Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Léteznek ártó szellemek?...

Léteznek ártó szellemek? Találkozott már valaki velük?

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem léteznek. Meg egyébként is miért lenne erősebb nálad, vagy miért akarna bántani?
2018. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Hogyne léteznének: a rasszizmus szelleme, az ellenségeskedés szelleme, a butaság szelleme, a népbutítás szelleme, a félelemkeltés szelleme, a gyűlöletkeltés szelleme, a rombolás szelleme, a tudományellenesség szelleme...


Ezek nagyon ártalmasak és nehéz őket visszazárni a palackba, ha valaki kiengedi őket.

2018. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Király Péter 1 ***** válasza:
31%
Léteznek párszor ide beírva kértem segítséget ebben az ügyben. Látod hallod, érzed őket?
2018. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Mindenek előtt jó tudni, hogy nem minden körülöttünk lévő szellem "rossz szándékú" ártó, vagy ártani akaró . Ugyanis léteznek olyan szellemek is, akik segíteni szeretnének, vagy csak látogatóba jönnek. Így nem káros, ha elhunyt szeretteik szellemének jelenlétét érezik, főleg, ha ez közvetlenül a haláluk után, vagy időnként történik. Ők időnként csinálhatnak hallható - észlelhető dolgokat, azért hogy elárulják magukat és így tudassák velünk, hogy itt vannak. (pl. egy az elhunythoz köthető tárgy többször is helyet cserél, vagy egy bizonyos, rá jellemző illatot lehet érezni - ez lehet az elhunyt kedvenc parfümjének, vagy arcszeszének illata, stb.) Ezek a szellemek csupán látogatóba jönnek a szellemvilágból, hogy segítsék, vigasztalják az itt maradt szeretteiket ők nem földhöz kötöttek. Csak azok a szellemek okoznak problémákat, melyeknek tudatosan, vagy tudattalanul de, nem sikerült a túlvilágra való átmenet.

Az ártó és megszálló szellemek (entitások) fajtái:

I. a csatlakozó szellemek:

Ide azok tartoznak, akik elhunyt földi emberek szellemei, azaz már nem rendelkeznek fizikai testtel, de nem képesek elhagyni a föld szféráját, és a köztes létbe távozni. Ennek több oka is lehet: a gyászoló hozzátartozók túlzott, szinte kényszeres ragaszkodása az elhunyt személyhez, és/vagy annak tárgyaihoz. Vagy a szellemet, bizonyos elintézetlen dolgok (pl. segíteni akar a családjának, vigyázni akar a gyermekére) és vagy/birtoklási vágy (pl. a vagyonához való ragaszkodás) tartják itt a földi dimenzióban. De az itt rekedés oka lehet egyszerű zavarodottság is, amikor is a szellem nem vesz róla tudomást, hogy ő már meghalt és fizikai értelemben nem létezik.

Mivel ebben a földi dimenzióban, fizikai test nélkül nem lehet energiát felvenni, az entitás (a szükséges energia nem azonos a táplálékból nyert energiával) csatlakozik egy élő, fizikai testtel rendelkező személyhez - ez az eset még nem megszállás, csupán csak energia felvétel céljából történő csatlakozás. Ez esetben a szellem nem rossz szándékkal követi el a csatlakozást, hanem azért, hogy a fennmaradáshoz szükséges "univerzális" energiát, feltudja venni. Ezek az szellemek, un. vándorló szellemek is lehetnek, amikor is, személyről - személyre vándorolnak, és így szerzik meg a földi léthez szükséges energiát.

Erre a "vándorlásra" azért van szüksége a szellemnek, mert így bármikor elegendő energiára tud szert tenni, akkor is, ha az, akihez eredetileg csatlakozott, netán beteg, vagy az energia elszívás miatt már teljesen kimerült. Az ilyen csatlakozás ugyan kevésbé káros mint a megszállás, de ez is veszélyes. Ugyanis lehet (lesz!) olyan "erőtlen, gyenge" személy, aki egy "vándorló szellem" tevékenysége következtében teljesen kimerül, mert az elszívja a csekély energiáját. Ha ez megtörténik, akkor már a *rossz szándékú szellemek (*ők gyakran veszik irányításuk alá az itt rekedt "gyengébb" szellemeket) könnyedén bejutnak a finomtestbe és az uralmuk alá hajtják az egyént!

