Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek létezik túlvilág,...

Szerintetek létezik túlvilág, Mennyország, Pokol, Isten?

Figyelt kérdés
Én hiszek is benne, meg nem is, nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre ez ügyben. Vajon létezik-e túlvilág és ha igen, akkor milyen formában. Létezik-e Isten? És ha igen, vajon hogyan kell elképzelni.

2017. márc. 28. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha a velemenyunkre vagy kivancsi, akkor tessek: nem, egyik sem letezik, csak a vallasos emberek fejeben.


Ha esetleg csak azt varod, hogy sokan ertsenek veled egyet, csalodast kell okoznom.

2017. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hiszek bennük, de más formában, vallás, egyház nélkül...
2017. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy nem..

Ateista vagyok

2017. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Már miért ne létezne?
2017. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mennyország nem létezik, a túlvilág pedig egy köztes dimenzió. Isten? Isten van csak másmilyen, mint ahogyan leírja a vallás vagy más egyéb tanok. A pokol pedig itt van a Földön nem kell máshol keresni. Na szóval ez nem egy hely, hanem egy életérzés vagy depresszív állapot. Isten egy személytelen létforma, ami változtatja az alakját, ugyanis ezen belül (az univerzumra értem) Tehát ezen belül minden Isten egy részét képezzi.
2017. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
7%
Ateistaként még nem vetted észre a tudatosságot vagy másképp fogalmazva azt a rendszert, amiből a legapróbb létforma is felépül, mint egy mechanikus gépezet? Minden egyes elem vagy fizikai jelenség egy sorrendből áll. Mindennek megvan a törvényszerűsége egyenértékűsége, kezdve az életnél és végül a halálnál. Nem nehéz észrevenni a tudatosságot.
2017. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet most a pokolban vagyunk
2017. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
20%
Igen, létezik. Isten is, mennyország is, pokol is.
2017. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
10%
Igen. Létezik. Várj jó pár évet és megtudod hogy milyen is.
2017. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 thoomas26 ***** válasza:
11%

Létezik a fizikai világ és létezik a szellemi világ, mely az előbbit létrehozta és fenntartja. Sok szintje van, jó és rossz irányba is. Ilyen értelemben vannak pokoli és mennyei szférák is. Onnan jövünk ide születésünkkor és oda távozunk, amikor meghalunk. A szellemünk egy bizonyos frekvencián rezgő energia egység, melynek a rezgésszámát az épp elmúlt életben hozott gondolataid, érzelmeid, stb. határozzák meg. Ennek megfelelően kerülsz a szellem szférák valamelyikébe. Nem végérvényesen, hiszen az életeid során folyamatosan fejlődsz. Ösztönös igényünk, hogy egyre magasabb szférákba kerüljünk, így mindig olyan fizikai életet választunk magunknak, melyben letudhatjuk a korábbi élet negatív energiáit. (Ez volna a karma, az ok-okozat törvénye.)

Isten, én úgy gondolom, nem egy konkrétan megszemélyesíthető valaki vagy valami. Sokkal inkább egy ősforrás, mely saját magát felosztva teremtette meg mindazt, ami ma létezik, minden létezőt arra ösztönözve, hogy megélve mindent, amit csak lehetséges, végül teljesen tökéletesedve visszatérjen hozzá. Így Isten valamennyiünkben ott van. Egy mondást had fűzzek még ide: "Magamat kerestem de csak Istent találtam. Istent kerestem, de csak magamat találtam."

2017. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!