Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Éjszaka fogom elérni egyszer...

Éjszaka fogom elérni egyszer a felébredést?

Figyelt kérdés
Ha éjjel jobban megy a meditáció, és sokkal stabilabban tudok megmaradni a "gondolkodás" nélküli állapotban, akkor lehet hogy majd egyszer éjszaka fogom elérni a megvilágosodást?

2019. nov. 10. 02:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

majd egyszer lehet


de ha nincsen egy megvilágosodott mestered aki brutális energiákkal nyomat a megvilágosodás felé, akkor kb olyan helyzetben vagy mint az a rokkant kocsis nyomorék aki meg akarja mászni az Mount Everestet.


Persze először is nem árt tisztázni, hogy mi a megvilágosodás és mi áll annak az útjában.

Mert enélkül csak sötétben tapogatózol.


Sok ezomajom mondja magát megvilágosodottnak akik valójában átértelmezték a megvilágosodást hogy ezt mondhassák magukról.

2019. nov. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki várja a megvilágosodást nem valós, csak egy gondolat. Ezért nem csupán meditálni kell és érinteni a csendet, hanem a meditáció csendjében, fel kell kutatni hogy mi a gondolat forrása, azaz hogy honnan jön a gondolat és hol volt egy negyed pillanattal azelőtt hogy tudomásom lett róla, ekkor könnyeben megtörténhet az ébredés, mintha csak meditálnál. Mondom ezt 25 év meditáció után. Azt kell elengedni, aki a megvilágosodást keresi, na igen de az én vagyok gondoljuk ilyenkor, azaz van egy én érzetünk, kutasd fel ezt az ént ebben a csendben, ekkor az énérzet a forrásába merül és beleolvad, aki szabadulni akart nem létezik és csak a valóság marad. Mindvégig a csendes jelenlét voltál, és aki ezt a csendet meditációban el akarta érni mindig, az pedig az én képzete. Ez a jelenlét a közös minden emberben, de bele vagyunk bonyolódva az elme énjébe, ebből ébredünk az egységre. Hogy mondod el egy gondolatnak hogy álljon le, azonnal keresni fogja hogy hogy állhatna le, és pont ez keresés tartja mozgásban. A megvilágosodás már itt van, de valaki keresi, ezért még csak időbe sem telik eljutni oda ahol már vagy, csak nem vagy rá tudatos. Az ébredés tehát egy villanásnyi időbe sem fog telni, majd meglátod, de általában nem marad végleges, azaz ritka akinél azonnal megmarad a tiszta lét állapota. Szóval emberi szemszögből nézve, elindul egy folyamat, egy megnyílás a valóságra, ez az én lassú feladása is egyben, de annyira hozzászoktunk ehhez az énhez, hogy nehezen engedjük el, hisz azzal éltünk azonosságban. A megvilágosodás szemszögéből pedig ez az egész csak egy történet, az én története aki keresi az ébredést a végső valóságra.
2019. nov. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Sok ezomajom mondja magát megvilágosodottnak akik valójában átértelmezték a megvilágosodást hogy ezt mondhassák magukról."


Így van, egy én soha nem lesz megvilágosodott, hiszen az énből ébredés a megvilágosodás. Mondhatni felébredsz az emberi énből az egység tudatra.

2019. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok, már nyomatom ezt a meditációs témát sok-sok éve...

Sajnos ilyen "tanító mesterhez" nem tudok jelenleg elmenni (talán nem akarom eléggé).

Engem valójában nem is nagyon ez a "naagy" megvilágosodás érdekel, hanem csak egy olyan szint, amikor tetszőlegesen el tudok engedni egy gondolatfolyamot a nap bármely részében, és bármilyen körülmények között. Ezért gyakorlok, mert amíg erre a tudatom nem képes, addig használhatatlan az életem...

Azt is értem, hogy az "én" egy illúzió, de ennek ellenére sokszor jönnek a gondolatok, és mire észbe kapok már megint el lettem varázsolva.

2019. nov. 10. 07:57
 5/19 A kérdező kommentje:
Minden esetre remélem egyszer majd jön egy nagy "áttörés" és akkor varázsütésre rendbe tudom hozni az életem :)
2019. nov. 10. 07:59
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azt is értem, hogy az "én" egy illúzió, de ennek ellenére sokszor jönnek a gondolatok, és mire észbe kapok már megint el lettem varázsolva."


Na pont ez az, ekkor vedd észre hogy ki lett frusztrált emiatt :)

2019. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt vedd észre hogy ki az aki akar benned, és mi mozgatja, azaz mi a hajtó ereje.

Az én enyém gondolat a vezér gondolat, és egy életnyi tapasztalás, tanulás, nevelés általi ragaszkodása van, ezekkel él azonosságban. A kérdés az, hogy ki vagy ezek nélkül, mi az ami mindig itt van, ami a gondolat és érzéssel való azonosság előtt már VAN?

2019. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 7

Hát az az, amiben megjelenik a gondolatok áramlata. Vagy szerintem az egész világ, és úgy minden abban van jelen. Ha épp nincs gondolkodás, csak a "jelen" tapasztalata, akkor "arra az időre" megvan.

De mégsem tudom megtartani, mert előbb-utóbb jönnek a gondolatok, és egyenlőre "folyamatosan" képtelen vagyok realizálni hogy az egész "élmény" egy illúzió. Talán mert ebben az "illúzió világban" kéne működni, így viszont újra azonosulás lesz belőle, és ez elég gyorsan problémákhoz is vezet..


De akkor ez a cél nem, hogy minél többet legyünk jelen a pillanatban, és akkor ez még fejleszthető?

2019. nov. 10. 08:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Minden esetre remélem egyszer majd jön egy nagy "áttörés" és akkor varázsütésre rendbe tudom hozni az életem :)"


Ha ami valójában vagy, már most itt van, akkor ki az aki majd el akar jutni valahová? Aki úgy érzi hogy majd akkor rendben lesz minden, az hol van amikor meg akarod keresni? A fejedben, mint egy elképzelés, de akkor mi az ami már itt van most is? Az egyszerű jelenléted, nézz körbe a szobában ahol éppen vagy, ez az egyszerű jelenlét vagy, a tudomás hogy vagy, de aztán az elme énje bekapcsol, és kivetíti magát hogy mitől lenne jobb, hogy van egy tiszta állapot amit el kell érni és akkor majd jobb lesz, és ezzel pont elhagyta a tiszta állapotot, azaz nem engedte kiteljesedni azt az üres létállapotot, nem ismert az igazi valójára és kutat tovább. Tudom hogy ez elsőre annyira egyszerű hogy hihetetlen hülyeségnek hangzik, de engedd meg magadnak többször ezt az üres létet, engedd el a kérdéseket magadban hogy mi lesz, hagyd az elvárást. Mi marad akkor?

2019. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az is látható szerintem hogy az egész "tudat" instabil. Tehát mondjuk teljesen más a "gondolati áramlás" mondjuk éjszaka, ha felébred az ember, vagy reggel, vagy délelőtt, vagy délután. A nap különböző szakaszaiban teljesen más az időélmény is, és tök másképp megy a meditációs gyakorlás.. Pont ezen gondolkodtam, ezért írtam ki a kérdést.. Mert ha ilyen instabil, akkor úgy érzem sosem leszek ezt az egészet minden helyzetben "kontroll" alatt tartani.. Vagyis eléggé kilátástalannak tűnik :)
2019. nov. 10. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!