Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek az új elméletben...

Hisztek az új elméletben miszerint a vilàgunk csak egy központi tudat kivetülése és a testünk pedig a tudatunk kivetülése?

Figyelt kérdés
Én nem volt soha teremtés, nincs lélek stb... Csak tudat és kivetülés van.

2019. aug. 15. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk van múlt s jövő. Innen alap, hogy valahol kezdődött, még ha nincs is vége. A mi szempontunkból volt teremtés.

Ez valamily formában igaz, de miért zárna ki ez bármi mást? Tudat vagy lélek.., alig van különbség.

2019. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudok ilyen elméletről. Hol írnak róla? Kik képviselik ezt?
2019. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Minap beszélgettem egy ismerősömmel aki felháborodott mert ő ebben hisz,én szerintem pedig létezik Isten és szerintem ő a leghatalmasabb központi energia, a szeretet legfelsőbb szintjének energiája,rezgese.
2019. aug. 15. 17:43
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyre többen vannak és nem örülök neki :( . Googlen rà lehet keresni. Én így találtam meg: központi tudat kivetülés. Egy az egyben elveti a lélek létezését! :(
2019. aug. 15. 17:46
 5/17 anonim válasza:
73%
Miért nem kerestek magatoknak valami normális hobbit, aminek értelme is van?
2019. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem van hobbim. Neked van? Akkor hogy hogy itt irogatunk? Engem csak érdekel és ennyi. Beszélgetni sem szabad? Van aki fociról beszél ,van aki erről. Ha nem tetszik,ne írogass ide!
2019. aug. 15. 20:26
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Van lélek, de nem úgy, ahogy az elme képzeli, tehát nincs minden élőlénynek külön lelke.

Egy lélek van, ami milliárdnyi testben van jelen a fizikai (illúzió) világban.

Az elme hiszi csak azt, hogy neki lelke van, de ez nem igaz. A léleknek van milliónyi (látszólag elkülönülő) elméje. Az emberi elme csak egy sajátosság, mint az oroszlánnak a sörény. Az embert az elméje nem teszi különbé más élőlénytől, és az elme végső soron az emberhez tartozik, tehát a forma, fizikai világhoz. Az emberi test halálával az elme tartalma "elvész", és az életenergia (lélek), ami az emberi testet és elmét használta, hogy kifejezze magát a fizikai világban, visszaolvad az egy tudatban, lélekbe. Ide térünk vissza mindannyian, amikor álomtalan mély alvásban vagyunk. Se kép, se hang. Ez lesz a halál után is.

2019. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Itt egy szemléltető ábra:

[link]

Amikor a fizikai forma (legyen az ember, növény vagy állat) meghal, akkor az életenergia, ami azt éltette, visszahúzódik a megnyilvánult világból a megnyilvánulatlanba. Ebben az állapotban nincs semminek a tudatában, így semmit se érzékelünk belőle. Pont, mint mély alvásban.

2019. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen. Isten valóban létezik !

Nekem maga Isten mondta.

2019. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szóval legtöbben hisztek benne :( . Nem baj. Csak kíváncsi voltam. Szerintem van Isten! Sőt! Jézus is volt.
2019. aug. 15. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!