Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha egy elhunyt szerettünkre...

Ha egy elhunyt szerettünkre koncentrálunk megtörténhet, hogy szellemként visszatér hozzánk?

Figyelt kérdés
Lehet nagy ostobaság nem tudom, de amikor sokat gondoltam az édesapámra furcsa dolgok történtek.
2014. júl. 17. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudod elengedni,nem tud elmenni,és igen megtörténhet,hogy ott van veled.
2014. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem történhet meg. Szellemek nem léteznek. Ostobaság, igen.
2014. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos egyáltalán nem
2014. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mert ti mivel tudtok többet? halandó emberek
2014. júl. 17. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Elsőnek igaza van!

Én úgy vélekedek a 3,dimenzióba az a lélek aki átlépett a fénykapun nem tér vissza,de a te lelkedben-szívedben lévő szeretet képes egy láthatatlan energia szálon kerszetül érzések útján kommunikálni a testben halott ,de lélekben élő meghalt rokonnal.


Ha meghall valaki tudom,nehéz,de a legrosszabb,ha siránkoznak,szomorkodnak utána.

Ezzel megnehezítik,hogy a lélek eltávozzon az útjára menjen.

Negyven napig van nyitva az a bizonyos ’’fény kapu,, ha ez nem sikerúla léleknek a szférák,dimenziók között bolyong energiát veszítve ,ez a lélek számára nagyon rossz állapot.

Régebben szokás volt ilyenkor a tükröket letakarni.

A halottidézős nem jó ötlet,mert ilyenkor ált. a becsatornázott nem a lélektől kap üzenetet ,hanem rossz szellemektől.

Hogy a prófétanő közlései mennyire helytállóak,mindenki maga döntse el,de elgondolkodtató.

[link]

Test - lélek - szellem

Lélek a túlvilágon I.

Lélek a túlvilágon II.

Lélek a túlvilágon III.


Amúgy részvétem

2014. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

"mert ti mivel tudtok többet? halandó emberek"

És te mivel tudsz többet meghaltál? Fel tudsz mutatni valamit, ami bizonyítja, hogy nem csak hús és vér vagy? Mikor meghalsz az összes agysejted elpusztul a tested a halál után a felbomlik.

1 - Idézet: A biológia számára a halál az élőlény

elpusztulása, mely után passzívan vesz részt

az ökoszisztémában.

A magyar jog szerint a halál: amikor a

légzés, a keringés és az agyműködés teljes

megszűnése miatt a szervezet

visszafordíthatatlan felbomlása megindul.

2014. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Több éves meditáció után beszélni is tudsz vele. A test halálával az élet nem szűnik meg. Attól ő még ugyan úgy létezik csak éppen elhagyta a testét. Nyugi, még találkozni is fogsz vele :)

Ez olyan mint a rádióhullám, attól hogy nem érzékeled az 5 érzékszerveddel még létezik csak egy magasabb frekvencián és a telefon alakítja át számunkra érthető jellé.


Ilyen a szellemvilág is, magasabb frekvencián mozog ezért nem érzékeled, de attól az még ott van. Ahogy a rádióhullám is magasabb frekvencia tartományban van mint egy tégla fal, nem érzékeled de attól az még átmegy a falon és tudsz telefonálni :)

Ha betudsz hangolódni pl meditációval egy magasabb frekvenciára semmi akadálya hogy felvedd a kapcsolatot egy "elhunyt" családtaggal. De visszamehetsz előző életeidbe is vagy kiléphetsz a testedből is.


Az élet örökös körfogásban van és sosem szűnik meg. Aki velem hasonló "frekvencián" van, annak ez természetes amit írtam. Aki nem, az vitatkozni akar majd és cáfolni de ez természetes :)

2014. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7 Ne haragudj, hogy meg kérdezem, de honnan tudod ezt? Ha nem érzékeled a érzékszerveiddel mégis, hogy fogod meditációval mindezt érzékelni? A rádióhullámok létezése tény mivel tudjuk, hogy léteznek már régebben is feltételezhető volt a létezésüket a kezdetleges tudományos előrelépések során és a rádióhullámok a fizikai világban léteznek nem egy másik dimenzióból érkeznek. De a szellemek léte csak babona semmire nem alapozható és most enyhén is fogalmaztam a 7 válaszoddal meg bizonyítottad, hogy semmilyen tudományos képesítésed sincsen úgy beszélsz, mint egy utcai parfűmárus már megbocsáss.
2014. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A mennyország létezik - Egy idegsebész tapasztalatai a túlvilágról

Megjárta a másvilágot, majd visszatért a földre egy amerikai idegsebész.


