Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Akik mentális betegségekkel...

Akik mentális betegségekkel küzdenek, miért hallucinálnak?

Figyelt kérdés

Anyukám kisebb koromban (11-12), évekig küzdött súlyos depresszióval. Végül sikerült teljesen legyöznie a betegséget, és mikor idösebb voltam, gyakran beszélt nekem arról, tulajdonképpen mit is élt át. Nem vagyunk épp szkeptikus család, anyu, apu valamilyen szinten hisz a természetfelettiben.

Anyukám mesélte a gyógyulása után, hogy olyasmiket élt át, amit korábban soha. A pszichiáter valami olyan magyarázatot adott anyu hallucinációira, hogy az agy másik része aktív, az generál valósnak tünö hallucinációkat, látomásokat, háttérbe szorítva az agy helyes állományát, ami a normális gondolkodást irányítja. Tehát a beteg folyamatosan hallucinál, és valósnak hiszi. Anyu különös hangokról számolt be, legtöbbször a semmiböl keletkezö magasztos templomi énekekröl, máskor aggodalommal eltöltö, riasztó dolgokról. A betegsége alatt hihetetlen megérzései voltak, amik a gyógyulás után is maradtak.

Én ekkor olyan elmélettel áltam elö, hogy mi van, ha az agyunk "ösztönös" része fogja a természetfelettit, mint egy rádióadást, amikor az agy reális része eltompul. Tehát nem betegség okozta tüneti hallucinációkról van szó, hanem egy másfajta érzékelésröl. Én magam is voltam depressziós, bár nem olyan súlyosan, de én is tapasztaltam olyasmit, mintha az agyam a valóság felé ki lenne kapcsolva, és ráállva egy "túlvilági adóra". Folyton éreztem, hogy valaki követ, és két hónapig fura álmok és árnyalakok keserítették a mindennapjaim. Nem egyszer láthatatlan erök lökdöstek, húztak félre, vagy simogattak.

A probléma leküzdésén aztán 4 hónap pihenés és teljes környezetváltozás segített.


A kérdésem tehát:

Mi van, ha a hallucináció nem mentális betegség okozta tünet, hanem a normális agymüködés esetén elfolytott, a valóságunkból kizárt párhuzamos világ, ami az agy másik, ösztönös felével érzékelt "valóság"?


Megjegyzés:

Sokan hallucinálnak félálomban, vagy hirtelen ébredés után. Alvás közben szintén az agy másik része aktív, tehát a fentiekhez hasonló állapot lép fel.


2014. szept. 15. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem igazat mondasz
2014. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió, pláne ha tartós kiválhat pl skizofréniát, aminek tünete lehet hallucináció.
2014. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Napfonat ***** válasza:

Abszolúte elfogadom az érvelésed! Én félálomban rendszeresen (kb. heti 1-3 alkalommal) érzékelek nagyon fura dolgokat! Nem nevezem hallucinációnak, mert nem azok!

Közvetlenül ébredés előtt mindig hallom, hogy suttognak közvetlenül mellettem, majd amikor felébredek, a suttogás elhalkul, mint amikor lehalkítja az ember a rádiót, csak a másodperc töredéke alatt zajlik az egész!

Ugyanakkor valóságos árnyakat is látok a periférikus látószögemben, amelyek félresiklanak örökké, ha arra fordulok!

Ja, és nem vagyok depressziós, és soha sem voltam az! És férfi vagyok! Közöttünk úgy tudom, ritka a depresszió! Bár ezt hasból mondtam.

2014. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mentális betegnek lenni a hallucinációhoz.

A tajtrészegek még vizionálnak is az agyi folyamatok (részegnél átmeneti) káros/kóros megváltozása miatt.

2014. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom hogy racionalizálni próbálod a történteket hogy kevésbé tartsd magadat "bolondnak". De egyrészt nem vagy az, másrészt mindenki ezt csinálja. Az élete nehezen elviselhető vagy nehezen megmagyarázható részeire magyarázatot fabrikál magának hogy elviselhetővé/elfogadhatóvá tegye.


Amit biztosan tudunk az az amit anyukád orvosa is mondott, a többi csak belemagyarázás.

2014. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor az első gyerekem pár hetes volt, nagyon sokat sírt. Szinte egész nap, egész éjjel. 1-2 hónap múlt el így. Elaltattam, és kimentem mondjuk a mosdóba. Tisztán hallottam a gyereksírást. Megnéztem, a gyerek aludt. Elég rendszeresen előfordult, de amikor már kevesebbet sírt, elmúlt. Nagyon zavaró volt, mert az "észlelést" nem tudtam megkülönböztetni a valóságtól :-( De megtanultam kezelni a helyzetet, mindig bementem megnézni, hogy valóban sír-e, ha nem, akkor csináltam a dolgom tovább. Valószínűleg az agyam egy picit megzavarodott a fáradtság, és a sírás miatti stressz miatt. Talán ez olyan, mint amikor sokáig nézel egy képet, majd ránézel a fehér falra, és még mindig látod a képet. Az agy gonosz kis mókája :-s Szerencsére a második gyerek nem sírós :-D
2014. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy nézzük, akkor a pszichiáterek is csak a felszínt kapargatják. Nem sokkal mélyebbre érnek le, mint mi, bár ez az úgymond mélység viszonylagos. Bármi lehet,akár még a teóriád is lehet igaz. Velem is előfordult már, hogy láttam/hallottam dolgokat. Valami tárgy "magától" leesett, vagy nem úgy volt, ahogy utoljára hagytam. Lehet, hogy csak az emlékezetem csapott be, ez a valószínűbb. Többször vannak fura álmaim is. Nagyon valóságosak, és többször érzek felkelés után egyfajta kilátástalanságot, reménytelenséget. Mint amikor csak egy eszköz vagy, nem tudsz semmit csinálni, csak amire megterveztek. Nem látsz semmi mást, csak amire teremtve vagy. Mondjuk cukorbeteg vagyok, és ilyenkor többször lent van a vércukrom. Az agy nem kap megfelelő mennyiségű tápanyagot.

Tehát mindennek van egy megfelelő magyarázata. De ezek nem feltétlen zárják ki a természetfelettit.

2021. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!