Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Psi energia, vagy csak valami...

Psi energia, vagy csak valami más jelenség?

Figyelt kérdés
Nos, kérdésem a psi energiához kapcsolódik. Az utóbbi időben elkezdtem foglalkozni vele. Mindíg, mikor az összegyűjtésére koncentrálok taszítást érzek a két tenyerén között, mintha két gyengébb mágnes taszítaná egymás, de koncentrálással fel is tudom erősíteni. Ez valóban a psi energia lenne, vagy csak valami pszichológiai jelenség? Szkeptikusok válasza is érdekel. Hülyék meg kíméljenek. Köszönöm!

#Psienergia
2017. jún. 5. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban.

Ha magyarázatot keresünk egy jelenségre akkor általában célszerű azt a választ elfogadni ami a lehető legkevesebb új kérdést veti fel. Onnantól kezdve, hogy az alkalmazott elv már nem magyarázza a jelenséget lehet új szabályokat alkotni.

Az, hogy egy magadon végzett szellemi gyakorlat megváltoztatta azt, ahogy önmagadat érzékeled, a pszichológiai modellel magyarázható. Onnantól kezdve, hogy a rendszerben a modell kereteit meghaladó jelenség tapasztalható, lehet majd a modellt bővíteni.

Ezek persze inkább gyakorlati ökölszabályok mintsem isteni igék. Minden modell célja, hogy idővel bővüljön, vagy megdőljön.

2017. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szóval, ha jól értettem, elsőként tételezzük fel, hogy pszichológiai dologról lehet szó, egy már eleve meglévő, vagy az új érdeklődési kör miatt kialakult jelenség, s előszőr próbáljam eme jelenség mibenlétét, határait felderíteni.

Én magam erősen hívő vagyok, mármint az olyan dolgokkal kapcsolatban, amiket a tudomány még nem bizonyított, szellemek, idegenek, meg hasonló, de emelett mindíg is fenntartották a lehetőséget, hogy az adott jelenség egyszerűbben is magyarázható. Még így megjegyzésként, én próbálok egyensúlyt találni. Nem megyek fejjel a falnak, hogy példáúl a furcsa zajok éjszaka feltétlenűl szellemek, de nem is mondom, hogy ne lehetnének azok.

2017. jún. 5. 19:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Ohh, és köszönöm a választ :3
2017. jún. 5. 19:41
 4/9 anonim ***** válasza:
A tenyèrcsakra tudatosításával megfordíthatóak a pólusok. Amíg nem tudsz ráhangolódni egy tárgyra addig nem tudsz rá hatni sem. Ezzel lenne èrdemes elsőkènt foglalkozni mert lènyegesen több tapasztalathoz juttat az általad ,,psy" nek nevezett energia használatáról.
2017. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olvastam már sok ilyen dologról csakra, meg harmadik szem, kundalin meg hasonlók. Engem az zavar igazán, hogy direkt több helyen is utánna nézek az ilyenekkel, de mindenhol mást írnak. Tudom, szerintem is az lenne a legjobb, ha egy valóban megbízható ember, kézzel fogható írásait bújnám :/
2017. jún. 5. 23:40
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébiránt azért érdekel kifejezetten a pszi ergia, mert ez végre "kézzelfogható​" eredményt hozott. Sok mindennel próbálkoztam, mert érdekelnek az ilyen.

Megpróbálom körűlirni :)

Mikor először belefutottam még más valami után nézelődtem, mással próbálkoztam. Mikor erre rábukkantam, arra gondoltam az előző azért nem megy, mert ez az alapja, ezt kell előszőr begyakorolni. Mivel volt már egy két dologban sikertelenségem azt hittem ez sem fog működni, aztán tessék.

Azt írták, hogy összedörzsölöd két tenyerén, majd koncentrálsz amíg valamit nem érzel. De hogy mit kellene érezni arról azt írták, hogy embereként változó (csak később jöttem rá, hogy valóban az egyikre hasonlít), van aki meleget érez, van aki bizsergést és van aki úgy mint én erős taszítást stb.

Na szóval hogy hőt érzek meg bizsergést egészen addíg természetesnek betudtam, amíg rá nem jöttem, hogy kézdörzsi nélkül, puszta koncentrációval is előidézhetem...

Ha valaki jártas ebben a dologban, próbálkozott már vele tudna egy-két tanácsot adni?

2017. jún. 6. 04:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik testrészedre koncentrálsz, melegedést, bizsergést fogsz érezni.
2017. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hol is van a "tenyércsakra"?

[link]

2017. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam rá, hogy a minden jelenség amit érzek természetes. De egyrészt, ha nem különösebben koncentrálok akkor is érzem, másrészt ezt a különös taszító érzést még mindíg nem tudom hova tenni. Félreértés ne essék, már nem kell, hogy a tenyerén kb. egy centire legyenek egymástól, nagyobb kartávolsággal is jól érzem, másrészt koncentrációval még növelni is tudom :/
2017. jún. 6. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!