Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » No, kérem : 3 bizonyíték,...

No, kérem : 3 bizonyíték, hogy a telepátia létezik!?

Figyelt kérdés
[link]

2013. júl. 3. 16:04
1 2
 1/13 Antimod ***** válasza:
Meglepően jó (bár igen rövidke) cikk. Fontos megemlíteni, hogy Sheldrake háziállatokkal is végzett igen érdekes (és eredményes) kísérleteket, illetve a CIA által végzett "remote viewing" névre keresztelt program hivatalosan 7 évig futott.
2013. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

1.Sheldrake kutatása


Elfelejtették megemlíteni, hogy Sheldrake hány embernél végezte el ezt a kísérletet, ezt pedig fontos tudni, hogy az eredményt elemezni lehessen.

"A kísérlet során a válaszok találati arányának 25%-osnak kellett volna lennie "


Ez így önmagában nem igaz. Nagyon sokszor egymástól függetlenül kell elvégezni ugyanezt a kísérletet, hogy mondjuk 95%-os bizonyossággal kitudjuk jelenteni, hogy a relatív gyakoriság a valószínűség piciny sugarába essen, tehát az eredmény 25% körül mozogjon.

De a kísérletek száma nélkül semmilyen következtetést nem lehet levonni Sheldrake kutatásából, például 100 kísérlet esetén a 45% lehet véletlen.

Egyébként Sheldrake, ahogy most utána olvastam, egy fantasztikus könyveket író ember volt, tehát hogy a kísérlet mennyire volt független, megkérdőjelezhető :).


2. Ezzel nem lehet vitatkozni, semmilyen bizonyítékot nem hoz fel a szerző, csak állítja, hogy az ikrek megérzik egymás fájdalmait. Hol a bizonyíték?


3.A hírszerzés szolgálatában

A projektet lezárták 95-ben azzal az indokkal, hogy nem lehet kijelenteni, hogy bármilyen paranormális jelenség, vagy ez a távollátás megtörtént e.

"It remains unclear whether the existence of a paranormal phenomenon, remote viewing, has been demonstrated."


Tehát a 3 bizonyíték közül valójában csak az első van alátámasztva kísérlettel, de ott is hiányzik egy fontos adat, illetve én nem értem, hogyha valakinél létezik a telepátia képessége, akkor ugyanazzal emberrel elvégezve sokszor a kísérletet, miért nem 100%-os eredményre jutunk?

2013. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

"letve én nem értem, hogyha valakinél létezik a telepátia képessége, akkor ugyanazzal emberrel elvégezve sokszor a kísérletet, miért nem 100%-os eredményre jutunk?"


Most ez komoly? :P "ismerek" valakit, aki az ágyban cigi,wc,és rövidke kaja szünet beiktatásával, alvás nélkül több, mint 2(!) napig volt együtt a bnőjével elélvezés nélkül, de van amikor nem képes ő sem 10percnél többre, ez a popszakma ilyen...

2013. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 2/3 Ez aztán a mellébeszélés ! Kérem ha 4 egyenlően lehetséges válasz közül kell folyamatosan kitalálni a helyeset az 25%-os eredménnyel valósúl meg, ha ennél több az eredmény, az nem a véletlen műve ! Ebből te mit nem értesz ?


Az ikrek esetében a jelenség közismert.


Az utolsó esetben igen hosszú ideig alkalmazta a CIA hogy ne legyen igaz. Folynak a kísérletek titokban.


3. Te honnan idéztél?

2013. júl. 3. 17:59
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

"A dolog egyetlen szépséghibája az, hogy a kutatásba bevont alanyok száma csekély volt: a telefonhívások esetében 63, az emailekében 50 fő. Sheldrake azonban szentül hisz abban, hogy létezik gondolati kapcsolat az egyes társadalmi csoportok tagjai között"


Na megtaláltam. Nézzük a nagyobb számot, a 63-at, mert ez reprezentatívabb. A Nagy Számok Törvénye alapján annak az esélye, hogy a relatív gyakoriság valószínűségtől való eltérése 0,2-nél nagyobb(20%-nál jobban tér el), 7,44%, tehát egyáltalán nem lehetetlen.

