Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy van ilyenkor a karma?...

Hogy van ilyenkor a karma? Nem tudok megbocsátani.

Figyelt kérdés
Nem tudok apámnak megbocsátani annyi rosszat tett már az életemben. Hiába próbálok nem megy. Ha legalább egy kis megbánást látnék rajta, de semmi. Így nem megy. Van valamilyen negatív vonzata karmikus szempontból rám nézve ennek?
2020. jan. 7. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Persze. Beleragadsz a fájdalomba, a sebzettségbe, és nap mint nap újratermeled a gyűlöletet magadban. Annak mérgeivel együtt.


A saját érdekedben kell megbocsátanod neki. Apropó, kiderítetted már, miért őt választottad apádnak?

2020. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) annyira még nem mentem bele ebbe az egészbe. Azt gondolom meditáció alatt tudnám kideríteni vagy van rá más technika?

Amúgy ha látnék megbánást rajta ha nehezen is, de talán idővel megbocsátanék. De így hogy lehet? Így is megkell, ha valaki nem bánja meg a bűneit? Mert ha valaki megbánja vagy legalább belátja hogy hibázott szerintem úgy megkell bocsátani. De így, hogy napról napra még többet árt és nincs benne megbánás így mégis hogy lehet? Ha nem tudok megbocsátani következő életemben rosszra számíthatok?

2020. jan. 7. 18:31
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem szó szerint megbocsátani kell és úgy tenni, mintha mi se történt volna. Mert akkor magadat is csak becsapod.

El kell engedni. Úgy kell rá tekinteni, hogy megtörtént és változtatni nem tudsz a gyűlöleteddel sem.

Békével enged el.

2020. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nem tudok megbocsátani következő életemben rosszra számíthatok?"

Nem a "következőben" - ebben. Folytonosan mérgezed magad.

2020. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) tehát ha elengedem, nem érzek gyűlöletet iránta,de nem is szeretem, tehát közömbös,és nem szeretném tartani vele a kapcsolatot akkor az úgy okés lehet?
2020. jan. 7. 18:40
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

egyes vagyok


Igen, kb. ez a cél: ne gyűlöld legalább őt, ha már nem tudod szeretni (nem kötelező az utóbbi). A megbocsátás nem jelenti azt, hogy hipp-hopp puszipajtások lesztek. Azt jelenti, hogy nem ragadsz meg a múltadban, nem cipeled a felesleges terheket, hanem előre nézel, és haladsz.


Mindenképp érdemes utánajárnod, hogy miért őt választottad: ha megkapod a választ, meg fogsz erősödni. Tapasztalatból mondom. Valamint felfedezhetsz működése közben egy kozmikus törvényt: a célokságot.

2020. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
igen - bár ez nem könnyű, de az jó lesz. / ha tudnál vele őszintén beszélgetni erről, az segítő lenne. Persze nem ismerjük a konkrét helyzetet, de érzésem szerint, ha tudnál vele beszélni erről, hogy miért neheztelsz rá, látnád azt is, hogy megbánja-e, de nem tudja kifejezni, vagy tényleg nem tud ilyet tenni. De akkor is legalább megértené, miért nem akarsz vele kapcsolatot tartani és egy idő után talán magába nézne.
2020. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

#5 a szeretetet nem fogod tudni kierőszakolni magadból. Azt vagy érzed vagy nem valaki iránt.

A haragot tudod irányítani.

2020. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)

Amúgy már leültem vele nagyon sokszor beszélni, de egyszerűen meg sem hallgat csak a saját igazát mondogatja (pedig bárki akit megkérdezek, nekem ad igazat). Most eljutottam odáig,hogy látni sem bírom, de akkor azon leszek, hogy legalább ne utálják :) ez úgy érzem idővel talán menni fog :)

2020. jan. 7. 18:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
"A megbocsátás a sértettet tisztítja meg, nem a sértőt, azt szinte nem is érinti." (Borges, Jorge Luis)
2020. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!