Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elérhető a teljes megvilágosod...

Elérhető a teljes megvilágosodás egyedül egy szobában?

Figyelt kérdés

Van valaki akinek romokban az élete, nincs önbizalma, és elég akaratereje.

Egy családban él, elszigetelve.

Az emberi kapcsolatai romokban, és ezt látja is - de képtelen ellene tenni.

Nem tud kitörni önnön börtönéből sem, ami lassan de folyamatosan mérgezi - szívja el az energiáját.

Szóval nem tud lépni - várja az elmúlást, és hogy vége legyen..


Ha elzárja magát a világ elől, és ilyen körülmények között nyomja a meditációt - akkor elérhet egy olyan szintre ~ hogy ha meghal nem kell neki újjá születni?


Vagy ha meghal akkor automatikusan végleg megszűnnek a problémák amik miatt zsákutcába jutott?



2020. márc. 22. 13:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
"a teljes megvilágosodás egyedül egy szobában" úgy érhető el, hogy felkapcsolja a lámpát.
2020. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
# 1 ~ Bárcsak ilyen egyszerű lenne 😃
2020. márc. 22. 13:11
 3/21 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy "a meditáció" nem létezik. Az egy gyűjtőfogalom. Milyen fajta meditációt gyakorolsz? Mióta teszed?
2020. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Zen meditációt gyakorlok. Legalábbis azt hiszem mert ezt ilyen egyénileg állítottam össze.

Figyelem a légzést és a hangokat - a tudatomat próbálom a köldök irányába összpontosítani. Ha bármi megjelenik, azt elengedem és visszatérek a gyakorlathoz.

A formális meditációkon kívül is igyekszem a jelenlétben maradni, amikor csak sikerül..


Ezt csinálom bő 8 éve - de nem mindig sikerül, és nem egyenletesen.

Mivel drogfüggő is vagyok, és mikor visszaesek akkor a kábulatokaban vagyok a különböző színű poroktól. Aztán mikor nem jutok hozzá, vagy sikerül kiszednem magam a függőségből - akkor a meditációval hozom magam helyre.

Szóval ilyen hullámszerű.

Végeredményben a meditációt egyféle elbújásnak használom, mert jobb kedvem lesz, nem zavar annyira hogy nem vezet sehova az életem, és jó látni hogy nem az vagyok aminek hiszem magam. Azonban nem tudok változtatni. Mindent látok már hogy hol bukok, el, hogy hol vannak a korlátaim, hogy milyen köcsög is vagyok - de mégsincs erőm változtatni. 1 hatalmas 0 az önbizalmam.

Szóval jobb híján várom hogy vége legyen, meg amúgy is úgyse az vagyok aminek hiszem magam :)

Csak félek tőle hogy újjá születek, vagy más továbbviszi ezt amitől egy csőd lett az életem. Mert ez szerintem maga a pokol.

Ezért szeretnék végleg a nirvánába távozni...

2020. márc. 22. 14:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

13:52-es vagyok


Köszönöm a részletinformációkat!


Javaslom, először menj egy drogelvonóra. Sikeres befejezés után ajánlom a pszichológust, az önfegyelmed visszaszerzésnek céljából. Evvel párhuzamosan, kezelésed kiegészítéseként jó lenne egy testi méregtelenítés is mihamarabb. Aztán pedig, ha egy éven keresztül tiszta tudsz lenni, keress valami olyan, bizonyított hatású meditációs és/vagy mentális technikát, ami közel áll a természetedhez ÉS deklarált célja a megvilágosodás.


Jobbulást és sok sikert.

2020. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

# 5


Köszönöm a választ.

Az a helyzet hogy mindig is egyedül voltam, és mondjuk úgy szociális fóbiám van. Voltam már rehabon de csak 2 hete bírtam ki. Voltam már hajléktalan is, és azt előbb vállalom mint hogy másokkal legyek együtt (mégha az egy meleg kis szobában is lenne).

Ezért ragadtam be, mert nem tudok másokkal kapcsolatot teremteni - főleg nem együtt élni velük x ideig rahabon.

Pedig az elmúlt évek azt sugallják hogy egyedül nem fog menni. Azonban így (ezzel a + mentális problémámmal) nem tudok segítséget kérni. Ezért nem tudok lépni, és beleragadtam a 22-es csapdájába.

Nekem vagy egyedül sikerül, vagy nem..

De azért köszi.

2020. márc. 22. 14:28
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
Húzd el a függönyt vagy kapcsold fel a villanyt.
2020. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Jó akkor a felébredést akarom elérni 😃

Fel akarok ébredni ebből a rémálomból amit mások életnek hívnak.

Vicces hogy én nem a haláltól félek - hanem az élettől. S attól rettegek legjobban hogy a fizikai halállal nem úszom meg - hanem jön egy újabb rémálom. Bár szerencsére nem fogok rá emlékezni :D

2020. márc. 22. 15:34
 9/21 A kérdező kommentje:

Igazából már nagyon rég nem jutok előrébb semmilyen téren...

Gyakorlatilag áll az élet körülöttem.

A problémák végtelen tengerén lebegek egy kis szalmaszálon.

Viszont nem tudok jobbat - hiába írok ki 1000 kérdést is - soha nem haladok ezen tovább.

Egy valami tudok ~ elbújok a pillanatba.., figyelem az eget, és a felhőket - mert most tök jól néznek ki ;)

Én erre tudom használni a zen-t. Elbújni a problémák elöl. Szerintem ez is valami...

2020. márc. 22. 16:02
 10/21 anonim ***** válasza:
A teljes talán nem ,de időnként szerintem tökjó úgy egy kicsit külön elvonulni. De mondjuk pl a teljeshez láthatsz/ esetleg láthattál már nehéz szituációkat is, amikből tudtál esetleg tanulni.
2020. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!