Igaz lehet? Asd

Figyelt kérdés

Linkelnék egy videót ami "bizonyíték" lenne a reinkarnációra. Oké, hogy nem szabad elhinni mindent ami a neten van, de nem hiszem, hogy ez kamu lenne. Ahhoz túl sok a szemtanú és a sztorik túlságosan egyben vannak.


https://www.youtube.com/watch?v=jSzyEAQ0NWo



2019. dec. 23. 17:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Aha, bizonyíték. :D
2019. dec. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem a személy reinkarnálódik, hanem a tudat. A tudat pedig egy. Az Univerzum egy. Ha nem létezne reinkarnáció, akkor nem születnének élőlények és nem halnának meg. Maga az a tény a reinkarnáció, hogy mindig hal meg és mindig születik új ember. De ezt úgyse fogod megérteni, amíg fel nem oldottad teljesen az egódat, és bele nem olvadtál az Univerzumba.
2019. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:

Utálom ezt a videjós gyereket. Túl gyorsan beszél.


"Messziröl jött ember azt mond amit akar"

Honnan tudhatjuk, h valóban a gyerek mutatta meg a hullát?

2019. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

#2 ahogy elmondtad már nem lesz nehéz. (bár én az utolsó mondatot kihagytam volna, ego szaga van ;) )

#3 én is sokáig nem bírtam, többnyire azok miatt, de érdekeseket mond, gyűjt. A felével nem értek egyet de, elgondolkoztat.

Hogy hogy mutatta meg? há elmondta, elmentek, azt ott vot! (fin)


#kérdező Igaz lehet, de nem feltétlen bizonyíték.

2019. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

#2

Bármit hiszel egónak, az nem az egó. Az az egó, hogy elhiszed, hogy az az egó, amit az egóról gondolsz. Tehát nem lehet egó szaga annak, amit mondok. Maga az egó hiteti el veled, hogy egó szaga van.

2019. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#5

"Nem a személy reinkarnálódik, hanem a tudat. A tudat pedig egy. Az Univerzum egy. Ha nem létezne reinkarnáció, akkor nem születnének élőlények és nem halnának meg. Maga az a tény a reinkarnáció, hogy mindig hal meg és mindig születik új ember." (ez marha jó, érthető, nincs túl filkózva, egyszerűen hasznos, segíthet azoknak is a megérésesben, elfogadásban akiket nem foglalkoztat annyira. Zseniálisan megfogalmaztad! )

"De ezt úgyse fogod megérteni, amíg fel nem oldottad teljesen az egódat, és bele nem olvadtál az Univerzumba."

(Erre meg nem volt semmi szükség, felesleges, öntelt. Azt sugallja, hogy többre tartod magad. Mert te ez egész részévé váltál, s nem jogosít fel erre... röviden ego szagú.

A szavaidból ezt hiszem Egonnak. Sajnos gyakori, meg ez a csavaros magyarázgatással járó, mentegetőzés.

Nem kell keresned, hogy én hol járok az utamon, hogy mennire vagyok egoista vagy sem. Nekem nem kell bizonyítanod, hogy én állítok valamit rosszul. (Ha jól tudom felétek úgy nevezik, " Az egó szembesítve lett és menekül, védi magát...Valami hason értelmű mondat, nem emlékszem már rá :( )


S végül elismétlem, röviden, tagolva.

A (#2) tökéletes,

az utolsó mondat ego szagú, minden máshoz elismerésem

(#5) nekem ego védés

Hogy miért? Ha a valóban eggyé válsz az Univerzummal, a Teremtővel, a Galaxissal, Istennel, egy fontos dolog jelenik meg. Fontos de apró dolog, olyan ami minden Nagy Tanító, Próféta rendelkezett és minden Szent kikből vallások nőttek ki, egy szó, alázat.

És ez hiányzott, ha valóban értet, érteni is fogod...


(kíváncsiságból)

"De ezt úgyse fogod megérteni, amíg fel nem oldottad teljesen az egódat, és bele nem olvadtál az Univerzumba."

2019. dec. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Azt sugallja, hogy többre tartod magad"


Ha még így is lenne, akkor sem ez az egó. Az egó az, hogy elhiszel bármilyen gondolatot, ami kijön az elmédből. Amikor azt mondod, hogy egó szagú, amit mondok, akkor elhiszed ezt a gondolatot az elmédnek, tehát azonosulsz vele, tehát az egóvá válsz.

2019. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 teged meg gyotor az illuzio es ezt annyira faj latnia a tudatnak

Ne kinlodjal!


#Kerdezo

Mit kezdnel? Hova rejtened amire ramarkoltal erosen?

2019. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Van reinkarnáció, nekem is vannak sztorijaim.

A legkeményebb amikor hármunknak volt egyszerre bevillanása. És mindhárman ugyan azt az eseményt írtuk le három szemszögből.

A materialisták meg felfordulhatnak, úgyis visszajönnek. hihi

2019. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8 ez így van, bár nem kimondottan gyötör.

És valóban kicsit elúsztunk, az alap kérdéstől.

DE akkor mi az egó? S mi a tudat?


Még mindig kitartok amellett, hogy egyetértek #2 állításának ezen részével:


"Nem a személy reinkarnálódik, hanem a tudat. A tudat pedig egy. Az Univerzum egy. Ha nem létezne reinkarnáció, akkor nem születnének élőlények és nem halnának meg. Maga az a tény a reinkarnáció, hogy mindig hal meg és mindig születik új ember."

Ennél jobban és lényegre törően én, nem tudom megfogalmazni.


(Ami meg nem tetszik, s nem értek egyet már kifejtettem mi az és miért. Őszintén, felhúz az úgyse, a képtelen és a még nem-mel, való mondatok egy része. Miért nem? Mi a különbség? De ennyi.)

2019. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!