Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért lenne halhatatlan a...

Miért lenne halhatatlan a lelkünk?

Figyelt kérdés

A kérdés olyanok számára értelmezhetetlen, akik nem hisznek a lélekben.


Olyan tapasztalataim vannak/voltak életem során, melyek fényében majdnem bizonyos vagyok abban, hogy van Isten, és abban, hogy van egy olyan részünk, mely materiális úton megmagyarázhatatlan. Egy részünk, mely felszínes, egoista énképünkkel közel sem azonos, tulajdonságainkon, gondolatainkon túl van, mely tapasztalja azt, amit életnek hívunk, mely olyan mély, hogy felfoghatatlan, mely minket önmagunkká tesz, melyek igazából mi vagyunk, mely az igazi énünk. Nem vagyok vallásos, soha nem voltam az, egyszerűen csak erre a következtetésre jutottam. Persze lehet, hogy tévedek, de kérdésem arra az esetre vonatkozik, ha mégsem; azaz ez egy elméleti kérdés.


Ha körülnézünk a világban, minden múlandó, minden halandó, minden romlandó. Miért lenne ez másképp a lelkünkkel? Miért ne halhatna meg a lelkünk? Miért ne szűnhetne meg ez a részünk is úgy, mint bármi más a világban?

Az, hogy ez van írva a Bibliába, Védák könyvében, Koránban, az számomra nem válaszol meg semmit, nem igazán látok bizonyosságot ezekben a szentírásokban, nem hiszem, hogy feltétel nélkül el kellene hinni tartalmukat. Inkább tapasztalatok, egyéni gondolatok érdekelnek. Köszönöm.



2020. jún. 23. 22:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

"Ha körülnézünk a világban, minden múlandó, minden halandó, minden romlandó. Miért lenne ez másképp a lelkünkkel? Miért ne halhatna meg a lelkünk? Miért ne szűnhetne meg ez a részünk is úgy, mint bármi más a világban?"


Azért - elvi gondolatmenet -, mert a lelkünk nem e világ része. Ennyire egyszerű.

2020. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Az anyag 𝕟𝕖𝕞 romlandó.

Amúgy a kérdésed jó, és szerintem nincs rá válasz.

2020. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
1: igazából még ezt sem tudhatjuk. Annyit tudhatok, hogy ez a valami emberi érzékszervekkel nemigen felfogható.
2020. jún. 23. 22:31
 4/35 A kérdező kommentje:
2: köszi. Ettől tartok én is.
2020. jún. 23. 22:31
 5/35 anonim ***** válasza:
Mert fel sem tudod fogni, hogy mi az, hogy valami örök. Vagy mondjuk végtelen. Nem tudom milyen tapasztalásaid voltak, de tapasztalj még! A földi létben semmi sem állandó, csak a vàltozás. Itt semmi sem örök. De ne a földi létet hívjuk már világnak.
2020. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
5: de végülis ez az egyetlen, amiben úgyahogy biztosak lehetünk.
2020. jún. 23. 22:36
 7/35 anonim ***** válasza:
A lèlek halhatatlan. Valamilyen ùton- mòdon, de tovàbb “ van”. Erre nincs tapasztalat, meg bizonyîtèk, csak a HIT van.
2020. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Az a bajom a hittel, hogy egyenlő a “nem tudom”-mal. Ezért nem tudtam pl ateista sem lenni, pedig szerettem volna. Az is csak egy hit.
2020. jún. 23. 22:40
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Az ateizmus nem hit, nézz utána.

Mondjuk ettől még istenek létezhetnek.

2020. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

9: nem tudom a választ, de szeretném tudni. Ettől függetlenül nem foglalok állást, mert mint mondtam, nem tudom a választ, és nem is kell állást foglalnom.

10: dehogynem hit. Hit abban, hogy az egész univerzum a fizika törvényeivel együtt a semmiből jött létre egy véletlen folytán. Ezt maximum hinni lehet, mivel nincs rá bizonyíték.

2020. jún. 23. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!