Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Másnak volt/van ilyen tapaszta...

Másnak volt/van ilyen tapasztalata ezzel a zenével kapcsolatban? (Enya only time)

Figyelt kérdés
Amikor meg hallom egyből meg fog egy ijesztő, hideg érzés és egy kep ugrik be a fejemben egy el feheredett hosszú, szőke hajú nőszemélyről akinek ki van a szeme meresztve, a ruháját nem látom mert a mellkhasanal elmosódik a kép. Eddig nem is nagyon hallgattam végig a zenét sosem, egyszerűen nem bírom... Van esetleg valami háttér jelentese a zenének ? Tapasztalt valaki hasonlót ?

2019. máj. 11. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nekem az Édes November ugrik be róla rögtön.
2019. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Szörnyű az a zene.
2019. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Végig hallgattam. Elég nyomasztó volt nekem is, rossz érzés fogott el. Nem tudom hogy csak mert elolvastam a kérdésedet, vagy alapból ez lett volna.

De mindenesetre elég para

2019. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
73%

Mi baja mindenkinek azzal a zenével?


Szerintem nagyon kellemes, megnyugató, nekem csak pozitív dolgok jutnak eszembe róla.

Mindenesetre érdekes a tapasztalásod.

2019. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Meghallgattam. Rossz hangulatom lett.☹
2019. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:
78%

Lehet, hogy valami korábbi, nem tudatos emléked fűződik hozzá, ezért jön elő ez a kép.

Engem egy időben arra emlékeztetett, mikor karácsonykor vártam valakit, aki végül nem jött el. De azóta már szeretem hallgatni ezt a számot.

2019. máj. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

https://www.youtube.com/watch?v=rzy2wZSg5ZM


Én ettől a számtól vagyok rosszul. Nem tudom meghallgatni, pedig jó szám, egyszerűen hányingerem lesz és nagyon nyomasztó hangulat jön rám.

2019. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Enya zenéje szerintem nagyon szép és megnyugtató, bennem inkább valamiféle magasztos érzéseket kelt.Mondjuk, épp ezért nem akedvencen Enya, mert számomra kissé "uncsi ez aműfaj, bár szép, de én el tudnék rajta aludni.Hogy milyen kép ugrik be, hahallgatom? Hmm, semmi konkrét..talán a természet, a szeretet, szóval szép dolgok.


De amúgy vannak zenék nálam is, amiktől fóbiásan irtózom, pl Tiesto egyik zenéje, ami számomra rendkívül baljóslatú.

Meg volt régen egy műsor a Petőfi vagy Kossuth rádióban :Rólunk van szó, ez volt a címe, na annak a műsornak a kezdő zenéjét, ha meghallottam, valami pánikrohamszerű, vagy kisebb sokkhoz hasonló roham jött rám és nagy félelmet éreztem közben, valamire emlékeztetett, de sosem tudtam felszínre hozni, hogy mire...Közben az a bizonyos hideg érzés bennem is megvan.

A Delta műsor zenéje is fura, bár attól nem féltem, viszont a hangzása, stílus miatt gyanítom, ugyan az lehet az előadója, amelyik a Rólunk van szó című műsor zenéjét is szerezhette.


Következő dolgokra tippelnék: Lehet, hogy valamikor álmodtál azzal a szőke nővel és közben valahogy ez a zene is szerepelt vagy a valóságban, vagy az álmodban, vagy láttad a nőt filmben és közben valahonnan hallottad a zenét.

Szóval valamiféle egymáshoz csatolások lehetnek ezek.

Vagy lehet, hogy egész kicsi korodban ezt azenét és anő képét valami rossz élmény kapcsán összecsatolta az elméd.

Vagy a zene hangulata olyasféle szimbolikus módon jelképez valami érzést, emléket benned, ami miatt félsz.

Azt gondolom, ezek eléggé eltemetett dolgok is lehetnek a lélekben, amik nem tudnak egyenes módon megnyilvánulni, felszínre kerülni, mert akkor talán még sokkolóbbak lennének.

Talán valami van benned, ami ezen a zenén keresztül fejeződik ki.Talán egyszer megpróbálhatnád végighallgatni, mikor nyugodt, jó napod van, társaságban (ne csinál egyedül semmiképp).Lehet olyan lenne, mint egy "hipnózis", ha megpróbálnál azene közben elmeditálni azon, mit is akar jelezni.

Én megpróbálnám az én "dili" zenémmel, csak se az előadóját, se a címét nem tudom, csak a műsor címét, amiben hallottam néha.

2019. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Amgy én ha hallok valami "nem szeretem zenét" és nem megy ki afejemből, akkor elkezdek valami teljesen ellentétes hatásút hallgatni, pl mulatóst, na az elűz minden félelmet :D
2019. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez egy nagyon szép zene és szerintem a sötétségben az életet tükrözi Nekem!Kár hogy ilyen hatással van Rád!
2019. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!