Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a lelkek újra és újra...

Ha a lelkek újra és újra visszatérnek haláluk után, akkor vajon mióta van az, hogy csak ugyanazok élnek a Földön?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 03:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az első esetben nem növekedhet a népesség, hiszen nem születnek új lelkek. Aki meghal, újjászületi, de ebből az is adódik, hogy ha születik egy ember, akkor egy előtte közvetlenül meghal. Ha pedig a lelkek száma egy adott szám, a népesség csak ez és ez alatt lehet.


Tegyük fel, van 10 lélek a világban. Megszületik mind a 10. Meghal 2, újjászületik, mennyi lesz megint? 10 :D

2020. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Egyébként látjátok mennyire Földhöz vagytok ragadva?:P


Miért nem megy túl a gondolkodásotok?

Pl a lelkek honnan születtek?

Ha Isten van ő hogy született meg? És tovább...


Nagyon egyszerű a válasz. Több lélek van, mint ember a Földön.

És most juthat eszünkbe az a szó, hogy LELKIPÁR/ LELKITÁRS

Egy lélek több felé szakad (több testben születik újjá), hogy képes legyen egy karmát és több tapasztalatot leélni és megélni, hogy hamarabb hazamehessen.


Szóval vicces eljátszani a gondolattal, hogy pl a sarki boltos lehetsz akár te is. Végül is az ottani világban mindenki testvér.

2020. máj. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Mi van, ha világok között mozognak a lelkek. Meghalasz A világban akkor újjászületsz B-ben és így tovább örökké. Akik úgy érzik, hogy újjászülettek (már éltek ebben a világban), azom egy 'hiba' miatt nem a következőben szüledtek újra, hanem ugyanabban.

Folyamatosan jönnek létre új világok és lelkek.

2020. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Csakhogy a reinkarnáció egy valláshoz kötődő dolog, a párhuzamos világok elmélete pedig a tudományhoz kapcsolható. A tudomány kizárja a reinkarnációt, a vallás meg a párhuzamos világok létét. Legalábbis tudtommal a legtöbb biztosan.


Véleményem szerint a két dolog nem fér össze a jelenlegi tudásunk és valláskultúránk alapján.

2020. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Nem csak a Föld van ahovà le lehet születni és állatok is növények is voltunk valamikor, így belőlük is lesznek emberek. Ennyi. Igaza van valamelyik előzőnek, kicsit tágítsuk a tudatunkat ha már ezotériával foglalkozunk! Nézzük messzebbről, nagyobb látószögben a dolgokat.
2020. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
De ez mind csak elmélet, senki nem bizonyította még. Ennyi erővel beszélgethetünk a semmiről meg a végtelenről is. Na azt magyarázzátok meg :D
2020. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

13. Vagyok.

A tudomány nem biztos, hogy kizárja a vallást és fordítva. Nem hiszem, hogy van isten, de a halál után mindenki élni akar. Így én ebben hiszek, amit leírtam. Meghalunk aztán emlékek nélkül (vagy emlékekkel, ha ez az első világ) egy másik világba kerülünk.

2020. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

A hit egy kapaszkodó azoknak, akik nem akarják elfogadni a tudomány által támasztott állítást, miszerint halálunk után nem lesz SEMMI :D

Miért? Mert az emberi agy képtelen feldolgozni a semmit, nem tudja definiálni, csak tudja, hogy az a semmi.

Nem mondhatjuk rá, hogy az valami ami nincs, mert a semmi az nem lehet valami. :D

Én nem hiszek ilyesmiben, pedig könnyebb lenne az életem.

2020. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
#16. Nem tudod ezeket emberi aggyal felfogni. Pl a végtelent. Az ember ehhez kevés. Ezt kellene már megérteni. Mire akarsz bizonyítékot? Bizonyítsd már nekem, hogy éhes vagy pl.!
2020. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

#19.

Nem akarok bizonyítékot semmire, csak felhoztam egy példát, illetve kettőt is arra, hogy vannak dolgok, amiket nem értünk meg és csak elméleteink lehetnek róluk.

2020. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!