Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Valami mód az alvásparalízis...

Bibble_luver kérdése:

Valami mód az alvásparalízis elkerülésére?

Figyelt kérdés
Barátnőm megkérdezte tőlem, hogy mi az az alvásparalízis. Mondtam neki h nem tudom, google. Megnézte és elküldött nekem egy személyes beszámólót! Aznap este nem tudtam aludni. Nagyon féltem. 13 éves vagyok és nem vagyok felkészülve, hogy ilyen dolgokat lássak! Olvastam, hogy jelentkezhet, ha háton/fejjel lefelé alszunk. Megpróbáltam hason aludni, de egyszerűen utálok. Valaki tudna esetleg valami módszert? Még az őrangyalomat is kértem, hogy segítsen, imádkoztam is

2014. aug. 9. 12:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nefélj..nekem már volt csomószor és semmi brutál nincs benne...reggel mikor hirtelen ébredek fel lebénul a testem kb 5 másodpercre és egy kicsit zúg a fülem és ennyi. Volt már hogy kinyitottam közbe a szemem de semmit nem láttam de legtöbször be van csukva. Amugy meg mindig hason alszok mert máshogy nemtudok és így is megtörténik szval szerintem mindegy. Amúgy sincs minden embernek szóval szerintem felesleges az aggodalmad :-D
2014. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Csak annyit tudok mondani, hogy ne félj. Nincsen semmi baj. Én évek óta vagyok igy. Az elején nem értettem mi történik velem, de már hozzászoktam. Amúgy én migrénes is vagyok. Ez lehet az oka. Átéltél már te is ilyet? Vagy miért félsz ennyire?
2014. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lionkind ***** válasza:

Az alvásparalízis mindenkinél szokott lenni, de általában az elalvás után jelentkezik, hogy az álom közben a test ne mozogjon (védelmi mechanizmus).


Nagyon ritka hogy az előtt lépne fel hogy elaludj és ha eddig nem volt most se lesz szóval nem kell aggódnod miatta.

Szép Napot!

2014. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem hónapokig rendszeresen volt,és elég rémisztő de nem mindenkinél jön elő.Nekem mindig csak akkor volt ha háton aludtam.H netalán tán paralízised lenne(de nem valószínű) akkor ha alatta arra gondolsz hogy ez csak egy paralízis akkor elfog múlni azonnal.Legalábbis nekem ez bevált
2014. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha az oldaladon alszol, és ugyanabban az időpontban kelsz és fekszel le minden nap, akkor sokkal kisebb az esélye hogy kialakul.De ha kialakul akkor se kell félni.Elsőre kicsit ijesztő lehet hogy mindent látsz de nem tudsz mozdulni, aztán hozzászoksz a másodiknál vagy a harmadiknál.Olyankor mindig nyugtasd meg magad, és próbáld lassan megmozdítani testrészeidet.Először a kisujjadat, majd kezedet és így tovább.Én mindig röhögök kb ilyen gondolattal a fejemben hogy "Hehh milyen béna vagyok, még mozdulni se tudok"
2014. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Még nem volt soha, de nagyon félek, mert nem szeretnék olyan dolgokat látni amit nem kéne (szellem.Voldemort)

2014. aug. 9. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jár vizuális halucinációkkal az alvásparalízis. Ne legyen nagyon korlátozva a mozgásod az ágyban és kapj elég levegőt, ez már jóval csökkenti a lehetőségét. Ha mégis bekövetkezik próbáld mozgatni a lábujjaid, próbálj megnyugodni, és csukd be a szemed ha bármit is látsz akár csak egy kicsit is.
2014. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem háromszor volt összesen, de én nem tudtam semmimet sem mozgatni, alvásparalízisnél csak a szemed mozog, így felesleges erőlködni, mert csak pánik lesz belőle.


Az elsőnél nem kicsit paráztam, nem vágtam mi van. A második után olvastam el a wikin, hogy mi is ez, a harmadiknál már tudtam, hogy nincs miért parázni, kivártam azt a kis időt, amíg életre kelt a többi hardverem és aludtam tovább :D

2014. aug. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne feküdj hanyatt, mert veszélyes.
2014. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Apám azt mondta, h csak akkor lehet, ha valami felkelt a REM fázisban(Rapid-Eye-Movement, amikor álmodba gyorsan mozgatod a szemed). És ha úgy riadsz fel, tudatni kell az agyaddal, hogy felkeltél a REM fázisból. Amint eljut az agyadig az üzenet, ki is pattanhatsz az ágyból.
2014. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!