Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehet-e igazság alapja vagy...

Lehet-e igazság alapja vagy egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Nemrég megismertem egy nőt, akivel aztán jó barátságba lettünk. De egy ideje, amikor csak beszélünk folyton furcsa dolgokat beszél. Azt állítja, hogy képes már kicsi koraóta beszélni a holtakkal. Ez pedig azért van mert, amikor született a nagymamája előtte egy héttel meghalt és ő a reinkarnációjs lett. Én nem hiszek a túlvilágban, szerintem odaát nincs semmi már, de lehet tévedek ez számomra úgy is kiderül ha meghalok. De, aki jobban otthon van ezekben az Ezotériás dolgokban, az kicsit elmondaná, hogy lehetséges-e ez vagy nem? Amúgy maradhatok a barátja vagy inkább szakítsak meg minden kapcsolatot vele?

2020. febr. 8. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Menekülj...az ő érdekében..
2020. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

No és a sajátodéban!

.

Az illető nő a gyakori "divat ezoterikus".

Olyannyira nem ismeri a témát, hogy akár pénzért taníthatná is!

A reinkarnáció tanai szerint a test halála után akár 100 éveket is bolyonghat a lélek, mielőtt KEGYELEMBŐL, újra tanulás lehetősége miatt újra testet ölthet.

Az illető nő nagyanyja nagyon rossz életet élehetett, ha egy hét után visszaküldték tanulni.

A másik, a nő tudatlanságának bizonyítéka: a lélek, a szellem nem csak egy héttel születés előtt költözik új testébe.

Szegény nő, egy általa kitalált, de igaznak hitt tévképzetben leledzik.

2020. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló elmondta, a reinkarnáció nem csak egy héttel a születés előtt történik, hanem korábban a magzatba költözik a lélek, ezért a nő elmélete a lelke múltjáról egészen biztosan téves. Viszont én találkoztam egy elég elismert léleklátóval, aki szerint elő szokott fordulni, különösen hozzátartozók körében, hogy meghalt emberek szelleme ránk akaszkodik. (Persze nem lép a saját lelkünk helyébe, csak egyszerűen permanensen a testünkhöz kapaszkodik és tudattalan kapcsolatot létesít velünk, így befolyásol minket.) Ő legalábbis azt állította, hogy találkozott ilyen esettel. Ha igaza volt, az jól megmagyarázná a hölgy érzékelt képességeit. Mindenesetre amennyire én tudom, a tradícionális reinkarnációs tanok azt nem tartják lehetségesnek, hogy egy szellem ránk akaszkodva a Földön maradjon, de nekem az a megérzésem, hogy ez nem lehetetlen.


S ha már a tradicionális reinkarnációs tanoknál tartunk, annyit mindenképp érdemes megemlíteni, hogy nem tudom, honnan veszi az előző válaszoló, hogy általában száz éveket bolyongunk, mielőtt újra testbe születnénk. A buddhizmus egész biztosan nem ezt tanítja: azoknak az embereknek, akik nem a pokol-világokban és nem az isten-világokban születnek újra, márpedig ők a nagy többség, általában néhány hétnyi különböző köztes, ún. bardo-állapotok után újbóli földi testbeli reinkarnáció következik. Az persze lehetséges, hogy valaki eltölt pár száz évet egy isten-világban, azután születik vissza a Földre, de az semmiképp nem "bolyongás", hanem egy önmagában kerek, fizikai test nélküli, isteni szellemtestben való élet. De a hatalmas többség a földi lét után rövid úton reinkarnálódik a Földre.

2020. márc. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!