Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha az a karmám hogy drogfüggő...

Ha az a karmám hogy drogfüggő vagyok, akkor következő életemben is az leszek?

Figyelt kérdés

Tehát ha ez valahogyan kialakult, és gyerekkorom óta egy olyan irányban haladok ami nem vezet sehova. Tehát gyerekként inkább virtuális játékokba menekültem, aztán elkezdtem dolgozni szerencsejáték, és fű függő lettem, később keménydrogok, alkohol, gyógyszer. Ma már 35 éves vagyok, és a leszokás esélytelen, hiszen azt sem tudom hogy lehetne másképp. Gyakoroltam 8 évig meditációt hogy sikerüljön leállni a drogokról, de nem sikerült.

Akkor ez az egész vajon hogyan alakult ki? Volt korábbi életem ami hasonló szokásokból állt, és azért?

Mert ha volt akkor legközelebb is ez lesz, és örökké ebben a drogos körforgásban maradok.

Vagy ha meghalok akkor végre megmenekülök? Hiszen úgyis csak az "egy" van, az abszolút "lélek" ami nem lépett be a létezés világába..

Tehát mint ember mind ugyanazon "lélek" különböző testei vagyunk. Akkor lehet nem megy tovább semmi, és a halálomkor véget ér ez az élet? Mert rájöttem én nem a haláltól félek, hanem az élettől..



2020. febr. 26. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Gyenge kifogás az addíkcióidra hogy ez a karmád.

Ebben az életben kell boldogulnod, most kell össze szedned magad.

Ne meditációval, hanem szakemberekkel próbálkozz.



Könnyű a sorsot hibáztatni, de akkor hol veszed ki te a felelősséget a sat életedért?

2020. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen halálodkor véget ér az élet - a sajátod és semmi garancia nincs arra, hogy lesz következő.

Ne legyél már ennyire elkenődve, hogy a következő életedben bízz. Ezer oka lehet valakinek meghalni, de egyetlen egy is elég az élethez!

Keress fel inkább egy szakembert, s próbálj talpra állni, nincs lehetetlen.

2020. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 2

"Ne legyél már ennyire elkenődve, hogy a következő életedben bízz."


Attól félek pont hogy újjászületek, és lesz következő élet! Hogy valakinek megint be kell járnia egy hasonló utat mint amin most is vagyok. Ráadásul ő majd nem tudja megint h miért..

Az élet az amitől én félek, és egyszerűen meg akarok tőle menekülni. Mert nincs más mód...

2020. febr. 26. 12:48
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Ebben az eletben kell megvaltoznod,mert másképp nem léphetsz tovább,újra visszaszuletsz ide. Helyesen kell élned,sohasem késő megváltozni,csak hatalmas akaraterő és hit kell hozzá!


Ne fogadd el a mostani helyzeted,hidd el lehet máshogy is élni,csak tudni kell váltózni,és elhagyni a régi megszokásokat "demonokat".


Sok sikert,és erős hitet kívánok!

2020. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem a Karmád kényszerít drogozásra, hanem TE AKARSZ drugozni, de keresel valami kifogást.

A Karmád azt kívánja, pozitív irányba fejlődj, ne pedig tudatmódosító szerekkel hülyítsd magad.

Keress más, valmi hihetőbb magyarázatot drogozásodra.

Legyen például ez: meg nem értetten túlzotta okos vagy, ezért a drog használatával akarod az átlagra lehülyíteni magad.

.

Ha egyedül nem megy a leszokás, kérj segítséget illetékes helyen!

2020. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 4

"Ebben az eletben kell megvaltoznod,mert másképp nem léphetsz tovább,újra visszaszuletsz ide."


