Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A testen kívüli élményeket...

A testen kívüli élményeket mivel magyarázza az ezotéria? Mi távozik a testből, hová és miért?

Figyelt kérdés

Ennek a valaminek van személyisége, egyénisége, emléke és kapcsolatba tud lépni a fizikai világgal, abban lenyomatot hagyva?


Mese:

Tegnap kb. ha pontosan néztem az órát (amit kizártanak tartok), akkor kb 45 percig folyamatosan zsibbadt a fejem, néha a kezem és többször úgy éreztem, hogy kimásztam a testemből és többször sikerült szándékosan visszaidézni félálomból a jelenséget. És az ami kimászott olyan intenzív volt, hogy érezte a tárgyakat stb.. (persze egy virtuális valóságban).


Igazából a kérdést a reinkarnáció és néhán keleti gondolat miatt tettem fel.

Ha valaki reinkarnálódik, miért felejt? Hová szerzi a tapasztalatot és meddig?



2017. máj. 20. 22:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

"Mi távozik a testből, hová és miért?"


TE távozol.

Neked testED van, lelkED van, de mivel birtokos jelzővel illetjük őket, a nyelvbe van kódolva, hogy egyik sem Te vagy. Ezek "ruhák".

2017. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

"Ha valaki reinkarnálódik, miért felejt? "


Ez egy másik téma, független a fő kérdésedtől.

2017. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akkor ki vagyok én?

Nem független a kérdéstől, mert a másik kérdésnél nem szeretném, hallani annak a tök ellenkezőjét, amit ide írnak.

2017. máj. 20. 23:08
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudjuk, hogy mitől felejtjük el, többféle elmélet van rá, és azért elmélet, mert ugye elfelejtjük, hogyan volt valójában...:)

De azt tapasztaljuk, hogy különböző mértékben felejtünk.

Pl. van, aki 5 évesen ír szimfóniát, más meg 90 évig tanul zenét, akkor sem tud szimfóniát írni.

Ez a bölcsesség vagy érzelmi intelligencia terén is így van. Van, aki hoz tudást, van, aki nem.


A Ki vagyok én? kérdés örök kérdés, a tudományok, művészetek, vallások ezen kérdés körül járkálnak évszázezredek óta.

Minden vallásnak, minden tudománynak más válaszai vannak erre.

2017. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés nagyon jó :)

Az Én meghatározásához talán a Felsőbb Én áll a legközelebb. A Felsőbb vagy Magasabb Én, akitől az intuíciónk származik, talán Ő lehettünk mi, mielőtt megszülettünk. A saját tapasztalatom szerint teljesen tisztában van az egész életünkkel, innen származhatnak a jövőemlékezéses dejavu-k például (nekem volt ilyen).

Hogy asztrálutazás közben mi távozik a testből? Ez is nagyon jó kérdés :)

Az aurának több rétege van, többek között van asztráltestünk is, de hogy ez távozik-e a testből, azt nem tudom biztosan. Nem biztos, hogy virtuális valóságban történik mindez, egy másik dimenzió vagy egy párhuzamos valóság is lehet.

2017. máj. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Asztrál testtel vetülsz ki, iszonyat nagy a irodalma, jó keresgélést és olvasgatást.


Azért felejtesz, mert van egy Feledés Fátyla/Felejtés Fátyla nevezetű vékony energia burok feltéve a Föld és a Köztes Tér (ismertebb nevén szellem világ/túlvilág/stb) között. Amikor a lélek inkarnálódik testbe, akkor keresztül megy ezen a fátylon ami blokkol és/vagy elérhetetlenné tesz előző vagy már meglévő emlékeket, információkat. Ha elér egy magas spirituális lelki fejlettséget az meglévő testében az adott egyén, akkor képes információhoz jutni, önnön magáról, mely egyébként nem tudatosan hanem tudattalanul el van raktározva benne.

Mint amikor vannak töredék fájlok egy már törölt meghajtón, de azokat helyre állítod, hogy olvashatóak legyenek. Ennek is eléggé széles az irodalma, más kérdés, hogy az adott téma iránt valaki érdeklődik avagy sem.

Attól, hogy a szőnyeg alá söprünk valamit, attól az még létező, meglévő és van.

2017. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

"Ha valaki reinkarnálódik, miért felejt?"


