalízis vagy félálomban hallucináció - nem értek hozzá olyan nagyon, de csak az agyad játszott veled, az biztos.

2012. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat! Arról tud valaki valamit, hogy ezt mi váltja ki? Mi okozza? Esetleg mit lehet ellene tenni?
2012. nov. 14. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
én olvasgattam róla, semmit nem lehet ellene tenni. :( valaki azt írta hogy az asztrál utazásról olvasott tudatosította magába és azóta megszűnt ez neki. remélem tudtam segíteni ezzel.
2012. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
de rengeteg fórum van az alvás paralízissel kapcsolatban itt is, nézz körül hátha találsz valami jó ötletet. utolsó voltam
2012. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi köszi
2012. nov. 14. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Én nemrég keltem alvásparalízisből :D


Tanulnom kéne, és ezért mindig 5 percre állítottam a telefonomat, hogy mindig felébredjek, mert eléggé elfáradtam, ezek az 5 perces alvások még jól is estek.


Ezt kb 2 órán keresztül csináltam, de az utolsó elalvás után az első mondatomból tudjátok, hogy miért nem alszom vissza. :)


A későbbi elalvásoknál egy számítógépes gyerekprogram részletei rajzolódtak ki, és nagyon is tetszett, arra gondoltam, hogy tök jól el lehetne adni, ha tovább gondolom a történetet.


Utolsó felkelésnél viszont mikor nyúltam volna szokásosan a telefonért, azt vettem észre, hogy nem bírok mozogni. Egyből eszembe jutott, hogy van ilyen alvásparalízis, így nyugodt bírtam maradni, és a helyzethez alkalmazkodni.


Kicsit erőlködtem, nem ment semmi, aztán elképzeltem a kezemet, ahogy könyökből előremozdul, és sikerült teljesen megmozdítanom. A kezem ezek után vígan ficánkolt, de a többi testrészemnél még erőlködni kellett, végül a lábam, aztán a vállaim is helyrejöttek.


Interneten nézelődtem, hogy mit is lehet még tudni az alvásparalízisről, és egy oldalon ezt kérdezték: gyöngyözöl?

Ezt arra értettem, hogy biztos az AP-ből felébredők kicsit megizzadnak, úgyhogy rá akartam kattintani, de nem tudtam mivel, így gondoltam felkapcsolom a lámpát, hogy megnézzem hol az egér, de basszus megint nem bírtam megmozdulni. Nézzétek meg, direkt beetet, pedig azt hittem a valóságban netezek.


Ezek után járkálhattam a szobában, kicsit horrorisztikusnak tűnt, de nem volt vészes, mivel tudtam, hogy álmodok. A kis szobán keresztül a szabadba jutottam, ahol félig felöltöztetett, életnagyságú barbie babák ültek úgy, mint egy kévázóban, de fej nélkül. Amikor közelebb mentem, akkor a testükből kis miniatűr kezek nőttek ki hirtelen, ott azért még így is meglepődtem, és fel is ébredtem. Remélem ennyi szövegelés után nem bénulok le megint, és kiderül, hogy ez is csak egy álom :D

2012. nov. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem tartom valószínűnek, hogy ez alvásparalízis lett volna, bár azt hozzátenném, hogy nem feltétele a teljes bénultság. Nekem már volt úgy, hogy csak a felső testem volt bénult, a lábammal meg tudtam rúgdosni. (Elég kellemetlen volt, mert általában úgy szoktam felébredni belőle, hogy rúgni próbálok.) Nem írtad, hogy mekkora méretű élőlény volt, akár lehetett egér vagy patkány is, azok rendesen el tudnak bújni.
2015. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!