II. a földhöz kötött szellemek:

Az az eset amikor maga az elhunyt személy, akarata ellenére sem képes eltávozni a fizikai világból. Ennek az okát, mindig az illető által leélt életben kell keresni. A túlzottan materiális gondolkodás, az anyagközpontú életszemlélet, és a szellemi - lelki késztetések teljes hiánya vezet ide. Ilyenkor a halál után erős, feldolgozatlan vágyak és érzések maradnak az asztráltestben. A kiéletlen vágyak és érzések, a fizikai test halálával végtelenül felerősödnek, és szó szerint kényszerítik az itt maradt szellemet ezek kiélésre. Ezért az entitásnak keresnie kell egy személyt, azaz egy testet, ahol  kiélheti kínzó vágyait. A megszállás után a megszállott kellemetlenül érzi magát, és különböző (főleg pszichoszomatikus) betegségek, de akár nem-váltás (bi,- vagy homoszexualitás és transzvesztitizmus) is felléphet nála. Előfordulhat, hogy a megszállásnak pozitív eredménye is lesz, ez azt jelenti, hogy a megszállt személy "örökli", a szellem képességét - képességeit, és így valamely dologban, hirtelen sikeres lesz mint pl. Van Gogh, a festésben vagy kiváló nyelvérzéke, stb. lesz.

III.  asztrállények - és elementálok:

Az asztrálsíkon élnek azok az alacsonyrendű szellemlények, akiknek nincs megengedve a megtestesülés. Ők rettenetesen vágynak a megnyilvánulásra, így amint lehetőségükadódik arra csatlakoznak valakinek az asztráltestéhez. Sokszor előszeretettel tűntetik fel magukat segítőnek, először segítenek is, de később már igyekeznek önállósulni. Amint ez sikerült nekik, összezavarják a megszállott gondolatait, tetteit és előfordul, hogy bizonyos céljait is meghiúsítják, ilyenkor ők roppantul elégedettek önmagukkal. Továbbá vannak az elementálok, bizonyos típusai, ők arra hívatottak, hogy befolyásolják a kiválasztott személy tetteit. Ők mindezt valakinek - a létrehozójuknak - a parancsára teszik.  Az asztrállények jelenléte kevésbé szembetűnő mint a "hagyományos megszállóké", az ő jenlétük állandó, látszólag ok nélküli fáradtságban, továbbá abban nyilvánul meg, hogy a megszállott időnként nem érti saját tetteit és viselkedését - pl. hirtelen ötletből történő vásárlás, vagy a nem megfelelő helyen történő érzelmi kirohanás - hiszti.

IV. megszállók és démonok:

Ezek a súlyos esetek, ahol már a szellem (az entitás) a megszállott személyt - a megszállás fokától függően - irányítása alá vonja, és idegen gondolatokat, érzéseket közvetít felé. Ilyenkor már a szellem bejutott a finomtestbe (testekbe) és ő uralja a személyt. Súlyos esetben káros tettek és szenvedélyek véghezvitelére - pl. lopás, rablás, kábítószer élvezet, vagy akár gyilkosság is - kényszeríti azt.  Ezek a szellemek nem csak elhunyt, földi életükben is gonosz emberek lelkei lehetnek, hanem démonok (eleve gonosz, az ördöghöz tartozó lények, ők a bukott angyalok) is. Amennyiben a személyt démon szállta meg, hazánkban, illetve az európai kultúrák nagy részében, leginkább az ördögűzés - azaz exorcizmus - segíthet, melyet a katolikus egyház avatott, és e téren magasan képzett papjai végeznek! (Vannak népek és kultúrák, ahol egyes emberek és/vagy a törzsi varázslók és sámánok - sikeresen művelik a démonűzést -  pl. az indiánok)

2018. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 AttilaLIX ***** válasza:
0%

Az előttem iró levelét csak elkezdtem olvasni,és beis fejeztem. Legyünk tárgyilagosak,és minden rémség feledésbe merül. Egyszóval szellemek nincsenek,csupán némejikünknek a képzeletvilága igencsak intenziv !!!

A tárgyilagosság : A képzelgéseinknek jóesélyel állitom,hogy szinte láthatatlan a valós tartalma,ennyire értelmetlen erre alapozni !!!

Tárgyilagosság : Csakis a látható megtörtént tények az alapkövek,és ennyi !!!!

Hamár a képzelgéseknél tartunk,elmesélek egy érdekes történetet,amit én éltem,élek,és fogok is áttélni :

Ez nemmás mint elektroszmog mérgezés.

Ezt teszik velem,kb 10-15 éve.

Hogy ki és miért.....nemtudni,bár a miértet sejtem.

Sajnos 35éve gerincsérv beteg vagyok. Jó beteg voltam,megettem kb 30év óta a gyógyszerüket. Műtétbe nem egyeztem bele,akkor 50-50%,vagyis felearányban kerekesszék,vagy ganyézott volna anyu alólam 24 éves korom óta !!! Igy megettem a gyógyszerüket,a veséimnek kampó,májamnak kampó,idegrendszeremnek kampó,keringésemnek kampó,ez utóbbi az elektroszmogmérgezés végterméke,vagyis az értelmiség agyonkövetett,és még nemfejezték abba !!