Az addig szigorúan realista 59 éves férfi, miután felgyógyult a halálos agyhártyagyulladásból, könyvet írt élményeiről, s kijelentette: be tudja bizonyítani, hogy a mennyország létezik.

Saját bőrén tapasztalta meg az 59 éves amerikai idegsebész, dr. Eben Alexander, hogy létezik a mennyország. Erről a világ egyik legnagyobb hetilapjának, a Newsweeknek nyilatkozott az orvos, aki nemzetközi szinten is elismert szaktekintély.

– Soha nem hittem a halálközeli élményekben. Egy olyan világban nőttem fel, ahol mindent a tudomány vett körül, köszönhetően idegsebész édesapámnak, akinek én is a nyomdokaiba léptem. Így lett belőlem is akadémikus idegsebész, aki pontosan tudja, hogy milyen folyamatok mennek végbe az agyban a halálhoz közeledve, s így adtam tovább a tudásomat számos egyetemen – kezdte Alexander a Newsweeknek.

– Az agy bámulatosan kifinomult s egyben rendkívül kényes gépezet, amely a legkisebb oxigénhiányra is érzékenyen reagál. Ennek megfelelően nem volt meglepetés, amikor hihetetlen történeteket meséltek a súlyos traumákból felépülő betegek – magyarázta az orvos, mennyire nem hitt a spirituális világban, mielőtt 2008 novemberében kómába esett.

Utazás egy másik világba

– Iszonyatosan erős fejfájásra ébredtem azon a napon, órákkal később pedig az agyam majd összes aktivációs funkciója leállt. Az orvosok arra jutottak, hogy a kólibaktérium egyik ritka fajtája fertőzött meg és okozott agyhártyagyulladást. Amikor betoltak a kórterembe, a túlélési esélyeim a nullához közelítettek. A testem hét napig hevert, az agyam nem működött, s mégis utazást tettem egy másik világba – emlékezett a neves idegsebész. Dr. Eben Alexander állítja: a jelenkori tudomány állása szerint a halálközeli élményeket az agykéreg minimális, átmeneti vagy részleges működési zavara okozza. Csakhogy erről dr. Alexander esetében azért nem lehet beszélni, mert az agykérge szinte semmilyen szinten nem működött a kóma alatt, amit CT-vizsgálatok támasztottak alá.

– Olyan érzés volt, mintha a föld alól bukkannék elő, még a fák gyökérzetét is láttam magam előtt. Ahogy egyre haladtam fölfelé, számomra teljesen idegen, átlátszó, de mégis érzékelhető és nagyon gyorsan szálló alakokat láttam meg a rózsaszín felhőkkel teli kék égbolton. Egyszerűen éreztem azoknak az elsuhanó alakoknak a hangját. Nem hallottam, hanem éreztem! Minden teljesen elkülönülőnek tűnt, de mégis minden tökéletesen összetartozott – idézte fel túlvilági utazásának részleteit Alexander.

– Aztán vettem csak észre, hogy mintha egy pillangó szárnyára kapaszkodva utaznék, ráadásul nem egyedül. Egy csodálatos lány volt velem, tekintete mindennél jobban megnyugtatott, mintha csak azt súgta volna: „Ne aggódj, nincsen semmi baj!” Egyre távolodtunk a Földtől és az univerzumtól, miközben sorban tettem fel magamnak a kérdéseket: „Hol vagyok?” vagy „Miért történik ez velem?” A válaszokat pedig nem m Kapcsolatban Istennel és a másvilággal

Dr. Csókay András idegsebész főorvos fejlesztette ki a súlyos traumás agyduzzadás kezelésére az úgynevezett éralagút-technika módszert, de további koponya- térnyerési technikák új műtéti megoldásai is neki köszönhetők. Ő nem vonja kétségbe kollégája szavait.

