Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szellem vagy skizofrénia?

Szellem vagy skizofrénia?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves fiam.

Mostanában elkezdett látni furcsa dolgokat és fél.

Pár hónapja kezdődött de most tetőzik a dolog.

Általában mindig a folyosón látott valamit amitől megijedt, beszélni nem szeret róla. Egyébként autista, még nem az igazi a beszéde és amúgysem szeret beszélni számára kellemetlen dolgokról.

Szóval látott már nénit bácsit akik fogják egymás kezét. Látott már nénit aki nekem integetett. Ezeknél még nem is volt akkora gond, nem félt. Viszont a héten állandóan valami szörnyről mesél és nagyon megijed olyankor, eltakarja a szemét. Mutatja hol van és kér hogy zavarjam el. Azt mondja a szörny hangokat ad ki és azt mondja: grrrr, grrrr. Szörnyű. Valamelyik nap menekült az ölembe és sírt és azt mondogatta nincsen semmi, nincsen semmi, de aztán odanézett ahol látta és tovább sírt. Nagyon kivolt szegény.

Viszont stresszes az ovi miatt nagyon, nehezen megy neki és látom azóta van szétesve mióta újra jár és olvastam a skizofrénia szresszes időszakban jöhet elő gyerekeknél. Már csak ez hiányzik nekünk.

Viszont mikor beszél ezekről a dolgokról akkor én is érzem hogy valami van a szobában.

Ma odavolt az apjával, nem éreztem semmi furát, minden oké volt. Hazajött a gyerek, leültem mellé játszani és egyszer csak éreztem hogy hideg lesz körülöttem. Majd mintha valaki fújná a karomat. Elkezdtem figyelni a gyereket és láttam befeszül. Nem mertem rákérdezni nehogy én beszéljem bele a szellemet de éreztem hogy van valami és egyszer láttam hogy idegesen oldalra kapta a fejét. Kimentünk a szobából, beszéltem a férjemmel a nappaliban és akkor is éreztem hideg szellőt, sőt, valami rendesen ráfújt a karomra. Most miközben ezt írom is érzem a szellőt a karom körül. Nem kell a magyarázat hogy huzat, minden bezárva és nagyon szuper ablakaink vannak, azokon se ki se be nem jön át levegő, ha zárva vannak.

Szóval nem tudom, de kezdek bekattanni, mert egyik sem igazán csábító gondolat, hogy skizofrénia vagy szellemek.

Hiszek a szellemekben, bár nem foglalkozom a témával. Apósom mikor meghalt akkor éreztem hogy itt volt mellettem mikor annyira kivoltam és sírtam miatta. Nagyon szerettem és aznap este mikor meghallt ültem a kedvenc helyén és az egész testem körül éreztem a hideget. Meg volt még pár dolog ami miatt hiszek bennük és a gyerek meg ugye auti, azt mondják ők érzékenyebbek ezekre a dolgokra és jobban bevonzzák. Viszont lehet hogy nem is autista, hanem skizofrén és emiatt van a megkésett beszédfejlődés és motorika.

Mit tudok tenni az ellen hogyha szellemek akkor elmenjenek innen és ne dekkoljon itt nàlunk semmi, ne ijesztgesse a gyereket? Vagy legalább ilyen szörnyeknek nevezett valamik ne. Látott a héten is nénit, attól nem ijedt meg.


2019. máj. 26. 00:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez szellem! Mindenképp el kell küldeni,mert tôletek szív el energiát,de csak olyannal próbálkozzon,aki tényleg ért hozzá,például táltos,kókler több bajt is okozhat.A gyerekek látják-érzik a szellemeket (még) később ez a képesség elfelejtődik. Mivel a gyermek fél,és te is érzed a jelenlétét,a házat meg kell tisztítani hozzá értő spirituális személlyel.
2019. máj. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszi, de honnan akasszak le ilyen embert? Írjam be a keresőbe? :) Ez most amúgy komoly kérdés. Nem is tudom mások honnan tudják ki a jó ki nem és hogy ki a kamu, aki csak a pénzedet akarja.
2019. máj. 26. 01:33
 3/32 anonim ***** válasza:
23%
A rai.hu oldalon keress exorcistát!
2019. máj. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
Szellemek nem léteznek. Legyél kedves komolyabban venni a szülői szerepet, mert ez a kérdés olyan, mintha maga a négy és fél éves fiad írta volna ki. A XXI. században azért kérsz tanácsot, hogy vannak-e szellemek nálatok? Ember, ezt nem gondolhatod komolyan. És ilyeneknek engedélyezett a gyerekvállalás. A fiaddal keress fel egy orvost, de lehetőleg ne csak őt, hanem magadat is vizsgáltassad ki.
2019. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
13%
A Meglepetés újságban volt egy ilyen rovat, ahol a férfi megtisztította a házakat a szellemektől, érdemes lenne ott próbálkozni (nem tudom, hogy még mindig van-e ilyen az újságban). Nekem elég megbízhatónak tűnt ;)
2019. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

