Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Léteznek szellemek?

Szunyo37 kérdése:

Léteznek szellemek?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromba nagyimnál történt. Este lefeküdtem, és valaki megfogta a kezemet. Sötét volt a szobában, és még nem aludtam. Megijedtem, és elrántottam a kezem,majd a paplan alá bújtam. Nem mondtam el se anyumnak, se mamámnak. Volt olyan eset kétszer is, amikor olyan érzésem volt, mintha valaki lefogna alvás közben, de mintha ébren lennék, és látok mindent magam körül, de csukva a szemem.

2019. febr. 8. 05:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Valamint, hogy lehet szellemet elküldeni a lakásból?
2019. febr. 8. 06:26
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szubjektív szempontból minden létezik, amit érzékelni tudunk. S mivel senki nem mondhatja joggal, hogy objektív érzékelésre képes, objektív létezés igazságáról nincs értelme beszélni. Aki tehát érzékel szellemeket, annak legjobb önmagában elfogadni ezt, míg aki nem, azt úgysem lehet meggyőzni. De hogy mi az "igazság", azt sosem tudhatjuk. Abban szinte biztosan hiszek, hogy erősen korlátozott az, ami a világunkból számunkra érzékelhető; egy aprócska szeletét látjuk az egésznek. S ráadásul nem vagyunk egyformák az érzékelési képességnkben, nem is szólva a torzításról és szűrésről, amit agyunk a saját megnyugtatásunkra elvégez.
2019. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Krúdy Gyula ***** válasza:
59%

Szia,


Az ezoteria kategóriában ahol többnyire szellemekről szoktak beszélgetni az emberek eléggé fura feltenni a kérdést, hogy léteznek-e szellemek :D


Aki látott már az azt mondja léteznek. Aki nem az azt mondja nem.


Ha neked van ilyen említett tapasztalatod akkor döntsd el, hogy ezt el szeretnéd-e magadban fojtani, és akkor hitesd el magaddal, hogy nincsenek. Vagy lehet, hogy csak a huzat fogta meg a kezed... sok mindent el tud magával hitetni az elme amit szeretne.


Gondolhatod azt is, hogy léteznek, de ettől még nem kell egyből szelleműzőt keríteni. Csupán csak a világod tágul egy feltételezett lehetőséggel.


Amúgy...

Ha szellem lennék, és ártani szeretnék valakinek valószínűleg nem a kezét fognám meg...

2019. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Léteznek
2019. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hát az én sztorim az, hogy még tinik voltunk a nővéremmel és közös szobában aludtunk közös ágyban amikor is felkeltem. Elsőre azt hittem a nővérem sétál el az ajtóig mge vissza, de aztán arra lettem figyelmes, hogy a nővérem az ágyon fekszik és jól láthatóan alszik horkolt. Én fel keltettem, hogy vmi baja van e hogy felkelt, de annyit mondott hagyjam már aludni. Később le esett, hogy a nővéremnek hitt vmi nem is az ágyba feküdt le, hanem az ágy mellé a főldre. Szerencsére többet nem találkoztam vele.
2019. febr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam, de a bátyám már evett is!
2019. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igen, sajnos léteznek, és szerintem ne keresd őket és ne lépj semkilyenfajta szeansszal se kapcsolatban velük, mert mehutheted a bokad.

Hogy mit értek ez alatt, hogy beutod a bokad?

Pl. Azt, hogy zaklathatnak, álmodban, éjszakánként, azt élvezik ha az ember fel és retteg tőlük. Képesek az embereknek megmondani a jövőt meg egyéb dolgokat sugni, olyan mintha erőt adnának az embereknek de mindent ők csinálak h az ember még kíváncsibb legyen rájuk.

Egyértelműen léteznek, érzékelhetőek.

Hagyd őket békén, neked is jobb lesz


- saját tapasztalat

2019. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Kérlek leírnád részletesebben hogy mi történt veled ami miatt így viszonyulsz a szellemekhez? (Ha nem publikus akkor lécci privátban) Csak mert egy része amit mondtál (irányítani akarnak, zaklathatnak, álmodban, éjszakánként, azt élvezik ha az ember fél és retteg tőlük, olyan mintha erőt adnának az embereknek de mindent ők csinálak h az ember még kíváncsibb legyen rájuk) az sokkal inkább démon, mint szellem, a többi pedig (Képesek az embereknek megmondani a jövőt meg egyéb dolgokat sugni) még egy démontól is furcsa, szokatlan és meglepő lenne.
2019. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Előző vagyok.

Értem én, hogy vannak köztük szintek (ez nyilvánvaló) vannak kevésbé erősek és gyengébbek. Szerintem amit te szellemnek nevezel, az a gyngébb képeségekkel bíró, a démon pedig az igazi kemény rosszindulató entitás. Azt azért szögezzük le, hogy nekem a kettő ugyanaz. Mint láthatod, nem csípem nagyon az ezotériát, szóval azt tudod kell, hogy én nem hiszek a "jó" szellemekben. Ha szellem, démon, és ilyen témában beszélgetünk tudnod kell, hogy az nekem mind negatív. Nem hiszek a fehér mágiában. (persze a természetgyógyászat és az energiák más kérdések most csak a szellemekről és domonokról beszélgetünk.)

Ha gondolod leírom a tapasztalataimat privátban.

2019. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!