Az eddigi tapasztalataim alapján nagyon valószínűnek tartom, hogy az életünk tervezett (az összes lehetséges elágazás és azoknak a következménye, illetve az életünkben részt vevő emberek életének terve is össze van szőve). Ha tervezett, akkor valahol, valamikor a tudatában voltunk ennek.


Hogy miért a felejtés, erre több elméletem is van:


1. Ha ismered a teljes tervet, nem tudod teljes őszinteséggel/beleéléssel megélni az életed. Úgy képzeld ezt el, mintha beülnél egy mozifilmre, úgy, hogy mindent tudsz előre, sőt, te magad tervezted meg/forgattad le a filmet. Szóval így elvesztené az adott életút a megélés és megtapasztalás tisztaságát.


2. Mivel ez a terv hihetetlenül komplex (ne felejtsük el, léteznek variációk, ezek következményei, illetve más szereplők is, akik szintén terv szerint működnek, ez egy végtelen nagyságú "erdő", ahol minden ág egy külön világ), a fizikai testhez kötött felfogó/értelmi képességünk távol áll attól, hogy ezt a tervet teljes valójában képes legyen tárolni/értelmezni, ezért csak néha, bizonyos töredékek maradnak meg. De az is lehet, hogy ezen töredékek ismerete, egyfajta sugalmazásként fontos szerepet játszik a terv megélésében.


"Mi távozik a testből, hová és miért?"


A test csak egy ruha, mint ahogy a többiek már leírták. Az anyagi világ része. Az anyagi megtapasztalás eszköze. A test az anyag körforgásban marad, az összetevői újrahasznosulnak. Az anyagi világ egy játszótér. Nem tudsz elvenni belőle, nem tudsz ártani neki, az a feladata, hogy a terved megvalósuljon benne.


Amit magaddal viszel az az élmény/tapasztalat. Akárcsak egy interaktív moziban, vagy egy számítógépes játékban (itt jegyezném meg, hogy a valóság furcsa módon folyamatosan létrehozza újra és újra önmaga kicsinyített hasonmásait). Abszolút értelemben véve nincs jó vagy rossz élmény. Minden élmény hasznos és értékes.


A hová egy nagyon jó kérdés. Te jelenleg anyagi természetű testben élsz egy anyagi világban. Ez az anyagi természetű tested áll kapcsolatban egy nem anyagi létezővel (nevezzük léleknek). Nyilván a lélek természetes szférájába kerülünk. De erről csak találgatni lehet, mert ezt a szférát az anyagi eszközeinkkel sohasem fogjuk tudni mérni, kimutatni, mivel nincs olyan tudományos anyagi eszközünk, ami kölcsönhatásba léphetne ezen szférával (anyagi az anyag felettivel). Kivéve a lelkünket ugye, de ennek létezését is kérdőre vonja a tudományos világ (nagyon is jogosan, hiszen a tudományos eszközökkel nem mérhető a lélek, tehát a tudomány jelenlegi fejlettsége mellett nem bizonyítható a léte). A lélek jelenlétének feltételezése is csak és kizárólag személyes megtapasztalásokból eredeztethető.


Mindenesetre nem hiszem, hogy egy interaktív mozi célja az lenne, hogy a megélés közben azon töprengjünk, hogy hová is megyünk mozi után. Szóval ez a kérdés az élet megtapasztalásában majdnemhogy irreleváns, a megtapasztaláshoz nem szükséges tudnunk, hogy mi erre a tényleges válasz.


Mivel csak a lelkünk lehet a kulcs a "hová" megértéséhez, mindenki a saját tapasztalataiból/megéléseiből tudja levonni a következtetést. Viszont ezek a megtapasztalások csak és kizárólag a megtapasztalónak nyújtanak bizonyosságot, a többiek ezt vagy elhiszik, vagy nem.


A "mese" része nem tudom, hogy ténylegesen megtörtént-e veled, viszont nekem is volt számos ilyen élményem. Érzed a tárgyakat, sőt, nagyon részletes és erőteljes élmény. Mintha minden a figyelmed központjában lenne. Ha gondolod beszélgessünk egyet az élményeidről, szívesen megosztanám veled az én élményeimet is.