– Számos neves tudós ismerte el a történelem során, hogy a spiritualitásnak, a hitnek mennyire fontos szerepe van. Elég csak Albert Einsteinre vagy Max Planckra gondolnunk, hogy tudjuk: az ész önmagában nem megy sokra – vélekedik Csókay. – Egészen biztosan kapcsolatban vagyunk Istennel és a másvilággal, s erről én is megbizonyosodtam már. Egyik ilyen alkalom volt, amikor egy igazoltan agyhalott betegem ágya mellett állva a következőnek voltam szemtanúja. Ahhoz, hogy egy agyhalott személynek a szerveit tovább lehessen adományozni, 16 kritériumnak kell megfelelnie. Ez a fiatalember mindnek teljesen megfelelt, tökéletesen agyhalott volt, semmilyen agyi aktivitást nem mutatott, semmilyen külvilági ingert nem észlelt.

A szeretet áramlása

– Mielőtt három órával később kivették volna az összes szervét, a nővére odalépett öccse élettelen testéhez, megsimogatta a kezét, és beszélt hozzá. Az agyhalott fiatalember pedig könnyezni kezdett – idézte fel egy megrázó élményét a főorvos, aki azt szűrte le ebből, hogy a szeretet áramlása nem az agyon keresztül történik, csupán annak segítségével. De ha bárki belegondol: az agyban nincs olyan, hogy szabadakarat-, megbocsátás- vagy szeretetközpont, mégis rendelkezünk ezekkel a képességekkel és érzelmekkel. Az agyunk csak abban segít, hogy ezeket kifejezésre juttassuk, véli Csókay András. Hozzátette: ha halálközeli élménye közelebb vitte dr. Eben Alexandert Istenhez, akkor egészen biztos, hogy igazat mondott.

Háromszor tért vissza a halálból Teo

Horvátország a halálból eddig háromszor visszahozott, hatéves Teónak szurkol, de a kicsinek nem sok az esélye a túlélésre. Olyan betegségben szenved, amit csak minden 120 ezredik gyerek örökölhet, és a kezelésére nincs pénz.

A kis Teo Snajder egészségesen született. Szülei boldogan nevelték mindaddig, míg az egyik reggelen hat hónapos korában nem kezdett el keservesen sírni. Aztán elkékült, rángatózott, nem kapott levegőt, s úgy tűnt, elszállt belőle a lélek. Édesanyja szájon át élesztette újra. A kiérkező mentők azonnal kórházba szállították, ahol kiderült: a pici anyagcseréje felborult, állapota menthetetlen. Csakhogy a kis Teo ebbe „nem nyugodott bele”. Harcolt. Az ápolása a legjobb zágrábi kórházban, a Rebróban zajlik, ahol még kétszer kellett őt visszahozni a halálból.

– Teo a második újraélesztése óta könyörög, vigyük őt oda, ahonnan visszatért. A fényességbe, ahol boldog volt, ahol nem fájt semmi. A szívem megszakad, de nem viszem. Míg egy szemernyi esély van arra, hogy itt tarthatom őt, nem mondok le róla – jelentette ki anyukája, Sanja.

egmondta valaki, hanem egészen egyszerűen átjárták a testemet – mondta el Alexander.

2014. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

:) 8. Nincs bennem harag és nincs mit megbocsássak feléd. Miért ítélnélek el mert neked más a nézőpontod. Válaszolva a kérdésedre ezt onnan tudom hogy megtapasztaltam és már nem hiszem hanem tudom. Te álmodtál már.? Szerintem biztos. Megtudod nekem mutatni.? Szerintem nem. Ettől még létezik egy álom.? Létezik. A szemeddel látod.? Nem. Nem a te tapasztalatod és a tudásod az egyetlen a világon. Sokan, köztük én is másképp látom, ez nem jó vagy rossz, csak ez van.


Régen azt gondolták az emberek hogy a föld lapos. Aki mást mondott azt elégették. Most tudjuk hogy a föld gömbölyű. Szemléletváltás történt. Ennyi. Én jól úszom mert megtapasztaltam és már tudom, engem senki nem tud meggyőzi az ellenkezőjéről.

Ha egy ember nem tud úszni, nem tudom meggyőzni az ellenkezőjéről. Át tudom neki adni hogy én mit érzek amikor úszom.? Nem tudom. Viszont ha már megtapasztalta és tud úszni nincs miről meggyőzzem. Mindenki saját magában fejlesztheti ki a képességet. Legyen az autóvezetés, vagy testből kilépés vagy utazás az előző életekbe.

Béke

2014. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!