Ebben az életben már semmi esélyem hogy helyrehozzam ezt az életet. Hogyan tenném? Majd biztos bemegyek rehabra, és én leszek az az 5 % akinek sikerül leállnia. Aztán biztos nem esek vissza éveken át, és önállóan fogok élni. Kifizetem a sok tartozásom, és talán 50-60 évesen lesz saját pl házam, vagy kutyám, macskám. Még 70 évesen lehetne barátnőm is, ha mindent beleadok :) Nah, persze..

Ezt az életet nem fogom tudni megoldani. Ha ugyanilyen lesz a következő (amiről szerencsére semmiképp nem tudok majd) és ugyanígy kialakul ugyanez a helyzet - akk az se lesz megoldva. Ezek szerint én egy porszem vagyok ami beakadt a fogaskerekek közé az idők végezetéig.

Azért reménykedem benne hogy semmi nem megy tovább, és a halálomkor minden végleg megszűnik. Jobban is járna az univerzum, mert másoknak is csak szenvedést okozok...

2020. febr. 26. 13:54
 7/14 anonim ***** válasza:

Olyan megértőek tudnak lenni az itteni emberek, de komolyan. (szarkazmus)

Gondold végig az életedet, hogy mi elől menekülsz. A mai világban nem annyira nehéz kívülállónak érezni magunkat, a pénzrendszer, a túlélésért vívott harc, a kilátástalanság érzése bőven elég lehet ahhoz, hogy menekülni akarjunk a mindennapok elől. Nagyon jó, hogy gyakorlod a meditációt, ne add fel csak amiatt, mert lassan vezet eredményre. Nagyon sokan évtizedekig gyakorolják. Ha értesz angolul, keress olyan zenéket, amiket ebben a témában írtak, hogy másoknak hogy sikerült megbirkózniuk ezzel, engem a Sixx:A.M. - Girl With Golden Eyes hangulata nagyon megfogott, bár sosem volt ilyen problémám.

2020. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A szarkazmus rész természetesen csak azoknak szólt, akik meg sem próbálják megérteni a Kérdezőt.
2020. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen reménytelennek látod a változást,akkor itt a tuti tipp,igaz ehez is induláskor akaraterő kell:


Utazz kulfoldre,ha nem is dolgozni,akkor valami távoli országba a hegyekbe szerzetesnek,teljesen más lesz a környezet,az emberek mentalitása,a droghoz sem férsz hozzá,és akár megtalálhatod a lelki békédet is. Teljesen ki kell zökkenned a régi életedből,másképp nem megy. De az akaraterődre szükség lesz,meg hogy rászánd magad! Ha nekem itthon nem lenne se kutyám,se macskám,és hasonló helyzetben lennék,biztos szerzetesnek mennék,vagy itthon vagy külföldre... keresnem a lelki békét!

2020. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

# 7

Az a helyzet hogy a meditáció valamilyen szinten jó volt. Csakhogy vagy 8 éve gyakoroltam, és pár héttel ezelőtt valami megváltozott. Már nem hiszem el hogy el tudnám érni a megvilágosodást. Így meg hogy abbahagytam kb 2 hét alatt rohamosan romlik az állapotom. Viszont nincs erőm újrakezdeni, mert egyáltalán nem stabil már a jelenlétem. Most megint több napos gyakorlás kéne hogy újra egy távolságot tudjak felvenni a gondolkodásomtól. Csakhogy ezt csinálom már sok éve, és ekkora erőfeszítést már nem tudok beletenni. Mert ha visszaesek, és megint beinjektálom magam valami dizájner droggal, az megint szét üti a "jelenlétem".

Ez megy már jó ideje hogy gyakorlok keményen, aztán visszaesek, és megint gyakorlok.. Elfáradtam, valamint ezt érzem soha nem érek el olyan állapotot ahonnan ne esnék vissza. Így viszont csak egyre csúszok lejjebb, és már nincs semmi amiben hinni tudnék. Mindig oda lyukadok ki hogy csakis az elmúlás ami megmenthet már engem.

De majd kiderül mi lesz. Köszönöm a választ.

2020. febr. 26. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!