Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy aki szellemeket lát, az bolond?

Figyelt kérdés
Annyiszor bebizonyosodott már, hogy sokkal több dolog van, ami láthatatlan, mégis létezik, miért kell ennyire kételkedni?

2019. ápr. 9. 20:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Mert nincsenek tisztában azzal, hogy mennyi betegség, drog, gyógyszer, gomba,...okoz hallucinációkat.
2019. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De ha nem beteg az illető, nem drogozik semmi olyat nem csinál, ami hallucinációkat okozhat mégis érzékeli őket?
2019. ápr. 9. 20:30
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
De, ha nincs semmilyen bizonyítéka, csak mondja a magáét, mégis mi mást tehetnénk? Van bizonyítékod, hogy nem vagy beteg? Messziről jött ember azt mond, amit akar.
2019. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Sok dolog bebizonyosodott már, hogy létezik, ami láthatatlan, mint pl. mágneses mezők, elektromos mezők, elektromágneses hullámok infra és ultra tartománya stb. Viszont ezekben közös az, hogy kb. bármelyik laborban mérni tudod őket, és akkor is van hatásuk, ha nem tudsz róluk. Pl. a röntgen ugyanúgy megöl hosszútávon, vagy az infrasugárzás melegét ugyanúgy érzed.

Ha te szellemet látsz, azt más miért nem tapasztalhatja? Mért nem tudjuk rögzíteni egy mikrofonnal, ami sokkal szélesebb tartományban érzékeli a hangot, mint az emberi fül; vagy miért nem tudjuk videóra venni olyan kamerákkal, amik az infra- és ultra tartományban is simán rögzítenek. Miért nem mutatható ki egy szellem jelenléte olyan eszközökkel, amik az mágneses tér változását mérik pl? Ha ott van egy szellem, de semmilyen módon nem érzékeljük, és nem is érzékelhetjük, akkor létezik egyáltalán?

Arról meg ne is beszéljünk, hogy mindenki másképp írja le a 'szellemet', amit látott. Kb. egyértelmű, hogy csak kitaláció.

Ne érts félre, egyáltalán nem tartom kizártnak, hiszen mindig jöhet valami új, valami emiről eddig nem tudtunk, de amikor a zakkant szomszéd öregasszony magyarázza, hogy szellemet látott, az még nem az az új.

2019. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert az a divat, hogy mindenkit hülyének néznek aki eltér a mainstream gondolkodástól. Már lassan azért is hülyének néznek valakit, ha nem jön be neki az éppen aktuális zene sláger vagy éppen film.


Sajnos azonban az is megfigyelhető, hogy egyre inkább kimegy a gondolkodás is a divatból, főleg a kritikus gondolkodás. A legtöbb ember kvázi zombiként megy az orra után a szemellenzős kis világában.


Követnek egy nekik szánt ösvényt, van egy világképük ami sajnos igen sivár és szegényes, fantáziátlan. Ma már zsigerből elutasítjuk a vallásokat is, mert divat lett, hogy csak az általunk racionálisnak vélt dolgokban hiszünk, de azokban viszont feltétel nélkül. Ez a séma szerint él a legtöbb mai ember.

2019. ápr. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Arról meg ne is beszéljünk, hogy mindenki másképp írja le a 'szellemet', amit látott. Kb. egyértelmű, hogy csak kitaláció"


De miért találnának ki ilyet az emberek? Mi a jó abban? Én nem kérkedek ezzel, csak nem értem a reakciókat.

2019. ápr. 10. 09:16
 7/20 A kérdező kommentje:

Én általánosságban elég racionális vagyok, nem hi9szek csak el bármit bármikor. De ha megmagyarázhatatlan dolgok történnek, azt valamivel igen, meg kellene magyarázni.


Voltam már ezek miatt ideggondozóban, elbeszélgettem egy pszichiáterrel is, direkt elébe mentem a dolgoknak, de semmi különös nem történt, agyoncsapta azzal, hogy biztos valami hallucinogén dolgot ettem vagy ittam, vagy ki voltam merülve,vagy mindezek együtt és kalap.


Meg általános, mindenki által érzékelhető dolgokat is egész másképp érzékelhetünk mi, emberek, szóval én azt nem tartom furcsának, ha pl. ugyanazt a színt másképp látjuk (csak példa volt). Így ebből kifolyólag számos dolgot másképp érzékelhetünk, vagy van, aki érzékelni, és van, aki nem.

2019. ápr. 10. 09:21
 8/20 A kérdező kommentje:

"Ma már zsigerből elutasítjuk a vallásokat is, mert divat lett, hogy csak az általunk racionálisnak vélt dolgokban hiszünk, de azokban viszont feltétel nélkül."


Na, egyébként ez is eszembe jutott erről a témáról: hogy pl. aki vallásos, hisz -istenben, az létezhet, hogy pl. nem hisz a szellemekben? Hogy tudja összeegyeztetni e kettőt? Hiszen itt is, ott is hit van, valamiféle láthatatlan akármi felé egy meggyőződés.

2019. ápr. 10. 09:23
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
4-es amiket felsoroltál, azokkal pont hogy lehet szellemeket érzékelni, csak azzal is nehéz
2019. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező:

álmodni is tudsz még esetleg félálomban is, és ott sincs szellem.

Az agy képes megteremteni sokféle képet és érzetet.

Bizonyítva meg majd akkor lesz, ha mérhető.

2019. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!