Itt olvasható a LÁTHATATLAN kórság jelene,és végkifejlete :: [link] Egy biztos , kb 1.5 éve kimutatták a szivgondom,ennek a betegségnek szárblokk a neve,a minyelvünkönn a sziv elektromos vezérlési hibája. Ugye érzékelitek (bocs a tegeződésért).......a nemlátható elektroszmog is elektromosság útján terjed.

Ez elől nincs kibúvás,bár én többféle módon TÁRGYILAGOSSÁG elvét követve kibújtam alóla,és egyértelmű bizonyságonn léptem átt,vagyis nem hibásodott meg az elmém,a fenti link dokija sem hibás,úgyhogy létezik szellemvilág,de ez sajnos ikább eutanáziára hasonlit,vagy idegenkezűségre utal.....sajnos szándékos pusztitás is szóba jöhet !!!!

Ja.........18 éve voltam rokkantnyugdijas,ezt egy év elteltét követően visszavonták,ja...........a gyógyitásom az elmaradt !!!! Az óta segélyen vagyok,jelenleg ennek összege 27000ft. A bibi most kezdődik ::::: Hogy nelegyek élőhalott,vagyis szellem,igy dolgozgattam,némi feketemunkán alapuló munkákat.............tudod.........az éhennhalás érdekes tény !!!! Meg nemkivántam szellemnek lenni !!!!! Nos.............ennek következménye :: Mivel nem adóztam,ez fájt .............most nemirom hogy kinek.Ezek hoztak törvényt : Segély mellé tilos a legális munka !!!! De ÉRZÉSEM szerint a feketemunka is TILOS. Mivel törvényt sértettem,ezt telómutyival (lehellgatás)hálálták meg !! Amikor megszűnt a mobilom......nos a fenti link mindent leir...........igy könnyű a szellemeket pusztitó formába irányitani !! Ugye értitek........ha nem kérdezzetek meg,és válaszolok !!!

Ja.......mivel tilos volt a legális munka,igy mostantól visszamenőleg,hogy is lehetne 5 év munkásévem !!!???

Az,hogy fiatal koromtól beteg vagyok,mégis van 32 év munkaviszonyom. Ez evilágban senkitsem érdekel !!! 5 éve már megállapitották a 70%-ban rossz egészségem,de a rokkantnyugdij nejöhet szóba,mert a fenti ötév mutyit elintézték !!!! Ugye érzékelhető a szellemvilág !!??

A mai hiradóban rebesgették a 27000ft MEGALÁZÓ segélyt,vagy minimum nyugdijat !!!! Ugye érzékelitek......talánn a szellemek azok,akik ebből képesek evilágban élve maradni !!! Ugye értitek,hogy miért szóltam hozzá ehhez a szellemes kérdéshez !!!!????

Még a beirónk fenti két kérdőjelére :

Én éjszaka (kb 12 éve)nemalszom,mert a létező szellemeg 23.30-tól másfélóránként felébresztenek..........ugye érzékelitek.....evilágban kipihenetllenül mijen kellemes legális munkát vállalni !!!???

Barátom...............én minden éjjel szellemekkel élek,csak ezek a szellemek elektromosság energiájával működnek !!!!! Minden éjjel találkozom velük !!!!

2018. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mézga Krisztina ***** válasza:
73%

Kedves Kettes! A válaszod nagyon találó, sőt tökéletes. Valóban ezek az igazán ártó "szellemek".

Bár... Személy szerint ugyan nem tudok egyértelműen állást foglalni szellemügyben, pedig voltak érdekes tapasztalataim, ezért nem zárom ki a szellemvilág létezését.

A nyomtatott sajtó is feldolgozott már jó pár hasonló történetet, az egyik legizgalmasabb és legelgondolkodtatóbb a következő: "1972. december 29-ét írtak, amikor az Eastern Légitársaság 401-es járata végzetes útjára indult. Az L-1011 Tri-Star Jumbo New Yorkból szállt fel, hogy Miaimiba szállítsa az utasait." Ennek a repülőgép-katasztrófának az utóélete regényben is megíródott (John G. Fuller: Kísértet a 401-es járaton), ami igencsak megdöbbentő. Mindennap úgy tettem le a könyvet, hogy majd kitört frász, és úgy kezdtem el folytatni, hogy marhaság. Vajon marhaság?...

[link]

Még az Air Crash Investigation(s) című ismeretterjesztő sorozat is említést tesz a furcsa jelenésekről.

Raymond Avery Moody: Élet ​az élet után című könyve is - állítólag - személyes tapasztalatokra épül. Fenntartásokkal kezelem ezt a témát, de ki tudja... Elég sok könyv született már ebben a témában, amelyek - elvileg - oknyomozó módszerrel összegyűjtött interjúk alapján íródtak.

2018. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!