2017. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Az ezotéria nem magyarázza teljes egészében a kérdést, mert akkor nem maradna semmi misztikum meg rejtély sem.

Tehát van a lélek, ami ugyebár halálközeli élmény esetén (állítólag) elhagyja a testet és az ember felülről látja magát. Nade egyik sem tesz említést, hogy pontosan micsoda a lélek miből épül fel a lélek, csak azt szajkózzák, hogy energia. De, hogy milyen energia és hogyan kapcsolódik a test fiziológiához örök rejtély marad. Az meg már teljesen lényegtelen, hogy a tudomány világosan kijelenti, hogy miért nem lehet energia, mert ugyebár van róla jópár cikk, de azokat nem kell figyelembe venni, mert biztos hazudnak benne. Gondolja a naiv ember.

CIKK: [link]

Ha a lélek és e test között bármiféle kapcsolat lenne az fizikai kéne, hogy legyen, másképp nem jöhet létre kapcsolat.

A reinkarnációról sokszor hallottam netes fórumokon, hogy a azért nem emlékszel előző életedre, hogy tiszta lappal indulj, mert nem lehet vizet önteni teli pohárban, csak ha ki öntöd a vizet, ami jelen esetben az előző élet emlékeit szolgálja. Állítólag itt is tanulnod kell például számtalan életen át, de itt annyi változó elmélet van, hogy azt sem tudod melyeket válaszd. Szóval van bőven választék, és ha az egyiket definiálod jön egy másik, ami az előző helyett automatikusan érvényesül. Itt például 5-6 éves gyerekeket vesznek elő, hogy igazolják a halhatatlanságukat a halál után is. Ez is egyfajta módja a hajlandóság feldolgozására.

Az kérdezed, hogy ki vagy te? Az vagy, aki tegnap voltál és holnap leszel. 😏

2017. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a lélek és e test között bármiféle kapcsolat lenne az fizikai kéne, hogy legyen, másképp nem jöhet létre kapcsolat."


Mi van, ha a lélek bizonyos ideális körülmények között képes a fizikai valóságban is változást előidézni, amit az arra nyitott és figyelő fizikai tényező érzékelni tud? A levegő képes szinte észrevétlenül átmenni a szitán, de ha a levegő nagy sebességgel érkezik, akkor a szitával értékelhető kölcsönhatásba is képes lépni.


Nem értjük még az emberi agy működését teljes mértékben és a tudománynak is van hová fejlődnie még (a tudományunk korántsem mindent tudó!).


Mi van, ha az agyban, és bizonyos egyéb szervekben adottak azok a körülmények, egyfajta "rádió adóvevőként", amivel a fizikailag egyébként nem megfogható "hullámokat" érzékelni tudja?

2017. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"Mi van, ha a lélek bizonyos ideális körülmények között képes a fizikai valóságban is változást előidézni, amit az arra nyitott és figyelő fizikai tényező érzékelni tud?"


Mi van akkor? Akkor az van, hogy az meg amaz.

Mellesleg milyen változásokat és mik azok a ,,ideális" körülmények, másfelől hogy kapcsolódik, amit fentebb említettem? Hogy kapcsolat legyen a köztük (a sok sületlenség mellébeszélés ellenére) a léleknek fizikainak kéne legyen, azaz valamilyen fontos szerepet kéne betöltenie a testben, és még adott az a kérdés is, hogy s leválás esetén, azaz testelhagyás esetén a lélek hogyan maradhat fenn egymagában, hogyan kell elképzelni a reinkarnációs folyamatot (például a kapcsolódásra meg ilyesmire gondolok).


"Nem értjük még az emberi agy működését teljes mértékben és a tudománynak is van hová fejlődnie még (a tudományunk korántsem mindent tudó!)."


Van hová fejlődni az ezós gondolkodásnak is, ugyanis nem szükséges az agy teljes ismerete, mert ki tudjuk zárni a fentebb linkelt cikk szerint leírtaknak megfelelően is. Ezenfelül az agynak némelyik azon rész ismeretlen, ami valamilyen szerepet tölt be az információhordozásban különféle idegpályák és speciális tevékenységért felelnek. NEM a lélek vagy ilyesmi, vagy netán az agy valamiféle adatokat tudna továbbítani, mint valami műhold. 😏

2017. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!