"Viszont lehet hogy nem is autista, hanem skizofrén és emiatt van a megkésett beszédfejlődés és motorika."

Ez borzasztó! Leskizofrénezed a szegény gyerekedet? Ebbe fog belebetegedni... Légyszíves a szegény gyereked kezelését és a diagnosztizálását bízd hozzáértő szakemberre. Neked pedig szükséged lenne kezelésre.

2019. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

3, Köszönöm!


4,

Menj te oda ahova gondolom. Sajnálom, hogy anyukád nem tanított meg rá, hogy empátiával fordulj az emberek felé és ha már segíteni nem tudsz rajtuk, akkor legalább ne rúgj beléjük. Megnyugtatlak jár a gyerek pszichológushoz az autizmusa miatt, szóval teljesen felesleges volt a kommented, de legalább bántónak bántó.

Kívánom sose tapasztald meg, hogy milyen mikor a gyereked retteg valamitől. Nagyon könnyű lenne azt mondani neki, hogy nincs ott semmi és fejezze be a hülyeségeket de akkor aztán tényleg milyen anya lennék? Olyan aki magasról tesz a gyerek félelmeire, érzéseire?

Nagyon örülnék neki, ha nem kellene ezzel foglalkoznom, ha nem mondogatná a gyerek állandóan azt, hogy ott egy piros szörny és morog és nem tudom, hogy hallucináció vagy pedig tényleg lát valamit, de szeretném visszakapni a nyugodt, boldog gyerekemet és ha ehhez mondjuk az kellene hogy a pápát elhívjam mert csak ő segíthet akkor mindent megtennék érte, hogy összejöjjön, még úgy is hogy nem hiszek istenben, sem a pokolban.

Szóval köszönöm a kommentedet, arra jó volt, hogy megerősítsen ne mondjam el ezeket a dolgokat másoknak, mert max. az lesz a végeredménye, hogy a gyereket őrültnek nyílvánítják velem egyetemben.

2019. máj. 26. 08:19
 8/32 A kérdező kommentje:

6,

Neked is köszönöm, sokat segítettél :)

2019. máj. 26. 08:23
 9/32 anonim ***** válasza:
29%
Mit vártál? Őszintén, mi a fenét vártál? Hogy majd idézni fogunk okkult könyvekből, és leírunk nyolc ördögűző telefonszámot, akik közül választhatsz, hogy ki hajtsa el a démonokat a házadból? Ne nevettess. Mire számítasz? Komolyan empátiát vársz el? Empátiát a fiad kérjen, hogy ilyen hülye anyja van. Nem azzal van a probléma, hogy ő autista, hanem azzal, hogy az ő betegségét te mindenféle paranormális szarnak könyveled el. Biztosan egészséges intellektusú felnőtt válik majd belőle. Csak gratulálni tudok ehhez a szülői pedagógiához.
2019. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

9,

Nem tudom milyen felnőtt lesz belőle, de remélem nem olyan mint te.

Mit vártam? Nem azt, hogy olyanok beszólogassanak akik egyáltalán nem hisznek a témában. Bennem is vannak kétségek, de én legalább nem vetem el 100%-ra hogy lehet benne valami és nem nyilatkoztatok ki, hogy aki másképpen gondolkodik mint én az hülye és kezelésre van szüksége.

Minek jársz ide ha egyáltalán nem hiszel a témában? Unalmas az életed és már csak az dobja fel ha általad nemnormálisaknak tartott emberek kérdéseire válaszolsz? Sajnálom ha így van, kezdj valamit magaddal, mert lehet mindenkinek csak egy élete van és kár lenne érted hogy ilyen dolgokra pazarlod el az idődet.

2019. máj. 26. 08:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!