2013. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Írtam gyorsan egy nagyon primitív kis programot, amiben azt szimulálom, hogy elvégzem a következő kísérletet: Véletlenszerűen generálok egy számot, ami értékei lehetnek 1,2,3,4. Sikeres kísérletnek azt tekintem, amennyiben a generált szám egy lesz. A lehetséges események bekövetkezési valószínűsége egyaránt 1/4. Mint az eredeti kísérletben.

A kísérletet elvégzem 63-szor és megnézem, hogy ténylegesen hányszor dobtam egyest, majd ezt százalékban közlöm a kísérletek számának függvényében.

Tessék elsőre már hasonló eredmény született:

[link]


Nem mellébeszélek kedves kérdező, csak gondolom Te még nem tanultál egyetemi szinten valószínűségszámítást.


De végezd el Te is a kísérletet: Fogj egy dobókockát, dobd fel 63-szor és nézd meg, hogy 1-est,2-est...6-ost valóban kb 10-11 szer dobtál e. Lehetnek nagy eltérések is.

2013. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

1. kísérlet:

Az a baj, hogy nem adták meg, hogy hány ilyen ember szerepelt, hányszor kellett telefonálnia, és még egyéb részlet. Ezek nélkül nem lehet pontosan felmérni, hogy mennyire volt helytálló a kísérlet. Amúgy végeztem az előzőhöz hasonló kísérletet: Fogtam egy kockát. Ezután véletlenszerűen 1-től 6-ig nyomkodtam a billentyűket, így lett 50 szám. Ezután 50-szer dobtam a kockával, és csodák csodája: A 25% fölött volt jóval!

Ezt megcsináltam még egyszer: Az eredmény: 40%. Majd száz számmal. Eredmény: 52 százalék.

Tehát három kísérletből egy kilőve.

2. kísérlet: Erre egyszerű a bizonyíték: Öt ikerpár ismerősöm van. ebből ketten egypetéjűek. EGYETLEN EGY olyan alkalom sem volt, hogy egymástól távol megérezték volna a másik érzelmeit, érzéseit. Amikor egy szobában tartózkodtak, akkor is csak azért "működött" a "telepátia", mert elég jól ismerik egymás érzelmeinek a kimutatkozását. Azaz a testbeszéd által jött össze a "telepátia".

Három kísérlet: Kettő kilőve.

3. Kísérlet: Erre nem lehet rácáfolni, mivel nincsenek róla adatok,csak annyi hogy, volt egy ilyen kísérlet. Mivel ez a CIA, valószínűleg nem is fog sok minden kiderülni.

Végeredmény:Három kísérletből (50%-os eséllyel) 1.

Plusz: Sok kísérlet volt ezzel kapcsolatban... Érdekes, hogy ebből csak 3 van leírva...

2013. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Én tudok telepatikusan kommunikálni saját magammal.
2013. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Írtam gyorsan egy nagyon primitív kis programot, amiben azt szimulálom, hogy elvégzem a következő kísérletet"


Ez nem bizonyíték erejű ! Te magadnak írtad, senki nem tudja ellenőrizni hogy te mit írtál. Innentől kezdve az összes szöveged ÁLTUDOMÁNY !


Azokat az 1-es kísérleteket tudósok egymástól függetlenül vizsgálták. Én 63-esetből 4 egyenlő valószínűséggel bekövetkező dologra sosem kaptam 30%-nál több találatot. 25% a reaális


"2. kísérlet: Erre egyszerű a bizonyíték: Öt ikerpár ismerősöm van. ebből ketten egypetéjűek. EGYETLEN EGY olyan alkalom sem volt, hogy egymástól távol megérezték volna a másik érzelmeit, érzéseit"


Ez a te dolgod ! A te világod. Más emberek találtak olyan esetet amikor megérezték egymástól távol egymás gondolatait. Megint saját ostobaságotok irányába feríditek a tényeket :S

2013. júl. 7. 12:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Jézusom kérdező, azért raktam oda a forráskódot is, hogy ne kössön senki bele a program működésébe. -.-
2013. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!